Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Говоря за предстоящата офанзива която се очертава към Рака, от към Хасака ( с кюрдите). Алепо не е в затишие защото ИД преди няколко дена им взема няколко села северно .И като гледам ще продължат докато не им затвори този канал към Турция

    Comment


      http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F...2450421_514850 - Руски Ми-24 над долината ал-Габ.

      Comment


        http://vk.com/video-48422863_1714444...d097facc5ea09e - Руски МИГ-29 води огън по терористите с оръдие ГШ-301.

        Comment


          От кога пък там има Миг-29 ... пък и да действа като Ми-24, пълно безсмислие. Прилича ми на фейк.
          Трол по списък.

          Comment


            iasen ianakiev написа Виж мнение
            http://vk.com/video-48422863_1714444...d097facc5ea09e - Руски МИГ-29 води огън по терористите с оръдие ГШ-301.
            Т'ва е от 2014....
            "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
            И. В. Сталин

            Comment


              Прав си piston от 2014 е,не съм обърнал внимание!За което се извинявам!А що се отнася до Desperado той тотално се е объркам.Няма нищо общо между самолета МИГ-29 и вертолета МИ-24! Как може МИГ-29 да действа като МИ-24????

              Comment


                Не мога да отворя линка, но ако е онзи прословут клип дето МиГ-29 разстреля оператора дето го снимаше, то е доста старичък.

                O.T.
                Пока был там еще планировали что то на территории построить/доделать . Похоже мы там не на одну неделю. После окончания операции вангую, что базу нам подарят.
                Знаех че Вана е по-известна в Русия отколкото в България, но сега научих че чак има глагол значещ "гадая" с корен нейното име
                Веднага питах руски другари и казаха че си е много разпространена дума.
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  iasen ianakiev написа Виж мнение
                  Прав си piston от 2014 е,не съм обърнал внимание!За което се извинявам!А що се отнася до Desperado той тотално се е объркам.Няма нищо общо между самолета МИГ-29 и вертолета МИ-24! Как може МИГ-29 да действа като МИ-24????
                  По-скоро е обратното Оръдейните модели на Ми-24, като Ми-24П с 30мм оръдие който е в Сирия, атакуват като самолет с пикиране За разлика примерно от Апач, или Ми-24 с шестцевната картечница в купола на носа.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    http://cs621820.vk.me/v621820569/4d4c6/m-f8dsElpfE.jpg - Карта на обстановката североизточно от Алепо.С кръгове са отбелязани зоните които армията е заела след боеве с IS.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Не мога да отворя линка, но ако е онзи прословут клип дето МиГ-29 разстреля оператора дето го снимаше, то е доста старичък.

                      O.T.

                      Знаех че Вана е по-известна в Русия отколкото в България, но сега научих че чак има глагол значещ "гадая" с корен нейното име
                      Веднага питах руски другари и казаха че си е много разпространена дума.
                      По-скоро предсказвам, с леко ироничен подтекст. Разпространи се в последните няколко години, в момента я ползват с повод и без повод.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        T-72М написа Виж мнение
                        Ko да се подиграват с ССА, нямат ресурс да издържат такъв напън.С това темпо доста джепане заминава.
                        А не, трябва да издържат. Целта е да бъдат маргинализирани и принудени да преговарят. Ясно е, че при сегашната ситуация Асад е незаобиколим.
                        С уважение контрол_alt.

                        Comment


                          Кухулин написа Виж мнение
                          Звездни мигове за ССА, толкова слава досега не и се беше изсипвала на главата Майтапа настрана, но от едната страна да те дере Асад, от другата да те дере ИД, а отгоре да те бухат космонавтите... Каквото и да стане, оттук нататък едва ли някой ще им се подиграва.
                          Отново излагация за асадистите. Шумно прокламирана победа в Кафр Набуда сутринта се превърна в поражение до вечерта. Няма да повтарям клипа на ндрагостинов, но бунтовниците празнуват победата, след като си върнаха селото. И даже докараха танк и се придвижват на юг към следващото село Мугаир:



                          Да си помогна с тая карта, че е подробна:



                          Междувременно се снимат с пленено в Кафр Набуда БМП и муниции:



                          Селото неслучайно изглежда толкова разнебитено - май всяка сутрин и всяка вечер ги подлагат на ожесточен обстрел с РСЗО. Днес е имало и атака на десния фронт, към Сукаик. И тя се е провалила, ал-Нусра са контраатакували и отблъснали асадистите. Затова привечер селото е подложено на масивен обстрел:


                          Това били касетъчни муниции от Град (или Смерч според други). Не знам дали при такъв обстрел някой остава жив (ако не се е скрил в мазето), но предполагам че утре ще пробват нова атака именно там, в Сукаик на десния фронт.

                          Today summary #Hama : #SAA attempted to seize Kafr Nabudah & Sukayk. In both cases reppelled. Ongoing fighting for Mansoura
                          Last edited by Dinain; 12-10-2015, 23:37.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Бунтовниците са си възвърнали Кафр Набуда ..и от момента в който са почнали да си правят победни селфита авиацията е почнала да работи

                            Comment




                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                Нещо се огънаха стрелкичките.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X