Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    При пътно строителство случайно е открита и е повредена малка куполообразна ("кошеровидна" в английския текст) микенска гробница на йонийския гръцки остров Левкада, близо до Закинт, Кефалония и Итака. Датирана е като над 3000-годишна. Спекулации на тема "гробът на Одисей".
    Луд на шарено се радва - цивилен блог

    Comment


      виталий написа
      Так в том, то и дело, что всегда странно... Почему действует общая только в плохую сторону? Если две страны за отмену (например Кипр, Болгария), а две страны против (например Эстония, Польша), а остальным до фанаря , то почему тогда визы? Также и про единную политику по отношению к России, Это всегда подрузумевается позиция Польши, Англии, но не Греции или Германии. Я думаю, вс¸ проще... Как заокеанский дядя скажет - так и будет.
      Да, ладно, мы не против... Только жулики и проходимцы вс¸ равно визы достанут, а простому, хорошему человеку - визы это проблема, не столько денежная, сколько бюрократическая, учитывая, что, чтобы получить визу нужно из Новосибирска например ехать за 5 000 км. в Москву.
      А ваши притензии мы всегда потдерживаем, в отличаи от Турецких.
      В интерес на истината, аз поне не знам Русия да е предлагала да отпаднат визите за граждани на ЕС. Пък и кой знае какъв проблем имигрантите от ЕС не са за Русия, нито пък обратното. Едно време ми беше винаги чудно защо между СССР и България имаше режима на т.нар. "приглашения". Тъпотия отвсякъде. Между Русия и ЕС не би следвало да има подобни ограничения.
      Иначе общата визова политика си е логична за ЕС. Как иначе ще има свободен режим на придвижване в рамките на ЕС, ако няма обща политика в това отношение.

      Comment


        Сир Грэй, мне лично визы не нужны, я и без виз могу свободно путешествовать на территории во много раз больше ЕС.
        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

        Comment


          Хайде стига с тия визи - който го интересува толкова живо да потърси в интернет на кой за къде какви визи му трябват.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            http://news.ibox.bg/news/id_1808758406 пхахахаха :sm113:
            Балканска ти му работа :mhehe:
            Кръвта из нашите гърди
            не е съвсем изляна!
            Народе, цял стани! Иди!
            Че Македония въстана.

            Comment


              пак там http://news.ibox.bg/news/id_2071696236
              Не 7, а 77 пъти по 7...

              http://www.mathematicalanthropology.org/

              Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

              Comment


                Запалиха българска църква в Атина

                Не 7, а 77 пъти по 7...

                http://www.mathematicalanthropology.org/

                Тук неща са такива, каквито са и няма да се променят. - Голъм

                Comment


                  "Откриха златно колие на повече от 4000 години в Перу"

                  "Археолози са открили златно колие на повече от 4000 години, което доказва, че ценният метал е бил използван като символ на социален статут много по-рано, отколкото се смяташе досега, сочи изслeдване на университета в Аризона.
                  ...
                  Това беше една голяма изненада за нас, каза ръководителят на изследването Марк Алдендерфер. "Повечето от хората са склонни да считат, че единственият начин за създаване на такива предмети (дори и прости като този) е когато селищата на земеделци, водещи уседнал живот, произвеждат излишък, който се използва за дейности, повишаващи престижа", счита ученият."
                  "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                  Comment


                    Изровиха боен арсенал на професионалисти -
                    до варненския Хлебозавод. Това, което ме впечатли, е:
                    "два от автоматите са били съхранени абсолютно професионално с ориз в цевта". Ако може някой да обясни за какво става дума?
                    "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                    Comment


                      Оризът доколкото знам абсорбира влажност, тоест изсушава околността си, за което някои домакини имат навика да слагат по няколко зрънца ориз в солницата... но за първи път чувам да се слага в цевта на автомат :mhehe:
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        Dinain написа
                        Оризът доколкото знам абсорбира влажност, тоест изсушава околността си, за което някои домакини имат навика да слагат по няколко зрънца ориз в солницата... но за първи път чувам да се слага в цевта на автомат :mhehe:
                        Способът е абсолютно същият- оризът отнема влажността и така не позволява да ръждяса оръжието.......

                        Comment


                          В Швеция откриха уникално съкровище от епохата на викингите
                          Уникално съкровище от епохата на викингите бе открито при археологически разкопки близо до международното летище Арланда край шведската столица Стокхолм.

                          Според учените от Националното управление на историческото наследство на Швеция в района на хълма Стенинг в местността Сундведа са открити 472 арабски сребърни монети. Част от тях са датирани в периода 500-840 г. Специалисти смятат, че са били заровени през 850 г. Среброто се намирало в края на могилно погребение, което е с 1 000 години по-старо от самото съкровище. В съседство според историците се е намирало селище, но не на обикновени селяни, а на състоятелни воини. Това е най-древното съкровище, откривано някога в Швеция. Учените смятат, че монетите може да са докарани от Багдад и Дамаск. Находката свидетелства за огромните разстояния, които са покривали викингите по море и суша. /ИТАР-ТАСС
                          A strong toun Rodez hit is,
                          The Castell is strong and fair I wis...


                          блог за средновековна балканска история

                          Comment


                            Изобретателят на ГШ-23 - на 80 /на руски/
                            Браво, да е жив и здрав още много години. (Но и автора на статията ми напомня на тези от "24 часа"- в България. Тук сме виждали само двуцевната 23мм версия
                            на ГШ-23)

                            Comment


                              Австралиец откри нов коралов риф с Google Earth
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Боянският майстор е Василий Зограф

                                Това е заключението на комисията, която проучи новите открития в Боянската църква.
                                "Тя е установила, че надписът "Аз Василий писах" е нанесен с въглен върху грубата мазилка на църквата, която два-три дни след нанасянето си се покрива с втори пласт вече фина мазилка, която е стояла до 1980 г.Това изключва надписът да е нанесен от друг, освен от член на екипа художници.

                                В Боянски поменник - официален списък на Българската православна църква от средните векове с имена на български царе и патриарси, за които трябва да се чете помен на официални празници е вписано името: "Василий Зограф от с. Субоноша Серско".Появата на името на един художник, и то от село, между имена на хора от "лъв нагоре", което липсва в поменниците от други църкви, очевидно е свързано със заслугите по изписването на църквата в Бояна."
                                "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                                Comment

                                Working...
                                X