Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    В Пакистан нещата май отиват към гражданска война.Най-лошото е че страната разполага с ядрено оръжие.

    Comment


      Не повече отколкото в Египет, Саудитска Арабия, Йордания, Сирия... а ядреното оръжие е на сигурно място в ръцете на офицерската клика. Пакистанската ядрена програма, между другото, е основана от бащата на убитата, през 1972 г.
      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
      "But I know none, and therefore am no beast."

      (Richard III - William Shakespeare)

      Comment


        Днес попаднах на доста новини в различни сфери на интерес - ето връзки:

        Обвиняват оценители, занижили стойността на антики 300 пъти

        Въвеждат вероучение в детските градини

        Прогнози на младите лидери преди Давос

        Apple за американската армия

        Извадиха китайски кораб на 800 години - тази не е съвсем прясна, но картинката на плаващата кутия ме впечатли доста
        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

        Comment


          ФСБ разсекретява документите относно смъртта на Хитлер (на руски)
          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

          Comment


            Провокация на ирански срещу американски бойни кораби едва не доведе до битка в Ормузкия пролив

            Comment


              Провокация ... срещу американски бойны кораби... в Ормузкия пролив
              http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

              Comment


                Предлагам да напишем някоя научна статия от типа "За огромната заплаха от 5 тонни катери с уоки-токи срещу 12 000 тонни крайцери със 127мм оръдия и и 120 клетки за вертикален старт на ракети и нуждата на САЩ да увеличат броя крайцери с още 30 за да контрират новата заплаха"
                Макар че "Коул" май пострада точно при аналогична ситуация, тоест ако иранците наистина настояват да взривят някой кораб и имат начин да устоят на 10-тина 127ммм снаряди + 100-200 по 20мм, то нека заповядат...
                „Аз, Драгомир, писах.
                Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                Модератор на раздел "Военна Авиация"

                Comment


                  Odzava написа
                  Най-веселото е когато "иранските катери предали заплашително съобщение - "Идваме да ви взривим". А те на тия лодки най-много "уоки-токи" да качат. Или са предавали от упор
                  Странна работа, тук по новините даваха кадри, на които се виждаше точно как иранските катери обикалят около американските кораби, и записи от радиопредаванята, в които наистина гъгнеха "We will destroy you" с тежък ирански акцент. Явно уоки-токитата са свършили работа... и камерите също. Някои от кадрите даже вече са качени тук и тук.

                  И неизвестно защо сякаш забравихте значението на думата "провокация" и започнахте да мерите калибри по геймърски. Приликата със случаят 'Коул' може и да не е случайна (от US Navy твърдят че иранците хвърляли във водата някакви кашони, принуждавайки ги да маневрират) - ако целиш именно провокация, логично е да правиш такива номера с надеждата на другата страна да не и издържат нервите и да стреля. В резултат Иран губи някакви черупки и получава... много други неща.

                  Пилот, на теб лично препоръчвам да напишеш едно научно есе на тема "Ролята на медиите и общественото мнение в днешните въоръжени конфликти спрямо броя на топовете и тежеста на гюлетата". Успех!
                  Last edited by Dinain; 10-01-2008, 23:40.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Thorn написа
                    Най-после един човек, който да споделя моето мнение за Труман! Най-великия президент на 20 век заедно с Уилсън и с Ф.Д.Р.
                    доста сме... аз си промених мнението за него заради "дипломацията" на Кисинджър.
                    Всяка алтруистична система е вътрешно нестабилна, защото е отворена за злоупотреби от страна на егоистични индивиди, готови да я експлоатират.

                    Comment


                      Оправдаха Ван дер Любе
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        Може би който не си дава труд въобще да търси гледни точки, вижда само една. Тоест да прочетеш някоя сводка от 3 изречения по случая и да си мислиш че всичко ти е ясно.
                        Известно е че има неуреден въпрос с ирано-иракската морска граница още от 80-те. Също така американските военни разказват че подобни "инциденти" стават средно един път на седмица. Специално този е бил на 15 мили от брега, което ако не греша е международни води. Единият запис по-горе е от иранския скутер и добре се чува за какво се дърлят по радиото. На другия запис пък прекрасно се вижда как иранските черупки пресичат курса на американските кораби. Аз поне нищо смешно не видях - явно иранците не ги е страх, макар да нямат артилерия. Въобще чудна работа, защо и едните и другите си носят ръчни камери и чинно записват какво става, а записите се оказват обществено достояние след броени часове. Разбира се, не е излишно да се запитаме и коя от страните има интерес да провокира, ако някой има такъв интерес въобще. Мътна работа.
                        Само на наш'те домашни стратези всичко веднага им е ясно, че и калибри мерят.
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Динаине, чест и почитания, става дума за Ормузкия пролив. Ако иде реч за спор, то той е между Обединените арабски емирства и Иран, за три малки острова там. И международните води хич не са ясни.

                          Comment


                            Odzava написа
                            :nod: Така е - специалисти много, и все подплатени с "правилната" информация. Въпросът беше защо точно този инцидент раздухаха? Те и преди както написа си играеха на война там, но си мълчаха. Спазваха етикета и изведнж ...
                            :tup: ...с "правилната" информация...
                            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                            Comment


                              Работата се избистря - по-добре никаква информация от "правилна". Похвално.
                              Без да знаем никакви подробности, американската информация априори се приема за лъжлива; както и всяка друга, която не съвпада с предварително изградения стереотип на злия агресор-провокатор (дори да не е американска, а иранска; ако не съвпада - отхвърля се).
                              Одзава, да те питам, кои са тези дето са "раздухали" нещо? Как заключи че световните медии са собственост на САЩ?

                              @Даниц, аз говоря за честите гранични инциденти по море. Но знаеш ли кое заковава гвоздея? "Международните води никак не са ясни". Това е, което казвам в два поста, много неща не са ясни и не са само международните води. Дразнещото че за някои хора е достатъчно да чуят магическите думички "американски кораби", "Иран" и "провокация" - и всичко на секундата им е от ясно по-ясно.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Ми не се дразни. За някои хора е така.

                                Comment

                                Working...
                                X