Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Дори и течни горива от противовъздушни ракети - много силна отрова.
    Когато обсъждахме въпросния случай с Кухулин, точно за това си говорехме - че това е възможност. Както и да е, наистина без някаква конкретна информация, няма смисъл да се прелива от пусто в празно.

    Какво искаш да кажеш?
    Eugo, подвежда те недостатъчното познание на езика. Piston пише, че е възможно не само "бунтовниците" да са завладели склад, но и може просто да са откупили нещо от даден склад като за пример дава Първата чеченска война (чеченски сепаратисти, които са купували оръжие от руски складове по време на войната - аз самият съм попадал на подобни неща из спомени на участници, но май предимно като слухове). Обаче аз не съм сигурен, че аналогията е добра (разликата между двете ситуации е съществена) - боеприпаси нищо чудно и да купуват (в крайна сметка, не може да се контролира всичко, складове - много, а в тези обстоятелства сигурно не един и двама склададжии са готови да припечелят нещо допълнително при относително нисък риск), но контролът над БОВ трябва да е доста по-сериозен и подобни неща - много по-трудни. Така че чеченците в случая са само пример.

    Comment


      gollum написа Виж мнение

      Eugo, подвежда те недостатъчното познание на езика. Piston пише, че е възможно не само "бунтовниците" да са завладели склад, но и може просто да са откупили нещо от даден склад като за пример дава Първата чеченска война (чеченски сепаратисти, които са купували оръжие от руски складове по време на войната - аз самият съм попадал на подобни неща из спомени на участници, но май предимно като слухове).
      Аз разбирам достатъчно добре български език.
      Но аз не разбирам примера на "руската армия."
      Защо не американската армия?
      Може би има доказателства за продажбата зарин от руската армия за терористите?
      Може би аз не знам за него, а вие знам?
      Продажба на оръжия за масово унищожение - не се продажба кутия с патрони.
      То - голяма международно престъпление.
      И не ми харесва, че това обвиняемия (дори хипотетично) е руската армия.
      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        Не, Eugo, явно не разбираш достатъчно добре, щото просто пишеш неща, които нямат нищо общо с написаното от piston. Неговата логика е следната:

        1) сеща се, че в Първата чеченска война е имало случаи, в които от складове на руската армия (т.е. служещи в руската армия) се продава оръжие и боеприпаси за чеченските сепаратисти, които същевременно се бият с руската армия в Чечня.

        2) прави аналогия със Сирия и си казва - защо да не е възможно и в Сирия да се случва същото, т.е. сирийски "бунтовници" да купуват оръжие и боеприпаси (не официално, разбира се, а "черно") от складове на сирийската армия.

        3) след това си казва, Сирийската армия разполага не само с конвенционални оръжия и боеприпаси, а и с химически, значи има някаква възможност и такива да се купуват тайно (а не само да се придобиват със сила).

        Въобще не коментирам дали смятам това за достоверно (най-малкото е предположение не по-добро или по-лошо от тези, които направихме досега в темата), въпросът е, че никъде в тази верига от разсъждения не става въпрос за Руската армия, която може да продава ОМП/БОВ на терористи, просто това го няма в сравнението. Руската армия не е "обвиняем" в случая, дори хипотетично.
        И тъй-като го няма, а ти го виждаш, логичното предположение е, че някаква част от контекста (езиковия) ти убягва.

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          2) прави аналогия със Сирия и си казва - защо да не е възможно и в Сирия да се случва същото, т.е. сирийски "бунтовници" да купуват оръжие и боеприпаси (не официално, разбира се, а "черно") от складове на сирийската армия.
          Добре.
          Този вариант със сигурност е възможен.
          Но това може да се случи на която и да е друга страна.

          П.С.
          Перед вторжением в Ирак глава Пентагона Дональд Рамсфелд сказал: «Отсутствие доказательства - это не доказательство отсутствия»,
          http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

          Comment


            Бунтовници от Сирия масово преминават в Ал Кайда

            Comment


              Gollum, благодаря, че си ме "пояснил"...

              Eguo, не съм искал да обиждам никого, извинявай и "С днем победи"!
              "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
              И. В. Сталин

              Comment




                НАТО щял да унищожи сирийските ВВС за 1 час.... поредната фантастика стил "Мен ин блек"....
                Те над два месеца бомбандираха малка Сърбия и унищожиха едва двайсетина самолета, та сирийските ВВС щели да унищожат....

                Comment


                  RIZAR написа Виж мнение
                  Те над два месеца бомбандираха малка Сърбия и унищожиха едва двайсетина самолета, та сирийските ВВС щели да унищожат....
                  Сирийците не могат да обърнат чехъла на сърбите.... И час им е много...
                  "Я знаю, что после смерти на мою могилу нанесут кучу мусора. Но ветер Истории безжалостно развеет ее"
                  И. В. Сталин

                  Comment


                    piston написа Виж мнение
                    "С днем победи"!
                    Поздравляю с нашей общей победой!
                    http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                    Comment


                      RIZAR написа Виж мнение
                      Те над два месеца бомбандираха малка Сърбия и унищожиха едва двайсетина самолета, та сирийските ВВС щели да унищожат....
                      Че то само двайсетина имаше.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment


                        Eguo написа Виж мнение

                        Поздравляю с нашей общей победой!
                        С днем победы, Eguo.
                        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                        Comment


                          Нещата напреднаха от времето в Сърбия, сега е пълно със сателити, БЛАта + наземна информация от шпиони и бунтовници и знаят къде са самите батареи. Не се и съмнявам, че ако решат могат да извадят едно 80-90% от ПВОто при значителен първи удар.
                          А сирийкосто ПВО повече от 1-2 самолета няма да свали според мен, то след 2 години война е трагедия и определено не е централизирана системата.

                          Друг е въпроса дали ще го направят, защото то не е само унищожаване на ПВО ...

                          Comment


                            Така е. После ще запукат танковете и снабдителните колони на САА и до там. Либийски сценарий няма да се получи, по скоро ще приближат още ливанският.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              Либийския и според мен няма как да стане. За мен военния удар ще е вече от акт на отчаяние, ако бунтовниците започнат да губят много.

                              Руски бойни кораби доколкото знам има до Сирия, но дълбоко се съмнявам, че биха посмяли да стрелят по самолети на НАТО.
                              Засега и поне в близко бъдеще явно ще карат на дипломатични игри.

                              Comment


                                Какво са напреднали нещата ???

                                Това, че на американците всички бла-та им кацнаха за по едно кафе в Иран???
                                И ще могат ли да атакуват през деня ???
                                Или, че ще изпратят допотопните си Тъндърболти да удрят сирийските танкове???

                                Comment

                                Working...
                                X