Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Т.е. те са по-ефективни от ковенционалните само в сецифични условия, не са приложими навсякъде. И също така имат ефективност само над определена (доста голяма) маса на боеприпаса, т.е. не стават за снаряди, малокалибрени бомби и т.н.
    За обемно-детониращи бомби размерът не е от такова значение, понякога само два килограма могат да имат огромно значение. Правят си се снаряди за РПГ, а и руснаците си имат "Шмел" - http://en.wikipedia.org/wiki/RPO_flamethrower
    Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

    RPO ShmelCalibre, mm 93 (A)Length, mm 920Weight of pack, kg 22Firing range, m: 1000Weight of flame thrower, kg 11Weight of mixture, kg: 2.1 (thermobaric)Crew...

    И всъщност "Шмел" е ползван и за разчистване именно на бункери и къщи - в момента в който ракетата избухне вътре в къща, къщата се пръска като че ли е от кибритени клечки. А вътре в бункерът е ад.

    Ето и ТОС-1 Буратино - http://en.wikipedia.org/wiki/TOS-1
    http://www.youtube.com/watch?v=6ane4jB35Hs - на 40-та секунда е най-голямата експлозия.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Е, аз базирам коментара си на този материал, където пише, че "размерът" е от голямо значение. Доколкото знам, авторът му е специалист в областта.
      Също така - "Шмель" и останалите боеприпаси от този тип могат да причинят съответните разрушения, но само ако проникнат през някаква пролука в помещението. Сам по себе си разрушителният ефект на тези боперипаси е много малък - т.е. няма как да пробият някаква солидна преграда с детонацията си. Ак обстрелваш / бомбардираш блиндажи или подземни укрепления с такива боеприпаси, няма да получиш почти никакъв ефект. ЗА тази работа стандартинте фугасни боеприпаси са много по-добри, тъй като те не се нуждаят от разпръскване във въздушна среда преди детонацията (нещо напълно невъзможно при детонцаия след като боеприпасът се е забил в пръст или друго твърдо тяло).

      Comment


        gollum написа
        Не стават за разрушаване на укрепления или поразяване на защитени цели.
        Само ако укреплението е херметично - иначе вътре става страшно. В твоят линк имаше примери с виетнамски "укрепления". Иначе е така - обемно-детониращите боеприпаси не мога да заместят конвенционалните в повечето случаи. Те са допълнение към арсенала - доста мощно допълнение бих добавил.

        П.П: Виждам че си ме изпреварил с фото-финиш.
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Ами разчистих. Язък за многото изписано.
          Който продължава да го интересува как действат обемно-детониращите бомби да си го прочете в нета. Инфо има достатъчно.
          XV mile the sea brode is
          From Turkey to the Ile of Rodez...

          Comment


            Sir Gray написа
            Ами разчистих. Язък за многото изписано.
            Който продължава да го интересува как действат обемно-детониращите бомби да си го прочете в нета. Инфо има достатъчно.
            Е не си прав, че мина с големият парцал! Да ми беше оставил поне последният пост с експеримента. Някой може да не го е правил и да му е интересен, пък и беше опит за заглаждане на нещата. Мързи ме да го описвам отново. А и повечето от постовете Голъм/освен последният, който беше малко патетичен/, бяха много информативни, нищо че самият той поиска да ги изтриеш.
            This is my signature. There are many like it but this one is mine.

            Comment


              Еми това е положението :1087:

              ПП. Спасих експеримента!
              Предполагам, че си, но за всеки случай да ти разкажа, как емпирично и лесно можеш да видиш ефекта от пълното изгаряне на кислорода в даден обем. Сипи в една обикновена чиния половин пръст вода. Запали малка свещ в средата на чинията. След това просто захлупи запалената свещ с една стъклена чаша. Наблюдавай с каква скорост водата, ще бъде изсмукана от чинията и ще нахлуе в чашата. Даже звук си има!
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                Мерси
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  .
                  Last edited by gollum; 15-09-2007, 13:07.

                  Comment


                    В тоя форум е крайно време да се създаде ясен регламент за това какво може и какво не може да се пише! Нещо напоследък взе да лъха на диктатура. Трият се коментари напоразия... Не се псуваме, не се обиждаме, пишеме грамотно, е какъв е проблема?!

                    Comment


                      Не знам, аз единствено помолих Грей да изтрие моите постове, което той е направил и за което съм му благодарен. За другото не знам.

                      Comment


                        Разговорът, тръгнал за тия бомби беше в най-голяма степен безпредметен. Той не би трябвало да се случи въобще поначало (както винаги търпението на Воланд и Голъм е учудващо).
                        А след като Голъм помоли да му бъдат изтрити постовете естествено пък не може да останат другите така в празното.
                        XV mile the sea brode is
                        From Turkey to the Ile of Rodez...

                        Comment


                          gollum написа
                          По повод на този експеримент съм ти изпратил ЛС, Амазон. Там ти пояснявам защо той е не адекватен на дискутирания случай. Няма смисъл да се продължава с тези глупости. В крайна сметка ако ще спорите с някого, оправяйте си забележките към Веремеев и тези, които са писали статията в "Уикипедия". А забележката за "патетиката" няма да я коментирам.
                          Коментарът ти, че е "не е адекватен" малко излиза извън намерението ти да си продължим дискусията на ЛС. Както и де е - сега го прочетох, обстойно е и с повечето неща съм съгласен. По-късно ще си кажа забележките си и ще ти отговоря на въпроса, че сега ще тръгвам.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Да бе да, после пак да ми се разсърдят защо трия... :vsad:
                            Sir Gray
                            Last edited by gollum; 15-09-2007, 13:07.

                            Comment


                              На 14.9 се честват 70 год. от смъртта на Томаш Гариг Масарик, виден европейски деец, политик, философ и педагог. Личност от световен мащаб, посветил е повече от 40 години от своя живот за благото на славянските народи и за една по-справедлива и по-мирна Европа...
                              Ето, и биография от уикито...
                              "... намерих ключа и отворих вратата. Там - царството на моите сънища и мечти - беше пусто, глухо... отидох до картинаната, изтрих я от прахта, исках да видя още веднъж следите на онова, което някога мислех възможно. Но можех ли да вярвам на очите си? ..."

                              Comment


                                gollum написа
                                Ок, извинявай за коментара ми, предлагам да ми отговориш на ЛС (все пак не това е подходящата тема, котео е и моя грешка), а модераторът да затрие тези съобщения.

                                Да бе да, после пак да ми се разсърдят защо трия... :vsad:
                                Sir Gray
                                Аз и предишният път не се разсърдих, само се цупондрех!
                                Ако искаш забърши всичко, което цапа темата. Извинявай, че ти създадохме работа - особено аз.

                                Голъм - отговорил съм ти и съм си развил тезата на ЛС. :secret:
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X