Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Либия след Кадафи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    От вчера до днес се появиха десетина версии за смъртта на Кадафи, но картината вече почна да се изяснява.

    1) Конвоя с Кадафи се измъква от Сирт след много тежък пробив;
    2) НАТО го спира на пътя за Мисурата;
    3) кадафистите зарязват колите и заемат позиции в околността;
    4) бунтовниците пристигат и започва шестчасово сражение;
    5) Кадафи е тежко ранен в двата крака, измъкват го от някаква тръба (по друга версия сам излиза??);
    6) неговите хора тръгват да го спасяват и в престрелката е улучен още два пъти - в гърдите и в главата;
    7) Мутасим загива по това време в съседната престрелка;
    8) Опитват се да реанимират Кадафи, но не успяват.

    Ето още една порция свидетелства "от първа ръка":

    NTC fighters talk about the last battle

    Comment


      Нещо по темата: http://rt.com/news/economy-oil-gold-libya/

      Comment


        Не знам, на мен си ми изглеждаше достатъчно живичък, като го сваляха от джипа. Така че това с престрелката ми се вижда малко странно. Въпреки че не се уточнява при въпросната престрелка - ако е имало такава след залавянето му - кой го е гръмнал, като нищо може да са пленилите го.

        Иначе в крайна сметка какво стана - цялата важна работа се свърши от външните сили, мръсната работа се свърши от местните. Май така всички са доволни: НАТО не дава жертви, местните си постигат целите.

        Comment


          Нови клипове;




          След раната в главата Кадафи очевидно е жив и в съзнание.

          Comment


            Мутасим - жив, ранен в горната част на гърдите, под гърлото:

            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


            По-късно мъртъв:

            Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


            Comment


              Кадафи е повече от жив на тези видео материали. Дори върви. Имам чувството, че на някой не са му издържали нервите и го е гръмнал в това меле.

              А свидетелствата от "първа ръка" са постановка. Казано им е какво трябва да говорят...

              Мутасим също е убит по-късно. На видеото ясно се вижда, че дори е в кондиция, въпреки раната. Просто от НПС са решили да се разправят веднъж завинаги с фамилията Кадафи, без да чакат съдилища и тем подобни.


              А какво става със Сейф ал-Ислам?

              Comment


                На клиповете от залавянето ясно се вижда прострелна рана в главата на Кадафи, под лявото слепоочие.

                На клипа от джамията в Мисурата ясно се вижда втора прострелна рана в лявата част на челото, над окото:

                Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.


                Работата, смятам, вече е съвсем ясна.



                monte christo написа Виж мнение
                Мутасим е убит, а какво става със Сейф ал-Ислам?
                Абсолютна мъгла.

                Comment


                  Гледам от клиповете, и двамата са заловени ранени, после и двамата са убити. Нужно е да се проведе независимо международно разследване и убийците да бъдат съдени.

                  Comment


                    Няма никакъв смисъл. Историята ще съди. Всъщност тя вече е отсъдила.

                    Comment


                      Кухулин написа Виж мнение
                      Не знам. Кадафи е на 70 години, прекарал е инфаркт, според мен няма да се занимава с такива работи. Ще се бори в тоя рунд, докато го убият. Преходния съвет официално заяви, че ако го хванат ще го разстрелят.
                      Вече не помня къде съм чел болднатото, вероятно в блога на ал-Джазира. Е, всичко си идва на мястото.

                      Comment


                        На клипа от джамията в Мисурата ясно се вижда втора прострелна рана в лявата част на челото, над окото:
                        Ето я раната и е жив: http://www.youtube.com/watch?v=8XVRb...eature=related
                        Тук вече е мъртъв: http://www.youtube.com/watch?v=InvjY...ipcontrinter=1

                        Това е разлика от няколко минути. Няма никакъв кръстосан огън.
                        Last edited by SRH; 21-10-2011, 16:45.

                        Comment


                          Да, наистина, след втората рана на главата още е жив, освен това явно не е прострелна.

                          Залавяне:
                          Click image for larger version

Name:	01-horz.jpg
Views:	1
Size:	79.6 КБ
ID:	530234

                          В пикапа:
                          Click image for larger version

Name:	02-horz.jpg
Views:	1
Size:	73.5 КБ
ID:	530233

                          Мъртъв:
                          Click image for larger version

Name:	03-horz.jpg
Views:	1
Size:	83.9 КБ
ID:	530232

                          На последната снимка се вижда раната под слепоочието (пред ухото). Според мен е прострелна, но очевидно не е фатална. Някъде в дъното на горната челюст се пада.

                          ПП Станахме си патоанатоми покрай тая Либия

                          Comment


                            According to Libyan military officials, Saif al-Islam, the influential son of slain ruler Muammar Gaddafi, has been hospitalized after losing his arm
                            Мутасим малко преди смъртта си:



                            И още:

                            An apparent dispute over Muammar Gaddafi's body may have arisen between NTC officials and fighters from Misurata, according to the Reuters news agency

                            Comment


                              Кухулин написа Виж мнение
                              Преходния съвет официално заяви, че ако го хванат ще го разстрелят.
                              Но защо не му направиха публична екзекуция така, както разстреляха Чаушеску навремето? На някое затънтено място със съответните частни камери и джиесеми, които да увековечат "момента"? След което да уведомят журналистите.

                              Защо сега Кадафи в един момент е жив, а в другия - вече мъртъв. Какво - от кръвоизливите ли е умрял? Както се казва - гръмнат допълнително. Мигновена смърт - дори очите му са полуотворени!

                              Comment


                                То както и да го бяха направили - винаги ще има недоволни.
                                Надявам се, че ще действат бързо и ще изчистят Кадафистите по най-бързия начин.

                                Comment

                                Working...
                                X