Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Византийската войска

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    ricario 6te sum ti blagodaren da mi kaje6 saita ot koito si slojil kartinkite na katafraktarite(tam oniq s cifri4kite za da razgledam i za drgyi voiski..
    ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

    Comment


      #17
      Ами не знам, те тия картинки Звяра ги пускаше (къде се загуби той бре, някой знае ли)
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #18
        ами той учеше за следовател май, обаче би трябвало вече да му е свършило учението. Не знам в момента точно какво прави. От време на време (веднъж месечно примерно) минава за кратко и праща по ЛС поздрави на този-онзи
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #19
          Звяра учи в Симеоново.По-точно шестмесечен курс приравнителен. Нали е лейтенант от ВВС обаче го съкратиха. Края на Януари и началото на Февруари отиде в Симеоново. Просто курс за преподготовка. Ще му признаят всичко и лейтенантската титла. Куръст трае шест месеца. Края на август и началото на Септември го чакаме да се включи.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #20
            Е тия там в това Симеоново интернет нямат ли?!?!?!
            Всъщност не би ме учудило....
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #21
              imat daje nogo gotina zala pc sa dobri mnogo daje dokuto 4akax rezyltatite ot psixoto cukaxme na medieval totalwar i medal of honor poznaite na medieval s koq frakciq igrax ;p

              ти да не забрави за кредора
              Last edited by Imperial; 07-12-2004, 22:13.
              ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

              Comment


                #22
                Значи и там официално ченгетата се занимават с пиратство.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #23
                  emi taka smebtw na totalwar vizantiiskata armiq sa e napravili dosta po silna ot ostanalite frakcii
                  ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                  Comment


                    #24
                    Колеги, благодаля ви за преоставените снимки на мизантийци. Ще ви помоля обаче да покажете още, от които да видим за всеки род войска какви точно са униформите и въоръжението. Също така трябва картинките да са разделени на периоди, тъй като Византия съществува към 1000 години и със сигурност има промени във въоръжението. Освен това искам да ви питам, нямат ли византийците гладки ризници, от типа на тези, които носят римските благородници и елините (не плетени или на плочки) - носех подобни в "Хан Аспарух" . А за катафрактите - намерих сайт, от който се вижда, че са с плетени ризници, а над тах имат плочести ризници до лактите и колената.
                    Ще ви помоля и да ме упътите към сайтове с такава информация, аз търсих и почти нищо не намерих.

                    Comment


                      #25
                      Звяра движеше този раздел.Но за съжаление той сега учи. Обеща ми в най-скоро време да се върне. Дотогава ще се опитам да намеря нещо.
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #26
                        Ами за въоръжението - да не забравяме все пак, че говорим за средновековна войска, макар и наистина най-добре организираната, което ще рече, че униформеността по принцип, както и еднотипното въоръжение са относителни.
                        Иначе тези "гладки ризници" не ги разбрах кои ще са. То ризница за мене по принцип е нещо плетено, ако е ковано то е броня. И ако става въпрос за целите нагръдници, с които се кипрят римските императори по фризове и статуи, то това е "престижна" броня. И по римско време са я носели само шефовете, никога не е била екипировка на бойците. И най-вероятно обичаят е останал и при Византия, поне в ранния период.
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          #27
                          Мисля че става дума за кирас.Ризница и аз разбирам нещо кожено плетено или ламеларно Другото си е броня.А византийската воиска е била голяма шарения но е била доста добре въоръжена все пак говорим за една от най-силните икономики на Средновековито да не кажа че е най-силната
                          ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                          Comment


                            #28
                            Предполагам ,че сър Грей в първият си пост сочи като източник за византииската армия книгите на император Лъв V² Философ?Ако на някой му е интересно мога да постна нещо за Византииската конница .
                            "Прави каквото трябва,да става каквото ще!"

                            Comment


                              #29
                              Аз всъщност никога не съм изваждал релевантните византийски, пък и други тогавашни, извори, в които се говори за армията. Може би няма да е лошо да спретнем един списък тука
                              XV mile the sea brode is
                              From Turkey to the Ile of Rodez...

                              Comment


                                #30
                                В най-скоро време смятам да си купя няколко книжки за византийската войска и нейното въоръжение. Първо трябва да отбележим, че има голяма разлика между византийците, които Аспарух е разгромил в битката при Онгъла и тези на Василий Втори, да речем. Във византийската армия, особено след 8-и век са служили всякакви наемници, всеки със своето въоръжение. Варяжката гвардия на Василий например съм почти сигурен че е използвала само плетени доспехи. Катафрактариите се предполага че са били с броня от железни плочки, която е била взаимствана от Сасанидите. Тук обаче не съм сигурен дали става дума за ламеларна конструкция, в която плочките са закрепени една за друга, или за плочеста ризница, при която са зашити за основа отдолу: например кожена жилетка или нешо такова.
                                За кираси не знам далие имало, но те още по римско време са почнали да остаряват, защото са били правени от бронз. В ранното средновековие дори и във Византия едва ли е имало занаятчии с уменията и технологията за изработване на такива от желязо, в най-добрия случай само най-богатите византийски военначалници може би са имали такава, но масово в никакъв случай.
                                Не е ясно дали не е имало и доспехи от ламеларна конструкция, изготвени от втвърдена кожа. Със сигурност като материал е била доста по-достъпна, но разбира се, до нас не са достигнали образци, защото органичните материали са твърде нетрайни.
                                Ето тук линк към един доста сериозен сайт по въпроса за византийските доспехи и вуоръжение:

                                Comment

                                Working...
                                X