Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Либия след Кадафи

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    НАТО са загубили следите на 10 000 ракети земя-въздух...най-вероятно са изнесени от трафиканти на оръжие, по време на суматохата в Триполи, настъпила в периода между изтеглянето на Кадафистите и влизане на Съвета
    .

    La alianza teme que elementos terroristas se hagan con gran parte del antiguo arsenal de Gadafi y advierte de la facilidad de su uso contra aviones comerciales

    Comment


      Малко множко ми се виждат 10 000 бр, а? Май ни вземат за канарчета.

      Comment


        Kramer написа Виж мнение
        Малко множко ми се виждат 10 000 бр, а? Май ни вземат за канарчета.
        Около цялата либийска епопея е такава каша от приемани на доверие данни, най-вече тези, подавани от бунтовниците. Чудех се да се смея или да плача, когато шефът на преходната им власт обяви 25 000 жертви от началото на войната. То така се трупат 25 000 жертви в махаленско-улични боеве. Ако пък са причинени от натовските бомбардировки, това говори зле за НАТО.

        Comment


          Понякога при превода се допуска следната грешка.На английски "casualty" означава "жертва", но не непременно убит,както се предава смисъл на български, а също и "пострадал"/"ранен".Тоест 25,000 casuаlties означава, че толкова са общо ранени/пострадали + убити.
          Политикът трябва да може да предскаже какво ще стане утре, след седмица, след месец и след година. А после да обясни защо това не е станало

          Comment


            Jibril vows to quit after Libya 'liberation'

            Махмуд Джибрил май ще се оттегли под натиска на ислямистите. Хич не го харесват. Картината според мен започва ясно да се очертава - всички военни съвети по места са под ислямистки контрол. Гладко обръснати типове има само в централната администрация.

            Comment


              Всъщност този ислямистки контрол може да не е чак такъв проблем, ако не се стигне до вариант Сомалия или талибански Афганистан. Т.е. виждаме, че Саудитска Арабия и дори Иран (преди изострянето на отношенията покрай "Хизбула" и ядрените разработки) са поносими партньори за западните държави.

              Comment


                Тъкмо гледах репортаж по CNN, в който нагледно се показва как опозиционните сили връщат хуманитарен конвой на Червения Кръст пред Сирт. Един от командирите - Осама ал-Суейхли - твърди, че всички цивилни вече са напуснали града и те се чувстват свободни да се разправят с останалите в града бойци.
                Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

                Comment


                  ЛОЛ и аз го гледах. Бунтовниците обстрелвали Червения кръст, да им изсъхнат ръцете

                  Comment


                    Днес бунтовниците щели да влязат в Сирт с всичко, което имат. Няколко хиляди души, танкове Т-55 и т.н. Очаква се до утре да превземат града.

                    Comment


                      Nato helicopters engaged in attack on Sirte

                      Comment


                        Нощната атака на хеликоптерите беше посрещната от яростна стрелба. А на видеото дават джипките да карат на задна.

                        Comment


                          Мда, нещо не могат да пробият. Най-малко 22 убити и 500 ранени бунтовници от вчера досега.

                          Gaddafi loyalists fight on in Sirte

                          Твърдят, че Сирт се защитава от някакви мавритански наемници, но на мен нещо не ми се връзва. Това си е last stand горе-долу като по филмите, баси.

                          Comment


                            Кадрите с хеликоптерите направо изправят косата. Колкото до бунтовниците във втората половина на клипа ясно се вижда разликата между армия и опълчение. Изобщо не знаят какво да правят горките. Тези зенитни оръдия върху пикапите са страшна нелепица. Виждал съм го и в други клипове - отката им е много голям, това са 14 и 23 милиметрови снаряди и след първият изстрел пикапа започва да се клати все едно кара по пресечена местност. Шанс да уцелиш нещо, или да подавиш огнева точка - 0.000001. Сега ако вкарат и танковете, ще направят същата грешка, като руснаците в първата чеченска война. Превземането на Багдат и превземането на Грозни през втората война показаха, че има един единствен начин да се превземе голям град. Щурмови групи в размер около отделение прочистват сградите вход по вход, стая по стая. Всичко останало е вдигане на шум и пушилка.
                            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                            Comment


                              От няколко ГОДИНИ много внимателно следя форума и сайта. Не обичам да се афиширам и затова сега пиша първия си пост.
                              Просто не издържах на липсата на адекватни коментари!
                              Надявам се, че след този ми пост думата ще вземат капацитетите в сайта.
                              Мнението ми е:
                              1. Кадафи е атакуван неправилно за нашите сестри. Той постъпи правилно спрямо тях и успя великолепно да излавира. Вината за тях носи именно ръководството на ПНС и е обидно странно защо се мълчи тук за това.
                              2. БЪЛГАРИЯ Е СТРАНА-АГРЕСОР! ... за съжаление, с нашите пари се финансират бомбите, избиващи невинни либийци ...
                              3. НАТО извърши пагубна грешка, като наруши резолюцията на ООН.
                              4. На прага сме на коренно преобръщане на световните порядки (умишлено не доуточнявам дали се касае до Световна война или до промяна на визията на "Ал Кайда" на Запад или до нещо друго).
                              5. Кадафи БЕШЕ нещо средно между клоун, терорист и реформатор-сатрап. Сега ВЕЧЕ Е (и именно тъпият НАТО го направи такъв) велика историческа личност.
                              6. Войната на НАТО срещу Либия е първата в света ИНФОРМАЦИОННА ВОЙНА, в която именно масмедиите лъжеха многократно света, а светът им вярваше.
                              .... спирам дотук и съм готов да отговоря на конкретни въпроси ...

                              Comment


                                Ами лично аз мисля, че всички тези точки са очевидни, с изключение на #4. Световните порядки са си световни прядки, но може би ще се поразместят играчите. Според мен има поне още 25-30 години до действителната промяна на порядките.

                                Comment

                                Working...
                                X