Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    gollum написа Виж мнение
    Доколкото съм чел там - да, повечето са си ги бутнали сами
    1 от 4 не е "повечето". Отделно за загробиш Ту-22М3 в такава "война" си е постижение. А идиота дето го е организирал сигурно дори е награден.
    Там сценария е доста подобен на загробването на "Комйсомолец". В белите ртани такива в най-добрият (за тях) случай го уволняват.

    Comment


      То това си е разговор за темата за войната в Грузия (някой може да премести постовете там), но аз си спомням, че бях чел и за 2 Су-24 загубени там. Като се обсъждаше, че най-вероятно от приятелски огън са свалени 1 Су-25 и 1 Су-24, плюс възможно втория Су-25. Така че си прав, не са "повечето", а евентуално между една четвърт и половината.
      А за самите действия - хората импровизират и нормално - стават грешки.

      Comment


        Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


        Преди три дни, летище Нейраб (Алепо). Бунтовниците свалят хеликоптер с ПЗРК.

        Като говорите за авиацията - партизаните от доста време се научиха да свалят хвъркатите при кацане или излитане, когато са най-уязвими. Иначе хвърлят варели от високо, там не могат да ги стигнат. Даже си мисля дали дългогодишното обсаждане на авиобази не цели точно това - да изхаби авиопарка, сваляйки го машина по машина при излитане/да го натроши с ракети и минохвъргачки, докато кибичи беззащитен на пистата. Ако летят от някаква база далеч от фронта, са почти недосегаеми.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Gaden Gogi

          Ти какво се опитваш да докажеш толкова агресивно, че старите оръжия не могат да убиват ли?

          Comment


            Че руските оръжия са стари и негодни, а и ги използват неграмотно.

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              https://m.youtube.com/watch?v=SMeiCwII9uE

              Преди три дни, летище Нейраб (Алепо). Бунтовниците свалят хеликоптер с ПЗРК.

              Като говорите за авиацията - партизаните от доста време се научиха да свалят хвъркатите при кацане или излитане, когато са най-уязвими. Иначе хвърлят варели от високо, там не могат да ги стигнат. Даже си мисля дали дългогодишното обсаждане на авиобази не цели точно това - да изхаби авиопарка, сваляйки го машина по машина при излитане/да го натроши с ракети и минохвъргачки, докато кибичи беззащитен на пистата. Ако летят от някаква база далеч от фронта, са почти недосегаеми.
              Ами да си пазят базите и няма да има проблем.

              То там имаше и едно брутално видео на кацащ Ми-17, който хакнаха с Корнет, ама не съм сигурен, може и друга ПТУР да е било.

              Comment


                Не, просто ти обясни, че "рашките са сбъркани по природа", достатъчно аналитично и подкрепено с факти твърдение, на висотата на форума... или не. Поне такива изисквания имаше преди, но вероятно на ветераните им е позволено да вкарват ирония или пък просто са си пишат на общо основание, като ги начеше нещо крастата. Да не говорим за вмъкването на теми като войната в Грузия, Чечня и прочие. Както и, че в съвремените конфликти никой не ползва летателни апарати с 30-40-50 годишен стаж. Ма никой! Само "побърканите рашки"
                Трол по списък.

                Comment


                  Гоги като му замирише на руска техника и пали от половин оборот. Не му ходете по акъла че някой модератор ще ви заключи темата, както се случи с темата за Украйна.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Хорнет, ама не могат, там е работата. Нагледно какво става когато имаш авиация, но нямаш контрол на земята. Накрая и авиация нямаш, при все че противникът не е вдигнал и един самолет за цялата война. А Джайш ал-Фатах вече обстреляха летището на Латакия, без рашките да са направили и един боен полет още. Не предвещава добро.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Анджък де, нали това разправям и аз!

                      За мен е немислимо да имаш летища, авиация на тях, да разчиташ на нея, а накрая да не си осигурил макс. тяхната защита.

                      Comment


                        защо по дяволите тази тема не е в извънреден режим?! Спомням си преди година като четях постове имаше само инфо с линкове... Приканвам модераторите веднага да въведат извънреден режим на темата като едно време (когато САА вдигаше обсадата на Алепо ) и се триеха всички постове, които не пускат инфо по темата. Най-добре да си има отделна тема за мерене на пишки, руски самолети, американски самолети... В крайна сметка запомнете - колкото по русофили сте, толкова по-добри са руските самолети. Колкото по русофоби сте, толкова по-счупени са руските самолети. Айде наздраве!

                        Comment


                          Накратко казано: субективно качествата на руските самолети зависят само от това колко обичате или мразите Русия

                          Comment


                            Когато пилотират араби обаче имат -10 на всички х-ки и само +100 на сплаш демидж срещу пазари.
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Имаше интервю с иракчанче на 15 години, записало се в ИД след като родителите му загинали. Не му давали някакви бойни задачи, а един ден му казали, че ще го правят шофер на кола бомба. Щял да отиде в рая и т.н. и оня ги попитал защо тогава те не карат колата и идилци не могли да отговорят смислено. Че пича забегнал тогава при иракската армия. В блиц пък има някакво сополиво орунгелче което реве докато го качват на такава кола бомба. Явно избират ретарди и сираци, тарамбуките не са толкова прости колкото изглеждат - поне командирите им.

                              Comment


                                Вместо да четеш Блиц, питай баце ти Кухулин Шахидмобилството е доброволно. Ако някой изяви желание да се гръмне с кола-бомба, уведомява емира на групата. Оня го включва в списъка. Тоя списък периодично се одобрява от валията и се връща в частта. Като дойде време да се гърми нещо, качват тия, дето им е ред (ако са одобрени от валията). По всяко време могат да се откажат, включително и преди "старта". Списъците са дълги.

                                Изобщо, не знам как си я представяте тая работа. Дебили, ретарди...

                                Comment

                                Working...
                                X