Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Концепции за космически кораби, или всичко което развинтва фантазията

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Много снимки от making of Star Wars

    Imgur: The magic of the Internet
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #32
      Много снимки на модели, използвани в оригиналната sw-трилогия:

      Comment


        #33
        For more information and stills gallery, please turn to: www.erikwernquist.com/wanderers For youtube version, please turn here: https://www.youtube.com/watch?v=YH3c1QZzRK4 ----- UPDATE:…


        задължително гледане
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #34
          Красота, 3 минути удариха Интерстелар в земята, много надценен от масите филм.
          Мотая се тук от известно време и не разбирам кой е -фил и кой е -фоб ... и мисля, че вече е твърде късно да питам!

          Comment


            #35
            Amazon написа Виж мнение
            Чудя се ако авиацията(по-прицип) и двигателостроенето за атмосферни апарати се бяха развивали по същият път като космическите апарати...
            Една космическа война силно би ускорила това развитие Както ПСВ и ВСВ стимулираха авиацията - и ракетостроенето!
            Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
            A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

            Comment


              #36
              Андромеда отблизо
              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

              Comment


                #37
                Направете си планета

                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #38
                  Click image for larger version

Name:	tumblr_ms1t9uTP6X1qa99fto1_1280.jpg
Views:	1
Size:	314.1 КБ
ID:	547657
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    #39
                    On the Taxonomy of Spaceships:
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      #40
                      dibo написа Виж мнение
                      Приятна статийка Аз също много съм мислил по въпроса и съм конструирал флоти, но имам едно разминаване с автора. Аз си представям само два класа бойни кораби. По-скоро два самостоятелни капитални и един допълнителен.

                      За мен в една космическа флотилия, фрегатите и разрушителите са един клас. Тежки фрегати, или просто фрегати. Просто космоса винаги ще е скъпо удоволствие и няма нужда от два класа, чиито задачи се покриват в 90% от случаите.
                      И двата класа са универсални кораби, най-малките които могат да действат самостоятелно. Няма смисъл да се подържат два кораба с различни двигатели, сензори, компоновка, екипаж и т.н.
                      Много добро въоръжение, добра защита и прилични сензори. Носят освен екипажа си и по една рота морска пехота, заедно с прилежащата им ескадрила атмосферни десантно-ударни кораби. Фрегатите ще могат при нужда да кацат на планети. Вътрешната структура ще е модулна. От научни експедиции, разузнаване, космически битки, десантни операции, спасителни и медицински задачи, ударни задачи и т.н.. Кораба ще може да се конфигурира за една от тези мисии, или комбинация.
                      Сравнително големи кораби, нещо около 30-40 хиляди тона.


                      При капиталните кораби обединявам линеен крайцер и самолетоносач. Крайцерите изчезват като клас. Или по-скоро имаме тежки крайцери. Кораби от по няколко десетки милиона тона, дълги километър с чудовищни сензори и защита, които ще носят няколко полка от ударни корвети. При нужда и цяла бригада космическа пехота с прилежащата им железария. Няма да могат да кацат на планети. Най-бързият клас. Нещо като сили за бързо реагиране.

                      Корветите ги виждам като кораб, който ще бъде "носен" от по-големи кораби. Нещо като бъдещ F-18 Примерно нещо от рода на 2-3000 тона кораб, с 6-9 човека екипаж, много добри ударни възможности, и рудиментна защита. Достатъчно мощни вътрешно-системни двигатели, възможност за самостоятелно движение между системите - но бавно.Ограничена автономност и базови удобства за екипажа. Ще се носят от капитални кораби. Могат да кацат на планети с приемливо голяма гравитация.


                      Съотношението между класовете ще е на два порядъка в полза на фрегатите. Просто те ще поемат почти всички задачи, военни, цивилни, научни, разузнавателни и много от бойните. Крайцерите ще седят в готовност ако нещо страшно се случи и има нужда от концентриране на огромни сили на едно място.

                      Примерно на една развита звездна система с обитаема планета(планети), индустрия и милиони колонисти ще се падат примерно два-три крайцера и примерно 100-200 фрегати.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        #41
                        Amazon написа Виж мнение
                        Сравнително големи кораби, нещо около 30-40 хиляди тона.
                        30-40 милиона звучи по-реално

                        Comment


                          #42
                          Кухулин написа Виж мнение
                          30-40 милиона звучи по-реално
                          30-50 милиона си представям да са Крайцерите-самолетоносачи. Фрегатите искам да са МНОГО, съответно не прекалено скъпи. Освен това всичко над 30-40 хиляди тона ще е проблем да кацне на планета, заради издръжливостта на терена.

                          Все пак фрегатите ще са от нови материали и като големина ще съответстват на линкор от ВСВ. Достатъчно големи за да евакуират малка колония, да носят изследователски тим, да стоварят усилена рота космическа пехота и машините им за "омиротворителна" мисия, или да се упавляват подобно на огромни изтребители при космически битки с други кораби.
                          Нещо от рода на 60-80 човека екипаж от специалисти. И възможност за превозване на 100-200 войници, учени, колонисти, тежки ракети...въобще каквото там се наложи. Гръбнака на човечеството (или тенекиите в които сме се уплоуднали)
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            #43
                            Ако опре до кацане, ще трябва да кацат във водата, и без това е по-меко А пък размера ще зависи преди всичко от двигателите и движителите (реактивната маса) - как ще ускоряваме всички тия малки колонии и десантни средства до космически скорости. И от самите скорости, разбира се - броните срещу космическия прах обещават да са доста масивни.

                            Comment


                              #44
                              Не навсякъде има вода. Нито пък водата е подходяща за товаро-разтоварни дейности. А при скорости близки до тези на светлината космическият прах рано или късно ще изяде всякаква броня. Някакъв друг вид щитове ще трябва да има, или по-скоро фрегатата ще го засмуква и "изгаря" в двигателите. Не че няма да има нужда от броня, но не мисля че ще е проблем при 50 000 тона.
                              Виж само за последните години какво правят новите материали и технологии за защита. Ако танк от ВСВ трябваше да има еквивалентна защита като на М1А2, или на Армата, трябваше да бъде с размерите на двуетажна къща и да тежи стотици тонове.

                              А при скорости по-големи от тези на светлината, принципа на придвижване и физичните закони около кораба, пък и състоянието на самия кораб не е много ясно какви ще са и дали ще изискват броня(и каква). Ако вярваме на Айнщайн, за да се движи по-бързо от светлината, кораба ще трябва да премине в някакво съвсем различно състояние. Мисля си някакво състояние подобно на частиците които се движат по-бързо от светлината (според Айнщайн има такива).
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                #45
                                А, при свръхсветлинни скорости и мачкане на пространствата може да излезе 50 хиляди тона, съгласен съм.

                                Да го кажем така: на теб ти трябват примерно 30 хиляди тона полезен товар - оръжия, сензори, модули, жизнеобезпечение. А към тях вече, в зависимост от съответните технологии, трябва да добавим енергетика и броня.

                                Аз все пак си мисля, че на първо време (т.нар. цивилизация тип 2) фрегатките ще са по хх милиона тона, ще плават бавничко из Слънчевата система и ще лапат МНОГО гориво.

                                Comment

                                Working...
                                X