Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ок, няма...
    А я кажи ти, като човек от бранша, попадал ли ти е запис от радиопредаванията?
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Не, имахме само кореспонденция от брифинга на Боб Гейтс, то си беше официално комюнике

      Comment


        ...
        ОК, ясно - всъщност не отричаш това което си цитирал (не-болднатото). Както и предполагах.

        ПП Да поясня, за да няма недоразумения. Всъщност казваш че нямаш друга информация, освен официалната, но нея я отхвърляш автоматично (независимо кой е източника), защото не съвпада с предварително изграденото ти мнение.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Намерих видео на инцидента, направено от единия от американските кораби на сайта на Ал Джазира. Ето ея статията, вътре има линк към видеото:
          „Аз, Драгомир, писах.
          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

          Модератор на раздел "Военна Авиация"

          Comment


            Odzava написа
            Още нещо - т. нар. предварително изграденото ти мнение, аз наричам опит и алтернативни източници. Другата гледна точка ако щеш.
            Ще те помоля да посочиш тези алтернативни източници. До този момент видях само че отхвърляш наличната информация с насмешка, без да обясняваш защо.
            И означава ли за теб, че ако информацията идва от условно казана американска информационна агенция тя е 100% достоверна и обратното?
            Разбира се че не.
            Информацията в случая идва от най-различни източници, като и иранците са пуснали свой запис - дал съм линк по-назад. И на двата записа се вижда от ясно по ясно че инцидент е имало, че иранските катери действително обикалят около американските кораби и двете страни действително се препират по радиото кой е в нарушение и се заплашват една друга. Но ако смяташ че записите са фалшиви, то няма какво да говорим повече.

            ПП Поправка: виждам че отхвърляш всяка информация СЕГА като "подозрително недостоверна". Ами, значи наистина няма за какво да говорим повече - излиза че можем да твърдим каквото и да е, вкл. че в Ормуз е паднало НЛО.

            ПП2 Ако си още модератор и сметнеш за нужно, нямам нищо против да заметеш темата...

            Пилот, по-назад съм дал линкове към този запис и също към иранския.
            Last edited by Dinain; 11-01-2008, 19:54. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Пентагонът разкри два предишни морски инцидента, свързани с Иран

              Пентагонът разкри два предишни морски инцидента, при които е замесен Иран. През декември на два пъти ирански бързоходни военни катери са се приближили до американски кораби в Ормузкия проток.

              Според източника от Пентагона, пожелал анонимност, третият инцидент, който стана миналата неделя и предизвика бурния протест на САЩ, е бил най-сериозния, макар и да не използвано никакво оръжие. На 19 декември военният кораб "USS Whidbey Island" е стрелял предупредително при приближаването на ирански катер в протока Ормуз. Голяма част от световното производство на петрол минава през този проток. САЩ официално протестираха в четвъртък пред Иран за инцидента от неделя. Според видеозапис на Пентагона ирански катери са заплашвали да атакуват три американски военни кораба. Иран отрича. В четвъртък вечер американски военни признаха, че им е било "невъзможно да разберат" дали заплахата, за която става въпрос е идвала именно от иранските кораби. /АФП



              защо пък това да са инциденти? Нима норвежки, английски и американски изтребители не съпровождат руските бомбардировачи? Защо пък ирански катерчета да не се моткат около американските кораби? Къде пише, че е забранено?

              Comment


                BBC, News, BBC News, news online, world, uk, international, foreign, british, online, service
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Добре, Одзава, наистина няма какво да говорим повече. Не се обиждам. Не си първия човек с подобни схващания който срещам. Има един вид хора, на които всичко им е ясно поначало, без да им е ясно всъщност нищо и отначало те бях причислил към тях; ти поне заявяваш че не вярваш на нищо, а не че ти е ясно
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Английски полицаи учат немски, за да говорят с кучетата си.
                    Last edited by Odzava; 14-01-2008, 17:54. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment




                      Нова версия за станалото в между американците и иранците - докато са си говорели се е включил някакъв трети човек по радото, който е заплашвал...
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Английски полицаи учат немски, за да говорят с кучетата си.

                        А сега кучетата ли ще научат по-бързо заповедите си на английски, или англичаните на немски?
                        Кой е по умен? :p
                        Кръвта из нашите гърди
                        не е съвсем изляна!
                        Народе, цял стани! Иди!
                        Че Македония въстана.

                        Comment


                          Citigroup с рекордна загуба за 196-годишната си история
                          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                          "But I know none, and therefore am no beast."

                          (Richard III - William Shakespeare)

                          Comment


                            Пилот написа
                            Нова версия за станалото в между американците и иранците - докато са си говорели се е включил някакъв трети човек по радото, който е заплашвал...
                            ... вероятно от Марс :lol: :lol:
                            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                            Неизвестен руски адмирал

                            Comment


                              Топол-М на Червения площад? - Според "Комсомольская правда" парадът на 9 май тази година ще бъде "пълно-форматен".
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Изгубената флота на Хитлер беше открита в Черно море

                                Adolf Hitler's 'lost fleet' found in Black Sea
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X