Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Кухулин написа Виж мнение
    Асад е предложил спиране на огъня и евакуация на Фуа. Да видим дали най-накрая ще се разберат. И дали ще включат Забадани
    Според това, вече са сключили примирие (трето), влязло в сила по обяд днес.

    Rivals agree to new truce in Zabadani, Idlib


    Какви са точните параметри още не е известно, но срещам и такава информация:



    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Птиците летят на юг...

      Оригинал взят у коллеги pfc_joker в Где-то над провинцией Хомс... Как утверждается, снято вчера и сегодня [19 и 20 сентября 2015 года]: Интересно, на первом видео те четыре Су-30СМ, которые все уже видели на спутниковом фото, или это ещё одно звено? На втором вроде четыре Су-24.


      Четворка Су-30 и четворка Су-24 в съпровождение на Ил-76 или 78 (второто по-вероятно). По авиошоута и подобни мероприятия обикновено летят така - в транспортния самолет е поддръжката, в случая може би и да е цистерна за презареждане във въздуха.

      Чисто откъм емпирично любопитство ще е интересно да се види как точно ще действа руската авиация ако се включи активно в конфликта (а не е ползвана само за плашене на гаргите). До каква степен ще има управляемо/неуправляемо въоръжение, взаимодейстивя с безпилотници и наземни сили, количество полети на самолет на ден и т.н. Поне от Украйна се видя, че сухопътните сили определено са с порядък по-ефективни от войната през 2008. Ще е интересно да се види авиацията до каква степен си е извадила поуките, защото това което реално правят е нещо изключително сложно - предислокация на хиляди километри от вкъщи и явното намерение да се провеждат операции срещу наземни части. Force projection на ниво Великобритания поне - това не сме го виждали активно от СССР насам.
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        Тъкмо щях да пуска видеата, но си ме изпреварил.

        Интересно е наистина възможното участие там, както и дали ще увеличат контингента.

        Comment


          Ако нямаха намерение да учавствуват нямаше да се предислоцират!

          Comment


            някой ще каже ли сирийските войски до град Камъшли какво правят там,никой не ги напада,от всякъде са обградени от кюрдите,защо не се пратят на други фронтове.Забадани,Латакия.

            Comment


              pazzo написа Виж мнение
              някой ще каже ли сирийските войски до град Камъшли какво правят там,никой не ги напада,от всякъде са обградени от кюрдите,защо не се пратят на други фронтове.Забадани,Латакия.
              Защото ще изгубят територията. Кюрдите веднага ще установят пълен контрол върху нея.

              Comment


                New US-backed rebels 'enter Syria'

                A group of 75 US-backed rebels has crossed into northern Syria from Turkey to fight jihadists there, the UK-based Syrian Observatory for Human Rights says.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение
                  New US-backed rebels 'enter Syria'

                  http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-34306666
                  От първата група, останали да се бият 4-5 души, да видим втората как ще се представи
                  Трол по списък.

                  Comment


                    Тези групи са голям майтап...
                    Какво мислят че ще направят с тез трохи...

                    Comment


                      Не знам дали са майтап, но да пръснеш половин милиард за обучение на 200 души- е това вече е пълен майтап. Наредили са се по веригата усвояващи кинти от бюджета ... и явно надписват и надписват.
                      Трол по списък.

                      Comment


                        Явно са и отчаяни за липсата на изход от блатото.Подцениха ситуацията и поведението на Русия.Бяха ли почнали да бомбят преди 2-години (като в Либия) вече Асад щеше да е минало и щяхме да гледаме "Либия-2".Плана им не се сбъдна , от Европата ги натискат заради бежанските вълни и Американците са в много трудно положение.Влезнаха в преговори с Русия и по всичко личи че започнаха да отстъпват по дипломатическия фронт.Аз лично не си спомням такъв период на американската външна политика от падането на СССР.
                        Абсолютно фиаско претърпяха в Сирия.Не съм го очаквал!

                        Сега друго ми е интересно. Как ще си предразпределят целите с Руснаците.Имаше преди няколко дена над един час разговор м/у Руския и американския министър на отбраната.Излезе инфо че и от ЦРУ са направили посещение в Москва за координация.Начи работи се.
                        Но много по голямо предислоциране трябва да има.И не само големите Су-та , но и малките.Отделно ще пратят и вертолетни групи за търсене и спасяване на евентуално свалени пилоти.Отделно разузнавателни самолети и БЛА... Така че контингента ще се усилва.
                        А за предразпределението на целите , мисля че Руснаците повече ще бомбят Нусра, Ахрарите и другите терористи северно - хем да плашат Турските ВВС.ССА най вероятно ще оставят на СА да ги полива.Американците ще удрят ИД край Рака и ще помагат на Кюрдите.

                        Comment


                          T-72М написа Виж мнение
                          Сега друго ми е интересно. Как ще си предразпределят целите с Руснаците.
                          Американската позиция е много ясна в случая, както и руската. САЩ са в коалиция срещу ИД. Ал нусра и останалите уахабити не са цели на САЩ и коалицията. Останалото е легитимна цел за руснаците

                          Comment


                            Хех, ако САЩ са били изненадани от излизането на сцената на ИД и бяха решили, че са заплаха, до сега да са ги разпердушинили сто пъти. Все пак, те са силата която разполага с всичко необходимо за това- авионосни групи в Средиземно и Индийския океан, бази в целия Персийски залив, Европа. Имат самолетите, ресурсите и хората. Можеха да летят 24 часа в денонощието, в региона всички са им съюзници- Турция, СА, Израел, Йордания. ИД в момента идеално върши работата на СА и Турция в региона- двата стратегически съюзника на САЩ. Та, малко е Х ситуацията с това кой е изненадан, до колко иска да бъде решен проблема и прочие. Пука им на САЩ за Европа, даже ситуацията им е изгодна. Естествено, че публично ще са загрижени и ще говорят общи фрази- все пак ИД са терористи и съвсем да не лицемерничат за вътрешно и външно потребление, не бива. Задкулисието и липсата на реални действия показва съвсем друго.
                            Трол по списък.

                            Comment


                              InternationalLaw написа Виж мнение
                              Американската позиция е много ясна в случая, както и руската. САЩ са в коалиция срещу ИД. Ал нусра и останалите уахабити не са цели на САЩ и коалицията. Останалото е легитимна цел за руснаците
                              Oтначало писаха че са бомбели и Нусра и т.н

                              Comment


                                Бойците ще се внедрят срд кюрдите и ще насочват авиацията, то си го пише.

                                Иначе, днешната пропаганда е станала толкова всеобхватна, че не отделни сцени, ами цял филм можеш да си прожектираш и да му вярваш. Завършена паралелна Вселена. Като да си измисляш войни и да се поздравяваш с измислени победи в тях.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X