Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Войната в Сирия

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Защо мислиш така? Официално беше съобщено че е електроника за радари.
    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Защо мислиш така? Официално беше съобщено че е електроника за радари.
      Защото най-силния противник досега се оказаха именно бомбените засади. А понеже има много конвои , сигурно им трябва някакво ефективно средство за защита.

      Comment


        Не виждам какво ще е това оборудване, което да ги "спаси" от подобен род заплахи. Просто няма как да стане. По-скоро им трябва техника по-устойчива на подобни нападения, но и това ще е решение за по-леките устройства.
        Много пъти сме говорили за това - има си и самостоятелна тема, но лесно военно решение на такъв род конфликти не съществува. Не че военните често не се заблуждават по въпроса, ама това е отделен въпрос. Къде по-добре екипирани армии с много по-добра технологична база не могат да се справят в дори по-добре контролирана среда, какво остава за сирийския случай... Вероятно единственото възможно решение е пълна преориентация в посока контрол, комбинирана с качествени активни операции и добра стратегия за невоенно "завоюване на сърцата и умовете". Но това няма как да се осъществи в този конфликт, дори и да приемем, че Асад разполага с нужните сили и ресурси (не разполага). Някои много се съсредоточават върху съвременна авиация и тежко въоръжение, но те нямат кой знае какво значение по отношение на "окончателната победа", а само като сдържащ фактор, за да не може другата страна да премине изцяло към "излизане от сенките". Победата не е въпрос на артилерия, танкове и самолети.

        Comment


          Кухулин написа Виж мнение
          Rebel win could spread war: Iraq

          "Presenting money and weapons to al Qaeda (in Syria) by Qatar and Turkey is a declaration of armed action against Iraq," Amiri told Reuters in an interview this week.
          Iraqi forces attack FSA positions inside Syria

          For the first time, Iraqi forces opened fire on Syria shelling the positions of the Free Syrian Army (FSA) days after Iraqi Prime Minister Nouri al-Maliki warned that a victory of the Syrian opposition would spread chaos in the region.

          В същото време:

          Iranian warships pass through Strait of Malacca

          Ирански бойни кораби отиват на гости в Китай.

          Comment


            В същото време:

            Iranian warships pass through Strait of Malacca

            Ирански бойни кораби отиват на гости в Китай.
            В статията много забавно са определели корабите от иранското "бойно съединение" . Ще речеш, че става въпрос за кой знае какви кораби, а не за по същество голям мореходен катер (destroyer!?!) и една стара въоръжена гемия (helicopter carrier ).
            Обаче това какво общо има със Сирия?

            Comment


              gollum написа Виж мнение
              Обаче това какво общо има със Сирия?
              Според мен има общо, знаеш, че съм конспиративен тип Изобщо, конфликта е глобален и трябва да се отчитат всички сигнали. Аз гледам да поствам по-значимите.

              Проблемите с определенията изглежда са на езикова основа. Сега не ми се рови да видя как е точния ирански термин.

              Comment


                Знам, че си конспиративен, ама тук май наистина търсиш нещо, дето го няма (лично мнение, разбира се), т.е. нищо повече от и така ясните отношения между Китай и Иран, а пък що се отнася до случая със Сирия - позицията на двете държави е ясна също. А за домашните определения - те си падат малко грандомани, но ако ще да ги определят като линеен кораб и самолетоносач, това няма да промени фактите, т.е. че говорим за древна корвета, която има някакви почти фиктивни възможности срещу надводни кораби и нулево ПВО и ПЛО и гоооляма гемия, която може да носи 3-4 вертолета и разполага с оръдейно въоръжение колкото да сплаши пирати. Не съм се заглеждал в техните ВМСы ама ако това са им представителните кораби дето ще демонстрират флага...

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение
                  Не се изисква никакво особено техническо умение.
                  Възможно е да не съм прав, но от конфликта в Афганистан като че ли се налага друга картина. Там ефективната борба с IED се води чрез избиване на технически грамотните талибани. Чел съм, че с падането на грамотността опасността от такива атаки почти е изчезнала. Пак казвам, възможно е да съм разбрал грешно, не ми е сила.

                  Comment


                    gollum написа Виж мнение
                    Знам, че си конспиративен, ама тук май наистина търсиш нещо, дето го няма (лично мнение, разбира се), т.е. нищо повече от и така ясните отношения между Китай и Иран, а пък що се отнася до случая със Сирия - позицията на двете държави е ясна също.
                    Те всички позиции са ясни, но това не пречи да се подкрепят с разни демонстративни ходове. Изобщо, яснотата няма връзка с биенето в гърдите.

                    gollum написа Виж мнение
                    А за домашните определения - те си падат малко грандомани, но ако ще да ги определят като линеен кораб и самолетоносач, това няма да промени фактите, т.е. че говорим за древна корвета, която има някакви почти фиктивни възможности срещу надводни кораби и нулево ПВО и ПЛО и гоооляма гемия, която може да носи 3-4 вертолета и разполага с оръдейно въоръжение колкото да сплаши пирати. Не съм се заглеждал в техните ВМСы ама ако това са им представителните кораби дето ще демонстрират флага...
                    Идеята е, че иранците може би вкарват друго значение в тяхната дума за "разрушител", различно от нашето. Езикови специфики.

                    Comment


                      Значи уточни или има връзка със Сирия (и ти конспиративен тип я търсиш) или става дума за биене в гърдите . Или просто подхъврлящ лафчета така приказката да върви.
                      Иранците наричат едни нищо и никакви корвети разрушители, ако смяташ, че това са 'езикови специфики', то значи имат и езикова специфика при названието стелт самолет .
                      Recalibrating my lack of faith in humanity...

                      https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                      Comment


                        Кухулин написа Виж мнение
                        Iraqi forces attack FSA positions inside Syria

                        For the first time, Iraqi forces opened fire on Syria shelling the positions of the Free Syrian Army (FSA) days after Iraqi Prime Minister Nouri al-Maliki warned that a victory of the Syrian opposition would spread chaos in the region.


                        В същото време:

                        Iranian warships pass through Strait of Malacca


                        Ирански бойни кораби отиват на гости в Китай.
                        Ето, че постепенно почти всички играчи се включват в конфликта. Преди няколко дни беше Хизбула, днес иракските шиите, които в момента управляват страната, остава чичко Путин да обяви, че изпраща в Сирия войски за борба срещу тероризма, подобно на Франция в Мали ( а пропо, не виждам разликата). И още една скоба - в момента франсетата молят Русия да им помага да си изтеглят контингента от Афганистан.

                        Comment


                          ***, какво включване в конфликта видяхте (и то днес) ... 'виждат се връзки' навсякъде и във всичко естествено. Това вече не е група любители на конспирацията, това е група любители на апокалипсиса...
                          Last edited by Dinain; 02-03-2013, 11:42. Причина: неподходящ език
                          Recalibrating my lack of faith in humanity...

                          https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                          Comment


                            Ооох, аман от толкова мозък значи. Честно - търся копчето за игнор, но не мога да го открия. И аз почнах като Кало

                            ПП Ето инфо за разрушителите: "it's a translation thing I think. We call them all "nav-shekan." At least growing up that's what I was thought to say. Nav-shekan's closest translation to English is destroyer". Ако някой проявява по-дълбой интерес, мога да проуча съответните значения, ама не вярвам...

                            Comment


                              IED? Не е ли по-добре да използваме българския термин САМОДЕЛНО ВЗРИВНО УСТРОЙСТВО (СВУ)?

                              Може и "Саморъчно направена мина".

                              Comment


                                Syrian rebel chief: Fighters desperate for weapons

                                We don't want food and drink, and we don't want bandages. When we're wounded, we want to die.

                                Машини

                                DDD написа Виж мнение
                                IED? Не е ли по-добре да използваме българския термин САМОДЕЛНО ВЗРИВНО УСТРОЙСТВО (СВУ)?
                                Защо да е по-добре?

                                Comment

                                Working...
                                X