Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може ли да бъде свален режимът в Иран и как да стане това ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Може ли да бъде свален режимът в Иран и как да стане това ?

    Здравейте ! Искам да поставя следния въпрос -може ли да бъде свален ислямският режим в Иран и ако да , то по какъв начин - с международна интервенция или чрез революция ? Аз мисля , че би могъл да бъде свален с революция , но каква може да бъде тя - като либийския сценарий или като египетския ? След протестите в Египет имаше протести и в Иран и по телевизията отбелязаха , че докато в египетския случай армията застана на страната на протестиращите , в иранския случай проблемът е , че именно военните в лицето на Гвардейците на революцията са опората на режима . Може ли темата да се оформи като анкета ? Какво мислите по въпроса ? Благодаря предварително !!!
    "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

    Джордж Бърнард Шоу

    #2
    А защо трябва да бъде свален ? Само защото ние сме част от уж демократичния свят и демократично смятаме, че всички трябва да са като нас.
    Ето аз например не обичам монархията, но не съм отишъл в Англия да свалям кралицата. За сметка на това САЩ не са спирали да свалят режими и да сеят демокрация. Повече от 100години. То не беше Панама, не беше Куба, къде ли не бяха.
    Иначе - да. "Режимът" ще бъде свален рано или късно.

    Платон - преди малко повече от 2300години ! http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...BD%D0%B8%D0%B5

    Ленин смята, че революцията не може да се изнася. Питам се, може ли да изнасяме ние демокрация ?

    За какво им е на Иранците революция след като революцията в Русия е станала режим. Не е ли станала и революцията в България режим, според някои.

    Въпроси, въпроси. Зад тях обаче е скрита не западна демокрация, а западно двуличие и интереси. Другото са алабаланици за плебса.
    Last edited by Moesia; 17-08-2012, 20:43.

    Comment


      #3
      Скоростта, с която тази тема се засилва към пропастта е направо невероятна. Във всеки пост река от бисери.
      @ Historiker
      След протестите в Египет ли беше или след изборите 2009, м? Т.е. самото развитие на събитията в Иран не отговаря ли на въпроса ти?
      @Моеsia
      Цикличност? Dafuq! Титани на съвременния политически анализ спор няма.

      Ще ме накажат, защото ако перефразирам Балан:
      Всичко това влива злогорчение в душепокоя ми и ме подтиква към устопсувие и матерни мръснословия!
      Recalibrating my lack of faith in humanity...

      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

      Comment


        #4
        След протестите в Египет ли беше или след изборите 2009, м? Т.е. самото развитие на събитията в Иран не отговаря ли на въпроса ти?
        През 2011 г. r 2012 г. в Иран отново имаше протести : http://bnt.bg/bg/news/view/47068/protesti_v_iran , http://en.wikipedia.org/wiki/2011%E2...anian_protests
        "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

        Джордж Бърнард Шоу

        Comment


          #5
          А да и тъй като темата завива към една още по-специална пропаст - тази на оценките, позволете ми да дам моя скромен визуален принос в размер на 0,02 агорот.


          а също и


          но най-вече
          Recalibrating my lack of faith in humanity...

          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

          Comment


            #6
            Historiker написа Виж мнение
            Здравейте ! Искам да поставя следния въпрос -може ли да бъде свален ислямският режим в Иран и ако да , то по какъв начин - с международна интервенция или чрез революция ? Аз мисля , че би могъл да бъде свален с революция
            Е той дойде с "ислямска революция", значи може да бъде свален с "ислямска контрареволюция"

            Comment


              #7
              Страшна тема. Надали ще излезе нещо от нея, но ... както и да е. Historiker, замисли се, ако режимът бъде притиснат отвън, какво ще стане? Още повече, че това беше дискутирано поне в една от темите тука. Поне.
              Освен това, какъв е смисълът? Като изключим ядрения въпрос, разбира се.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #8
                [QUOTE=messire Woland;300079 Historiker, замисли се, ако режимът бъде притиснат отвън, какво ще стане?[/QUOTE]

                Може ли да дефиницираш притиснат(имам предвид повече от сегашната степен)?

                Comment


                  #9
                  Historiker написа Виж мнение
                  ... но каква може да бъде тя - като либийския сценарий или като египетския ?...
                  Само да питам, защо либийски и египетски сценарий ? В момента наблюдаваме сирийски екшън...

                  Comment


                    #10
                    защо либийски и египетски сценарий
                    Ами не питам за сирийски сценарий , защото режимът на Башар Асад все още е на власт . Нали всеки режим има край - както завършиха комунистическите режими и тези на Садам и Кадафи ?
                    "Най-тежкият грях спрямо ближните ни не е омразата, а безразличието ни към тях. Това е същността на безчовечността."

                    Джордж Бърнард Шоу

                    Comment


                      #11
                      Digmon написа Виж мнение
                      Може ли да дефиницираш притиснат(имам предвид повече от сегашната степен)?
                      Сегашната степен не е нещо изключително. Имам предвид сериозно нападение от някакъв, видим за обикновения среден човек (там, в Иран) характер. Например - военен удар, ракети, самолети, срещу някакви обекти в страната.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        albireo написа Виж мнение
                        @Моеsia
                        Цикличност? Dafuq! Титани на съвременния политически анализ спор няма.
                        За твое съжаление Платон си е Платон, а ти си никой .

                        Comment


                          #13
                          О това определено е така. Дори и към съвременния политически анализ. Но дали би могъл да обясниш защо и към съвременния политически анализ ? Или всъщност искаш да налееш контекст в репликата си - там Платон, Ленин, давай на кило, да има разнообразие а? Без съмнение Платон е умна глава..и Ленин е умна глава, както и Бриан. А за Чембърлейн да не говорим...

                          P.S. A дали би могъл да се въздържаш, да не отговаряш на реплики, които са писани в отговор на твой пост,преди, да си редактирал въпросния пост? Щото точно това е една от класическите тролски прояви, не за друго.
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            #14
                            Не съм привърженик на жалки подмятания като твоите и бих ги отминал, но в интерес на истината поста съм го редактирал няколко пъти преди да реша, че ми харесва. Тъй като не се смятам за капацитет реших да не пиша голословия покрай теорията за цикличността в управлението на Платон, а просто да дам някакъв линк. За това и 1-2 реда бяха сменени с препратка.
                            Та товя пост съм го прочел някъде след полунощ. Веднага след последната редакция излязох без да погледна дали има нещо ново в темата т.е. тя няма нищо общо с отговора ти.

                            Comment


                              #15
                              P.S. A дали би могъл да се въздържаш, да не отговаряш на реплики, които са писани в отговор на твой пост,преди, да си редактирал въпросния пост? Щото точно това е една от класическите тролски прояви, не за друго.
                              За пост #12 става въпрос.
                              Или да поясня, за да е съвсем ясно:
                              20:28 публикуваш нещо
                              20:39 има коментар над въпросното нещо (пост ¹3)
                              20:43 въпросното нещо вече е изчезнало, подменено с друго. Коментарът част от пост ¹3, вече виси логично малко неадекватно.
                              в пост ¹12 репликираш въпросната част от пост ¹3, при това залитайки в посока реплики на личностна основа.

                              На това (пост ¹12) му викат класическо тролене.
                              Last edited by albireo; 18-08-2012, 13:14.
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment

                              Working...
                              X