Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    кало написа Виж мнение
    4-то (расистко е и се извинявам) ама и от двете страни - араби, не мое да имаш големи очаквания
    Съществуват три раси - европеидна, монголоидна и негроидна. Арабите определено не спадат към последните две. Те са част от еврпопеидната раса, така няма как това изказване да е расистко.
    П.П. Това с пълна сила се отнася и за циганите, които на всичкото отгоре са и индоеврепейци по език.

    Comment


      Видео с превод. Яко ги шибат. Подобни кадри не сме виждали след втората иракска война.

      С уважение контрол_alt.

      Comment


        На 27 секунда на горния клип забелязваме нов елемент.

        С уважение контрол_alt.

        Comment


          Не е нов, това са стари кадри от прелитането на руските Су-24М в Латакия

          Comment


            Stan написа Виж мнение
            Съществуват три раси - европеидна, монголоидна и негроидна. Арабите определено не спадат към последните две. Те са част от еврпопеидната раса, така няма как това изказване да е расистко.
            П.П. Това с пълна сила се отнася и за циганите, които на всичкото отгоре са и индоеврепейци по език.
            метафора беше това .

            Иначе, ДЗ, с която разполагат част от сирийските танкове - Т-72, както и няколкостотин (вече няколко десетки) модернизирани в Украйна Т-55, е главно Контакт-1 и базирани на нея разни ментета. тя върши работа срещу повечето елементарни РПГ-та с БЧ от 70-те и 80-те, но срещу по-нови неща, няма много сериозен ефект. Разбира се, дори грамнотно изработените и поставени решетъчни екрани могат да вършат добра работа, но и това рядко се вижда (май в случая са ирански):

            Comment


              Гледната точка на правителствените сили:



              Имам чувството, че тия изобщо не мислят за маскировка. Когато бях в Сирия през 2005-та, по възвишенията, близо до Голанските, си стояха ясно видими от километри Шилки, при това не макети, а действащи...

              карта на бойните действия:




              Смерч край Хама

              Comment


                Руска бомбардировка, приличат на обемно-детониращи боеприпаси.



                В района на Хама



                Още



                Тку се наблюдават и вторични експлозии, плюс - интересно - контролен полет на Ми-24П вероятно.

                Comment


                  руски превод на ливански източници за част от днешния удар с Калибр

                  Ракеты, запущенные с российских военных кораблей из Каспийского моря (с расстояния 1500 км, пересекшая атмосферу Ирана, Ирака и Сирии) поразили лагерь "Ар-Расафа" в районе Ракки.

                  - Лагерь "Ар-Расафа", крупнейший лагерь организации "Дааш", использовался для подготовки террористов-смертников всех возрастов. Попадание было подтверждено наличием сотен пораженных объектов внутри лагеря. Обстрел является крупнейшим с в истории организации с момента ее создания.

                  Comment


                    На няколко пъти вече се мяркат Ми-24ки както казват най-вероятно Ми-24П. Предполагаше се, че са само за защита на периметъра на базата и SAR, но напоследък се разлетяха доста активно и се появяват по разни клипове. Защо след като реално са започнали да ги ползват не закарат Ми-28, Ка-52 или поне Ми-24ВМ (Ми-35), които имат и разни системи за защита от ПЗРК - май Президент се казваше на Ка-52 и на Ми-28 ако са започнали да я слагат? Така и така много играчки показват, може и стратезите да си спретнат някое учение скоро

                    Comment


                      Stan написа Виж мнение
                      Съществуват три раси - европеидна, монголоидна и негроидна. Арабите определено не спадат към последните две. Те са част от еврпопеидната раса, така няма как това изказване да е расистко.
                      П.П. Това с пълна сила се отнася и за циганите, които на всичкото отгоре са и индоеврепейци по език.
                      Твоята дефиниция за расизъм е остаряла с двеста години.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Sharana написа Виж мнение
                        На няколко пъти вече се мяркат Ми-24ки както казват най-вероятно Ми-24П. Предполагаше се, че са само за защита на периметъра на базата и SAR, но напоследък се разлетяха доста активно и се появяват по разни клипове. Защо след като реално са започнали да ги ползват не закарат Ми-28, Ка-52 или поне Ми-24ВМ (Ми-35), които имат и разни системи за защита от ПЗРК - май Президент се казваше на Ка-52 и на Ми-28 ако са започнали да я слагат? Така и така много играчки показват, може и стратезите да си спретнат някое учение скоро
                        Мисля че карат най боеспособните подразделения. За това има хелита от началото на 80 те. Освен това П варианта ползва същите снаряди като Су 25.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Трудно ми е да повярвам, че нямат елитни пилоти за другите. Добре Ми-28Н му спряха полетите след падането на Авиодартса за "неопределено време" и дори от МАКС 2015 го бяха махнали. Обаче Ка-52? Вече имат над 70 и поне половината би трябвало да са боеготови с квалифицирани екипажи, нови играчки все пак е логично на елитните пилоти да се дават най-вече.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Твоята дефиниция за расизъм е остаряла с двеста години.
                            Може, според криворазбраните американски стандарти за политкорекност, но при нас все още на негрите викаме негри.

                            Comment


                              Обобщение за клиповете с пускове на ПТРК за октомври -

                              Статистика примения ПТУР TOW в Сирии за октябрь.



                              1) 1 Oct. Tal Malah CP, Hama. TOW vs. pickup with 14.5 mm gun (Pride Union)

                              #تجمع العزة \\ سرية م\د تدمير رشاش 14.5 على حاجز تل ملح بصاروخ تاو 01\10\2015https://youtu.be/AqGuUbVtGl8


                              2) 3 Oct. al-Masharia CP, Ghab Plain TOW vs. group of soldiers (Ghab Hawks Union)

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              3) 4 Oct. Tal Ahmar. TOW vs. "tank", unclear (unknown group)



                              4) 7 Oct. al-Masasne CP, Hama. TOW vs. tank, hits a fence before the tank (13th Division)

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              5) 7 Oct. al-Masasne CP, Hama. TOW vs. tank, destruction, 3 crew members escape (13th Division)

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              6) 7 Oct. Hama. TOW vs. tank, destruction, 2 crew members escape (13th Division)

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              7) 7 Oct. al-Mghayer CP, N Hama. TOW vs. tank, hit (Ghab Hawks Union)

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              8) 7 Oct. at Morek, Hama. Fagot vs. BMP, destruction (Pride Union)

                              تجمع العزة \\سرية م\د تدمير بي ام بي والتهام النيران لها بصاروخ فاغوت بالقرب من مدينة مورك 07\10\2015https://youtu.be/jHyh5t5g7GQ


                              9) 7 Oct. at Morek, Hama. Fagot vs. tank, apparently hits, crew escapes (Pride Union)

                              تجمع العزة \\سرية م\د تدمير دبابة بصاروخ فاغوت بالقرب من مدينة مورك وتطاير العناصر من داخلها 07\10\2015https://youtu.be/kG9PEwhuzAA


                              10) 7 Oct. at Morek, Hama. TOW vs. moving tank, hits ground (Fursan al-Haqq)

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              11) 7 Oct. at Morek, Hama. TOW vs. moving tank, apparent miss (Fursan al-Haqq)

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              12) 7 Oct. al-Masasne CP, Hama. TOW vs. tank (Pride Union)

                              #تجمع _العزة سرية م\د تدمير دبابة بصاروخ تاو على حاجز المصاصنة بتاريخ 07\10\2015https://youtu.be/5x3PECN6AWo


                              13) 7 Oct. Tal Osman CP, Hama. TOW vs. 57-mm cannon on pickup, destruction (46th Division)

                              تمكن المجاهدين اليوم من تدمير مدفع 57 على حاجز تل عثمان بريف حماة الشمالي بصاروخ تاو


                              14) 7 Oct. Maarkaba CP, Hama. TOW vs. backwards moving tank (Pride Union)

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              15) 7 Oct. N. Hama. TOW vs. moving tank, hits a tree branch (13th Division)

                              Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                              16) 7 Oct. N. Hama. Fagot vs. 14.5-mm gun (Saifullah Brigade)

                              الفرقة الوسطىاستهداف اليات العدو الروسي بصاروخ فاغود مضاد دروعفي بلدة المغير وتدمير رشاش 14.5 بريف حماة الشمالي


                              17) 7 Oct. N. Hama. TOW vs. group of soldiers (Saifullah Brigade)

                              الفرقة الوسطىاستهداف اجتماع لكلاب الاسد العناصر الروس في معركبة الجبهة الجنوبية بصاروخ تاو7/10/2015


                              18) 7 Oct. N. Hama. TOW vs. "Kornet position" on the roof (Saifullah Brigade)

                              https://www.youtube.com/watch?v=CVPsyUs8rB0

                              Comment


                                http://warsonline.info/siriya/kratki...2015-goda.html - Сводка за действията на руската военна авиация и руските ВМС в Сирия за 7 октомври 2015 г.

                                Comment

                                Working...
                                X