Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Либия след Кадафи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Голъм го е написал пределно ясно, това е често срещана заблуда - няма такова нещо "официална религия" в България. Ето конституцията:

    Чл. 13.
    (1) Вероизповеданията са свободни.
    (2) Религиозните институции са отделени от държавата.
    (3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.
    (4) Религиозните общности и институции, както и верските убеждения не могат да се използват за политически цели.
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Историите за някакъв ислямски апокалипсис който сменил "светския" режим на Кадафи са силно преувеличени. Например че жените били принуждавани да спазват ислямски дрескод и така нататък. Как ли са пропуснали жените по телевизията, ислямистите май спят до късно и пропускат сутрешния блог




      Две към едно:
      Truth will save the world

      Comment


        Както е известно Катар оказа голямо съдействие за свалянето на Кадафи. Но наскоро четох на руски, че после са се опитвали да се намесват и/или да искат да изкарат някой долар. В резултат вече приятелството е свършило.

        Comment


          US confirms ambassador killed in Libya

          The US ambassador to Libya is among four Americans killed in an attack on the US consulate in the eastern Libyan city of Benghazi, President Barack Obama has confirmed.

          Хм, това как ли се тълкува от гледна точка на международното право? На Обама пак му отвориха работа баш преди изборите

          Comment


            Дори един изкукуригал, но светски диктатор като Кадафи е за предпочитане пред озверялата ислямистка тълпа. В ръцете на тези изроди нашите сестри нямаше да оцелеят и един ден. И за да се установи тази "прекрасна власт", решаваща роля има самата НАТО. В тяхна подкрепа авиацията громеше кадафистите, флотът блокира крайбрежието /включително и нашият нещастен "Дръзки"/ , а Обама нареди изстрелване на десетки томахоуци в подкрепа на гадовете, които ще влачат по улиците телата на убитите американски дипломати!

            Наистина който сее вятър, жъне бури, но това малко ме утешава.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              То това е за темата майтапи, ама защото има загинали хора, не мога да го цититам там:

              Либийските власти обвиниха поддръжници на бившия либийски лидер Муамар Кадафи и терористичната мрежа „Ал Кайда” за атаката, при която в Бенгази бяха убити четирима американски представители, предаде АФП.
              „Това, което се случи, съвпада с 11 септември и носи ясно послание”, заяви председателят на Генералния национален конгрес по време на пресконференция в Триполи.
              А ето и още един "гениален" коментар:

              LOS ANGELES (AP) — An Israeli filmmaker based in California went into hiding after a YouTube trailer of his movie attacking Islam's prophet Muhammad sparked angry assaults by ultra-conservative Muslims on U.S. missions in Egypt and Libya. The U.S. ambassador to Libya and three American members of his staff were killed.

              The two-hour movie, "Innocence of Muslims," cost $5 million to make and was financed with the help of more than 100 Jewish donors, said Bacile, who wrote and directed it.

              "I feel the security system (at the embassies) is no good," said Bacile. "America should do something to change it."
              Last edited by Amazon; 12-09-2012, 18:49.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Разбира се, че ме бърка, но още не е въведено. Иначе съм напълно и категорично против. И не преживявам толкова либийската съдба, а факта, че водещите европейски държави и САЩ де факто вземат страната на тези мракобеси. Светските арабски диктатури бяха за предпочитане. Или най-малкото е позорно да осигуриш максимална военна, медийна, дипломатическа, логистична и финансова подкрепа, да се ангажираш плътно с идването на власт на хора, които по убеждения са против ценностите, които би трябвало да са водещи за западния свят. Отвратително е да четеш изпълнени със симпатия към метежниците статии примерно в Гардиън или ВВС и после да четеш как Кавказ центр харесва същите хора. Не би трябвало да имаме едни и същи ценности с гадовете от Кавказ центр.
                Просто се самоцитирам


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Разделяй и владей, Торн. "Озверяла ислямистка тълпа" се контролира много по-лесно от държава под консолидирана власт.
                  Отделен въпрос е, защо някой трябва да съжалява за Кадафи. Това са закономерни процеси, нищо уникално за Либия в частност. Със или без томахоци, съдбата на Либия щеше да е същата, сега, или след няколко години. Какво мислиш че щеше да стане, когато Кадафи умре от естествена смърт?
                  Дори да беше потушил бунтовете със сила, след 1-2 години щяха да се повторят. И да успеят. Глупаво е да се обвинява НАТО.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Не мисля, Динайн. Ливан през 80-тте дали се контролираше по-лесно от Ливан сега?

                    Comment


                      Може би е детайл който само на мен ми се набива в очите, но от репликите на разни мюсюлмански протестиращи някак ми става направо тъжно за тях. Цялата идея ти да смяташ нечия държава за отговорна за постъпките на отделни индивиди в нея поне според мен е страшно тоталитарна. Онези като искат САЩ да са направили нещо по въпроса с клипа звучат все едно си мислят, че САЩ е като техният си диктатор и техните си начини на контрол на населението дето не позволява каквото и да било извън официалният общоприет курс. Всичко това естествено посолено с тотална цензура на медиите и всяка форма на общуване което се очаква да го има и в чужбина (защото така се е правило при тях). Самият факт, че те не намират нищо нередно в цензурата, а всъщност я изискват (при все че би трябвало сами да са пострадали от нея до скоро) е много тъжен и показва много много различно отношение към света.
                      Извинявам се за офтопика, но станалото определено ме издразни. Не харесвам нито Кадафи, нито тези след него, нито фактът, че САЩ им помагаха, същевременно поне бих очаквал някаква минимална благодарност от страна на либийците.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Пилот, всичко това е нормално за традиционните патриархални общества. За да може да се приеме другото и различното, вероятно просто трябва да живееш "в него". Колкото до цензурата - ако хората са възпитани да вярват и разбират едни и същи ценности, то надали ще имат нещо против срещу цензурата, която заглушава всички останали гледни точки, които противоречат на вече утвърдената ценностна система. И даже няма и да разберат, че това поведение ги дърпа назад и ги консервира в миналото. Просто не гледат на нещата от тази гледна точка.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          Малко нелепо изказване, Торн.Кадафи стоеше зад атентатите в Рим,Виена и Берлин, където загинаха много повече хора от сега....
                          Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                          Comment


                            Воланд, това напълно го разбирам, но не пречи да се чувствам гадно в цялата ситуация.

                            Иначе AggressiveRefrain - за Торн май бройката няма голямо значение, човекът говореше за принципа и какво движи нещата. Тъпото е, че и при Кадафи, и при сегашните ще измира народ.
                            „Аз, Драгомир, писах.
                            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                            Модератор на раздел "Военна Авиация"

                            Comment




                              Comment


                                Чудно ми е какъв ще е американския отговор, особено като се има предвид идващите избори.Ромни минава за ястреб , сигурно е че ще се направи паралел с Берлинския атентант и отговора на Рейгън тогава.Сирия, Иран, сега това, много ще му се насъбере на Обама.
                                Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

                                Comment

                                Working...
                                X