Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Либия след Кадафи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Тези също заявиха, че в основата на законодателството им ще е шериата. Няма съществена разлика. Жена по бикини на плажа в скоро време там няма да се появи.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Махмуд Джибрил ли беше "либерала" с белега на челото и костни нараствания от думкане на канчето в земята при молитва - признак на най-фанатичните правоверни? Не беше ли същият дето един от първите му актове след встъпване в длъжност като председател на ПС беше да "либерализира" "семейният кодекс" в часта му за многоженството?
      Както и да е - да се оправят. Все пак благодарения на тях един прекрасен самолет като Рафал, вместо да е в бутикови бройки намери огромен пазар в Индия а се говори, че скоро и Дилма ще купи едни прилични бройки.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Оver 500,000 Libyans currently in Tunisia – Libya’s ambassador in Tunis
        Tripoli, 9 June:
        Libya’s ambassador in Tunis, Jamal Jirnaz, confirmed yesterday that the number of Libyans in Tunisia had reached 537,000 and that most of these are ‘runaways and wanted by justice’ in Libya.
        By Sami Zaptia. Tripoli, 9 June: Libya’s ambassador in Tunis, Jamal Jirnaz, confirmed yesterday that the number of Libyans in Tunisia had reached . . .[restrict]537,000 and that most of these are ‘runaways and wanted by justice’ in Libya. In an interview by Al-Jazira Al-Hurra Al-Libiya reported by Libyan news agency WAL, ambassador Jirnaz also said that […]


        Ебати и изборите - над половин милион бежанци само в Тунис, зинтанците май не участваха, централна власт няма и няма да и има - властта е в ръцете на местни банди и примерно на тези от Зинтан им е през ...... за онези от Мисурата и на всички им е през ..... за "правителството" в Трабулус.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          Thorn написа Виж мнение
          ...
          Много точно обобщение
          Изборите значат малко, когато наоколо е пълно с въоръжени бандити.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            Thorn написа
            Тези също заявиха, че в основата на законодателството им ще е шериата. Няма съществена разлика.
            Ти всъщност какво очакваш да е в основата на законодателството им - будизъм ли? Изкара че без значение кой печели изборите, все са ислямисти.
            Това са хората, това им е нивото. Нали не очакваш сериозно, че арабска страна ще има управление, което да не зачита поне малко традициите на исляма - още малко ще кажеш, че трябва да забранят мюсюлманските празници, иначе пак ще ги обявиш за ислямисти? Избиваш го на яка ислямофобия вече.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Динайне, тук вероятно не става въпрос за "антимюслманизъм" (не ми се нахвърляйте за термина, знам, че има различни мнения по въпроса кое как трябва да се нарича ), а за разликата между светска и религиозна държава. Това има предвид Торн в случая, ако правилно съм го разбрал. А това не е въпрос на традиции и религия, а на светоглед. Наясно съм, че секуларизма е европейско изобретение, но пък успяват да го наложат кажи-речи навсякъде и то да "прихване" - дори и сред мюсюлманите, макар че там май е най-трудно). От друга страна, не е чудно че за нас "нормална" държава може да бъде само секуларната, докато теокрациите (независимо колко далеч са стигнали в тази посока) изглеждат твърде ненормални.
              Това цялото е офтопик, разбира се.

              Comment


                Голъм много хубаво го е казал. Бърка ми в здравето не исляма като ислям, а намесата на религията в живота на хората.


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  П. П. А като религия ислямът ме дразни със забраната на изображения.


                  thorn

                  Средновековните църкви в България

                  Comment


                    Е, да. Но ми се струва, че трябва много повече да те бърка прокарването на вероучение в българската образователна система например.
                    Това тежко преживяване на либийската съдба, прощавай, но не го купувам. Не виждам как намесата в живота на хората е по-малка при наличието на диктатура, тайна полиция, разни Зелени книги и прочее дивотии.
                    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                    "But I know none, and therefore am no beast."

                    (Richard III - William Shakespeare)

                    Comment


                      Разбира се, че ме бърка, но още не е въведено. Иначе съм напълно и категорично против. И не преживявам толкова либийската съдба, а факта, че водещите европейски държави и САЩ де факто вземат страната на тези мракобеси. Светските арабски диктатури бяха за предпочитане. Или най-малкото е позорно да осигуриш максимална военна, медийна, дипломатическа, логистична и финансова подкрепа, да се ангажираш плътно с идването на власт на хора, които по убеждения са против ценностите, които би трябвало да са водещи за западния свят. Отвратително е да четеш изпълнени със симпатия към метежниците статии примерно в Гардиън или ВВС и после да четеш как Кавказ центр харесва същите хора. Не би трябвало да имаме едни и същи ценности с гадовете от Кавказ центр.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        Прав си, Динайне, мен този български проблем ме вълнува в пъти повече, при това - директно. Но все пак темата е за Либия. За радост, тя си е Либия и е далече.

                        Comment


                          Да надминеш очакванията
                          Изборите в Либия бяха приятна изненада. Трудното обаче предстои

                          Краят на изборния ден в Триполи на 7 юли бе посрещнат все едно страната бе спечелила световното първенство по футбол – тв кадри показваха как в небето гърмят фойерверки, централните улици и площади са изпълнени с хора, които развяват националното знаме и пеят, има музика, клаксони и спорадични изстрели във въздуха. Либийците току-що бяха разбили на пух и прах предвижданията за ужасяващ хаос и масови кръвопролития по време на практически първите свободни избори в историята на страната. И може би се превърнаха в първата страна, в която арабската пролет не донесе на ислямистите впечатляваща победа.
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Libya election success for secularist Jibril's bloc
                            Results from Libya's first elections after the overthrow of Col Gaddafi show gains for an alliance led by former interim PM Mahmoud Jibril.


                            Черните прокоби на Торн и Крамер не се сбъднаха
                            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                            "But I know none, and therefore am no beast."

                            (Richard III - William Shakespeare)

                            Comment


                              Dinain написа Виж мнение
                              Е, да. Но ми се струва, че трябва много повече да те бърка прокарването на вероучение в българската образователна система например.
                              Защо трябва да те бърка това че, ще се преподава в училище като предмет официалната религия в страната?
                              Що се отнася до Либия то е ясно че, всички изповядват исляма и законодателната им система ще е повлияна от религията. Който и да дойде на власт Либия вече ще е доста по затворена и далечна за чужденците страна, няма да е онзи "Консуматорски Рай" какъвто беше за местните и за нас от бившия соц.
                              Sub sole nihil novi est

                              Comment


                                Mirovk написа
                                Защо трябва да те бърка това че, ще се преподава в училище като предмет официалната религия в страната?
                                Защото последния път, когато проверих, все още бяхме светска държава, т.е. нямаме такова "животно" като "официална религия". Ако изпаднем от тази категория, най-вероятно ще емигрирам заедно със семейството си.
                                Т.е. нямам никакво желание моята част от данъците да се използва за подобно нещо, още по-малко - дъщерите ми да са принудени да учат подобно нещо в училище. История на религията - нямам нищо против, това е част от културата и ако се преподава като такава - само ще приветствам. Но вероучение - не.
                                Но това е тема за самостоятелен разговор.

                                Comment

                                Working...
                                X