Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Днес в Естония ще се проведат военни игри, считани от Русия за скандални, предаде радио ”Ехото на Москва”. Игрите се провеждат по маршрута на диверсионна група от Абвер (немското военно разузнаване), действала в тила на Червената армия през 1941 г. На участниците им предстои да преодолеят не леки препятствия. На борда на миноносци ще се отправят към мястото на десанта, след което трябва да преминат през минни полета, водни препятствия, сражения с противника, в ролята на които ще бъдат естонски военни и граничари. Игрите се провеждат от 1994 г. и се смятат за едно от най-трудните военни състезания.
    От Министерството на външните работи на Русия заявяват, че игрите помрачават паметта на загиналите войници в борбата с хитлеровския режим и насърчават популяризирането на нацизма.
    Фокус

    Comment


      Еййй тия тъпи руснаци няма да приемат никога, че Балтийските републики ги ненавиждат и ако имаше как, щяха да да отплуват в морето, за да нямат дори и обща граница с тях. Сега Русия само си търси за какво да се заяжда с тях. Само че със заяждания и изнудване (основни приоми на настоящата руска дипломация) не винаги се поситига брилянтен резултат, а да не говорим, че постоянно подобно поведение на международната сцена се търпи до време...засега Путин прогресивно успява да си влоши отношенията с Великобритания и САЩ. Нека продължава в същия дух и с останалите Всъщност единственият от големите, с който поддържа някакви стабилни отношения е Германия (е, то не е учудващо като се има предвид, че германският канцелер в момента прилича на една ГДР реминисценция).

      UK held secret talks on Falklands
      The UK and Argentina held secret talks over the future of the Falklands six years before the two countries went to war over the islands, it has emerged.

      BBC, News, BBC News, news online, world, uk, international, foreign, british, online, service

      THE LABARUM


      sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
      ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
      ,sevogorob eht erew ysmim llA
      .ebargtuo shtar emom eht dnA

      Бе сгладне и честлинните комбурси
      тарляха се и сврецваха във плите;
      съвсем окласни бяха тук щурпите
      и отма равапсатваха прасурси.

      Comment


        byzantiner написа
        Еййй тия тъпи руснаци няма да приемат никога, че Балтийските републики ги ненавиждат и ако имаше как, щяха да да отплуват в морето, за да нямат дори и обща граница с тях. Сега Русия само си търси за какво да се заяжда с тях.
        Извини ме, но това е все едно Турция да започне такива игри по случай Стара Загора или Априлското въстание. (може и да греша за примера ама е горе долу същото).
        "... Проговаря сам цар Иван Шишман:
        - Боже силни, боже създателю,
        помогни ни с сила и юнашество!
        Бой ще да ся бием на Софийско поле,
        кръв ще леем за Христово име,
        ще прославим християнска вяра."

        Comment


          selqndur написа
          Извини ме, но това е все едно Турция да започне такива игри по случай Стара Загора или Априлското въстание. (може и да греша за примера ама е горе долу същото).

          Не това е все едно ние да правим тържества по случай гръцкото настъпление в Мала Азия Значи:

          1. Не знам (не съм сигурен или поне гледам със силно недоверие на информацията - руснаците обичат да лъжат или да прикриват за своя изгода), какъв вид игри точно се провеждат в момента в Естония - дали с някакъв национален военен мащаб, както се твърди, или просто някакви възстановки на събитията от естонски любители на военната история с подрепата на някой друг военен музей.
          2. Дори и наистина да не са любителски, не знам дали целта ми е точно да напомнят за маршрута на немските сили
          3. Дори и да е така - в това няма нищо чудно, поне за мен - в крайна сметка естонците тъят особени чувства към руснаците, чувствали са се през почт целият 20 век окупирани и закрепостени в рамките на СССР.
          4. Дори и да е вярно това за естонците, това не променя с нищо казаното от мен по адрес на руската дипломация и външна политика днес. Примери за изнудване и заплахи от Путиновото управление колкото щеш - от Грузия, през Украйна, Молдова (за Приднестровието) та чак до най-скорошния - братския им Беларус (дори и него не се посвениха да изнудват).



          190,000 weapons 'missing in Iraq'

          BBC, News, BBC News, news online, world, uk, international, foreign, british, online, service

          THE LABARUM


          sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
          ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
          ,sevogorob eht erew ysmim llA
          .ebargtuo shtar emom eht dnA

          Бе сгладне и честлинните комбурси
          тарляха се и сврецваха във плите;
          съвсем окласни бяха тук щурпите
          и отма равапсатваха прасурси.

          Comment


            братския им Беларус (дори и него не се посвениха да изнудват).
            Аха - поискаха да си плати дължимите пари за изразходвания, но неплащан газ. Един вид като в Столипиново - ползваме ток на воля, но когато ни поискат да го плащаме - било изнудване.


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              Thorn написа
              Аха - поискаха да си плати дължимите пари за изразходвания, но неплащан газ. Един вид като в Столипиново - ползваме ток на воля, но когато ни поискат да го плащаме - било изнудване.
              Не съм казал това, много моля не преиначавай думите ми. Е, нали са близки, като дупе и гащи са. Доколкото ми е известно Путин приема и подкрепя Лукашенко, известен като поселдния диктатор в Европа (който прочее преди седмица предложи пред парламента в Минск да се въведе строга интернет цензура в страната му). Даже имаше някакъв план преди година-две да се обединият, за да се променяла конституцията и Путин да можел да реши проблемът си с още два мандата допълнително Самият факт, че са използвали газ на аванта дълги години говори много. А фактът, че Путин сега вече дори на тях не дава на аванта и е готов да действа спрямо тях по същия начин (а именно заплаха и изнудване заради зависимостта им от руските природни ресурси и досатвки), по който действа с проблемните и опитващи се да се отделят от лоното му съседи, също трябва да ти говори много. Да, не отричам, че е възможно да го прави и с цел показване на абсолютна твърдост и категоричност на международната общност по отоншение на продаването на руските природни ресурси, но е факт, че го прави дори с една традиционно близка страна на един диктатор, който той подкрепя.

              THE LABARUM


              sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
              ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
              ,sevogorob eht erew ysmim llA
              .ebargtuo shtar emom eht dnA

              Бе сгладне и честлинните комбурси
              тарляха се и сврецваха във плите;
              съвсем окласни бяха тук щурпите
              и отма равапсатваха прасурси.

              Comment


                Абе, малко смях ме напушва, честно да ви кажа. Добре, протестират срещу тази възстановка. Ама защо не протестират и срещу това, че в самата Русия се издават стотици книги за Хитлер и Вермахта всяка година. Влезте в която искате книжарница за руска литература в България, и тук е същото. Половината книги за история са я за Вермахта, я за Фюрера, я за СС и т.н. Чак досадно да му стане на човек. После естонците били нацисти...

                Comment


                  Книгите са нещо съвсем друго.

                  "oderint, dvm metvant" (Caivs Cæsar Avgvstvs Germanicvs)
                  It's so easy to be wise. Just think of something stupid to say - and then don't say it.

                  Comment


                    Аз, честно казано, голяма разлика не откривам. И в двата случая става въпрос за изучаване (или пресъздаване на историята) на историята.

                    Comment


                      Аз подкрепям Николай. И на мен ми се струва, че руснаците имат свои неразрешени проблеми. И може би се опитват да налагат своето виждане и морални мерки върху останалите. Не са оригинални в това де, повечето големи нации постъпват по същия начин
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        !!!

                        Не взимам ничия страна в спора но май съвсем забравихте че в настоящият момент всички военни конфликти са пряко или косвено следствие на "Антитерористичната" политика на САЩ!

                        Comment


                          А на мен ми се струва, че мнозина от вас страдат от идеологеми и предрасъдаци.

                          Comment


                            В новината пишеше "учения", не "възстановка".

                            Три новини от днес:

                            Хитлер тайно слушал руска музика

                            Арктика е британска

                            Американски ледоразбивач ще изследва Северния полюс
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              NATAN написа
                              Не взимам ничия страна в спора но май съвсем забравихте че в настоящият момент всички военни конфликти са пряко или косвено следствие на "Антитерористичната" политика на САЩ!
                              Това разбира се са архиглупости, достойни само за интернет форум и то от типа на разградените дворове. Ако ще се бистри международното положение, ще се прави сериозно или въобще няма да се прави.
                              И въобще къде е конкретната връзка между новината за Естония и твоето "мнение" (малко ми е трудно да го upgrade-на до "теза" ако ме разбираш правилно)?
                              Recalibrating my lack of faith in humanity...

                              https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                              Comment


                                NATAN написа
                                Не взимам ничия страна в спора но май съвсем забравихте че в настоящият момент всички военни конфликти са пряко или косвено следствие на "Антитерористичната" политика на САЩ!

                                Да, но тук не говорим за военен конфликт, а за спор на дипломатическо ниво и този спор, за мен лично, е повече остатък от Студената война, отколкото следствие от the war on terror.

                                П.П. Е чак пък всички....имаше два всички на всичко, единят от които в някакъв смисъл продължава с много силни темпове. Поспри се малко!

                                А на мен ми се струва, че мнозина от вас страдат от идеологеми и предрасъдаци.
                                От какви по-точно? Антируски ли? Да, има известна степен рософобия у мен, то си е видимо. И да искам не мога да скрия - че не харсвам и не одобрявам външната им политика...всъщност изобщо политиката им. Все пак спокойно де, Русия за мен не е само външната и политика И въпреки всичко не мисля, че моето нетрадиционно за българина невъзхищение от Русия ми пречи да изградя една ясна преценка за тази политика - макар и нелицеприятна, в този момент тя е успешна, няма никакъв спор, но аз се питам, подемайки този курс - докога? Настоящите и приоми в диполмацията, за мен, са неща, коети може да се използват в определени моменти и ситуации, а не като универсални инструменти.

                                П.П. Пише се предразсъдъци

                                Арктика е британска
                                Подигравка с руските претенции типично по биратнски Нищо чудно да се появи още един претендент за парче Северния полюс.

                                THE LABARUM


                                sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
                                ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
                                ,sevogorob eht erew ysmim llA
                                .ebargtuo shtar emom eht dnA

                                Бе сгладне и честлинните комбурси
                                тарляха се и сврецваха във плите;
                                съвсем окласни бяха тук щурпите
                                и отма равапсатваха прасурси.

                                Comment

                                Working...
                                X