Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наполеон и битката при Березина

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Не точно завладяли. Сега нямам време, за тази вечер господството над компютъра ми свърши. Утре с нови сили ще подхраня темата :tup:.
    "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


    Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

    Comment


      #17
      Кхъм, не само "не точно завладяли", ами "през крив макарон не са видяли".
      XV mile the sea brode is
      From Turkey to the Ile of Rodez...

      Comment


        #18
        В Швеция отива наполеоновия маршал Бернадот, но това е много далеч от завладяване
        И Швеция не е под френски контрол.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #19
          Но историята на Швейцария на независимост и непобедимост пред външни нашественици от 1291 не остава неизменна. През 1797 Наполеон успява да покори Швейцария като съчетава заплахи, пропагандна война и убеждаване на френскоговорящите кантони да не се противят на Новия Френски Ред. Женева и Лозана се предават пред настъпващите французи без съпротива. Когато немскоговорящите швейцарци оказват ожесточена съпротива при Фраубрунен, те са зле въоръжени, много от тях само с вили. Те биват избити от френската артилерия и кавалерия. Скоро се създава съпротивително движение, което включва хиляди швейцарски граждани в партизанска война в Алпите против френските окупатори. Хиляди швейцарци биват избити по време на жестоката френска окупация.

          Взето от тук

          Имало е Френска окупация, поне. Не съм се изразил правилно. Ако тази иформация е грешна, моля, поправете я. Благодаря!
          "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


          Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

          Comment


            #20
            Чакай, чакай. Ти долу говореше за Швеция, тая Швейцария откъде изведнъж се пръкна? Нали знаеш, че има две държави със сходни имена - Швеция е на север, на Скандинавския полуостров, а Швейцария е с обща с Франция граница. Част от конфликта с Англия е това, че Наполеон участва в решението на Швейцарски вътрешни проблеми, но няма да се разпростираме и върху тоя проблем сега
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #21
              Леле, каква я надробих . Объркал съм се. Много добре знам къде е и Швеция и Швейцария. Не знам, защо съм си представил Швейцария, когато сме писали за Швеция.
              Извинете ме.
              "...времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме." В. Левски


              Приемайте промените, но не изменяйте на ценностите си.

              Comment


                #22
                Няма проблем и на мен са ми се случва да бъркам така
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #23
                  ne6to ostanalo ot Berezina

                  Comment


                    #24
                    Благодаря на всички за мненията!

                    Comment


                      #25
                      Случайно разполагам с превъзходни карти на сраженията на Наполеон. На тях са дадени численоста на воюващите и самите действия.Ако имате интерес мога да ви ги кача за да ги изтеглите.
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #26
                        Parabellum написа
                        Случайно разполагам с превъзходни карти на сраженията на Наполеон. На тях са дадени численоста на воюващите и самите действия.Ако имате интерес мога да ви ги кача за да ги изтеглите.
                        Аз съм за!
                        :nod:

                        .
                        ..И кажи ми ти страннико,
                        чувал ли си звук,
                        по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                        Comment


                          #27
                          Давай, аз поне имам голям интерес
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #28
                            Лапай народееееееее
                            цъкни ТУК
                            И благодарности искам. :nod:
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #29
                              Parabellum написа
                              И благодарности искам. :nod:
                              :nworthy:

                              .
                              ..И кажи ми ти страннико,
                              чувал ли си звук,
                              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                              Comment


                                #30
                                Искам да попитам за наследниците на Наполеон, само един син ли има и кои страни управляват братята му. Някой може ли да помогне?

                                Comment

                                Working...
                                X