Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    RIZAR написа Виж мнение
    Обширна статия озаглавена - Битката при Касаб - Ердогановия Залив на свинете (алюзия за американския провал в Куба през 62-ра) - http://trpintel.myfotojournal.com/20...-offensive-3d/
    Има всичко вътре - планове, схеми, клипове. Голямо клане е било - турската страна досега е потвърдила 2689 убити и 5635 ранени бунтовници;
    Колега, тези данни съм ги чел и от друг интернет потребител, но все пак от къде е източника(в тази статия неможах да намеря данни)?

    Comment


      RIZAR написа Виж мнение
      ... сигурен съм, че може да се намерят и други мероприятия за борба поне със старите ПТРК (най-простия метод, който и до днес върши работа е запален огън наблизо, достатъчно е температурата да е по-висока от запаления двигател на танка).
      Нещо бъркаш тук, точно старите (и въобще масово използваните) ПТРК се насочват ръчно от оператора по жица, температурата на двигателя няма нищо общо.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        T-72М написа Виж мнение
        Колега, тези данни съм ги чел и от друг интернет потребител, но все пак от къде е източника(в тази статия неможах да намеря данни)?
        http://warsonline.info/siriya/siriya...2014-goda.html (В районе Касаба террористы перебрасывают подкрепления из соседних провинций Идлеб и Алеппо. 29 марта прибыли бандгруппы "бригады Ат-Таухид". Турецкие СМИ пишут о том, что потери боевиков в районе Касаба составили 2689 убитых и 5635 раненых.)

        Comment


          Dinain написа Виж мнение
          Нещо бъркаш тук, точно старите (и въобще масово използваните) ПТРК се насочват ръчно от оператора по жица, температурата на двигателя няма нищо общо.
          Малютките бяха с ръчно, второто поколение - Фагот и подобните бяха с топлинно насочване. Мисля, че произвежданите в България ПТУР-сове им слагаха някакви допълнителни инфрачервени датчици , да не се забиват в горящите полета, пущините...

          Comment


            RIZAR написа Виж мнение
            Най-важното, което трябва да свършат е следното - танка стои открит само, когато стреля по вражески позиции ! През останалото време трябва дори и купола му да не се подава. Досега няма и един опит за някаква борба с ракетите. Единствено по-рано в Дарайя и сега в Джобар армейските танкове пускат димни завеси, сигурен съм, че може да се намерят и други мероприятия за борба поне със старите ПТРК (най-простия метод, който и до днес върши работа е запален огън наблизо, достатъчно е температурата да е по-висока от запаления двигател на танка).
            Начи и така е , но и нее така.Смисъла така да се укрива машината е И да се използва като ДОТ -освен като танко-укритие.Навън се паказва само куполата която е надлежно замаскирана.В случаите досега идеята им е била точно такава да се използва като Дълговременна Отбранителна Точка - обаче без да се издълбае и замаскира надлежно укритие.
            Като се замисля само веднъж досега съм виждал такава позиция (мисля около Морек).
            за пример :
            Click image for larger version

Name:	DSC08550.jpg
Views:	1
Size:	368.8 КБ
ID:	539751

            Comment


              Dinain написа Виж мнение
              Нещо бъркаш тук, точно старите (и въобще масово използваните) ПТРК се насочват ръчно от оператора по жица, температурата на двигателя няма нищо общо.
              Начи точно в жицта са много от проблемите.И Това се използва в борбата против тях.Управлението става посредством проводника и в една местност обрасла с различни драки,разстения, е много трудно да достигне ракетата до целта.Вече ако разчета е над целта, положението е друго.

              Comment


                Отделно много често блокпостовете не са на господстващи височини, а на по-ниски точки, съответно ги разстрелват от високото. Дори и да трябва да се пази някой път - по-добре си сложи и пост на високото за да не те стрелят като зайци.

                Армията трябва да разполага с повече и по-хубава оптика от бунтовниците, оттам и ако има дежурни на блокпостовете не трябва да има такива безумни издънки в 90% от случаите.

                За мързела - ако някой го мързи да живее и не осъзнава какво трябва да прави - то това е разпад на всички нива в армията - от висшия команден състав до взводния командир - при наличие на безхаберие по блокпостовете, то за това са виновни всички по веригата имхо. Това да се правят хубави и добре измислени укрепления си е задължително, няма извинения за безхаберие на война. Поне мое имхо де
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  RIZAR написа Виж мнение
                  Малютките бяха с ръчно, второто поколение - Фагот и подобните бяха с топлинно насочване. Мисля, че произвежданите в България ПТУР-сове им слагаха някакви допълнителни инфрачервени датчици , да не се забиват в горящите полета, пущините...
                  И Фагот, и Конкурс, се насочват по жица. От прочетеното съм разбрал, че операторът трябва да държи през цялото време мерника върху целта, а на ракетата има инфрачервен излъчвател. Системата съпоставя координатите от този излъчвател с координатите на целта и предава съответните коригиращи команди по жицата до ракетата, докато тя стигне целта (двата координата съвпаднат). При най-старите ПТРК като Малютка, командите се вкарват ръчно от оператора - чрез джойстик - и трябва да вижда през цялото време и целта и ракетата (за разлика от второто поколение, където трябва да вижда само целта).

                  Вероятно това, за което говориш, е слагането на по-силен инфрачервен излъчвател на ракетата, за да не го бърка системата с разните пожарища на бойното поле. Но самостоятелното топлинното насочване (heat seeking missile) пък е съвсем друго нещо на други, доста по-сложни и скъпи ракети.

                  ПП Противомерките при пуск на противотанкова ракета са най-вече пускане на димна завеса и бясно маневриране + подавяща стрелба в посока на вразите. С цел да се накара операторът да се скрие и изпусне прицела. Ако не е с димни гранати (фосфорни) обаче, димната завеса има малко шансове да закрие целта (танка) навреме. Става въпрос за 3-10 секунди за реакция в масовия случай (в зависимост от далечината на пуска).

                  Примерно Льоклерк:


                  T-72 в Дераа преди повече от година, но рядко се вижда


                  А това е бенгалски огън:
                  Last edited by Dinain; 30-03-2014, 21:01.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    http://www.youtube.com/watch?v=p7JqgQ7N_pQ - този оператор с какво управлява ракетата ???
                    Бунтовник снима и говори нещо от типа "виждам ПТРК Конкурс" , следват няколко изстрели на единичен с Калашников и изведнъж пуск на ракетата, която е снета от омитащия се оператор...

                    Comment


                      В Кесаб е станало голямо клане. Поне десетки жертви, рязане на глави и т. н. Населението е предимно арменско.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        RIZAR, не се ли досещаш, че това са двама души? И май нещо стрелят в грешната посока.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          http://cs540108.vk.me/c613530/v61353...fLtSR6YUVw.jpg - Обстановката в района на Каламун към 29 март 2014 г.

                          Comment


                            http://warsonline.info/siriya/siriya...2014-goda.html - Сводка за боевете в Сирия за 30 март 2014 г.

                            Comment


                              Информация за битките около Касаб : http://warsonline.info/siriya/siriys...-latakiya.html
                              Голяма епопея е около тази прословута височина 45.
                              " В понедельник в очередной раз была освобождена высота ¹45, отражена атака на высоту и армейский пост Ан-Ниср. За последние шесть дней высоту ¹45 боевики атаковали уже пять раз, дважды она переходила из рук в руки."

                              Comment


                                http://warsonline.info/siriya/siriya...2014-goda.html - Сводка за боевете в Сирия за 31 март 2014 г.

                                Comment

                                Working...
                                X