Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изкуството на войната

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Но може би има сравнително примитивен пример още през Наполеоновите войни, когато въоръжените с винтовъчни пушки пехотинци са работили по двойки и използвали камуфлаж (зелена униформа, при англичаните), отделно от масираните формации войници, въоръжени с гладкоцевни.
    Зелената униформа на 95 Rifle Regiment on Foot(eдинствения британски полк отговарящ на описанието ти) цели преди всичко да ги различава от линейната пехота. Не знам какво имаш предвид под "винтовъчни пушки", но карабината на Бейкър с която е въоръжен полка реално по нищо не се различава от мускетите на линейната пехота, освен по дължината на цевта и по това, че е нарезна. Зарежда се по-бавно и и липсва най-главното предимство, което би ускорило стрелбата с нея - унитарен боеприпас.
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      #47
      Е, Сейлър, ти си се вторачил в британската армия, но лека пехота се използва от всички европейски армии, а зеленото се среща често в униформите, колкото да дам пример, пруските егери, стрелци и прочее. Също така, леката пехота или поне елитни лекопехотни подразделения често са въоръжени с нарезни пушки. Те имат по-ниска скорострелност, но позволяват по-висока точност - котео така или иначе има значение само при подобен род стрелба (в разпръснат строй).
      За останалото съм съгласен, както си личи и от предходния ми пост, реално в разпръснат строй много често се сражава втората или третата редица от линейната пехота или пък, отделни роти (както спеацилизирани, така и според случая) от подразделенията линейна пехота. Всичко зависи от конкретните условия.

      Comment

      Working...
      X