Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Странно изказване. Гледах кадрите, останал беше един овъглен скелет - не бил напълно унищожен??? Този май е реагирал емоционално. И журналята казаха че не можел да бъде възстановен, не знам на кого се позовават, но спокойно могат да се позоват и само на скелета.

    Пък и не знам за какво е целия шум? С какво толкова е прочуто това корито?
    Last edited by Dinain; 21-05-2007, 23:48. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      Dinain написа
      Странно изказване. Гледах кадрите, останал беше един овъглен скелет - не бил напълно унищожен???...
      Бил е в процес на реставрация по време на пожара и по-голямата част от обшивката и палубната настилка са били свалени, така че са оцелели. Прочут е с това, че е превозвал чай бързо :mhehe:
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        "С какво толкова е прочуто това корито?"
        Знаменито тем, что для многих людей (кто читал про приключения этого судна) это один из символов парусного флота и Англии... Как Эйфелева башня в Париже или пейсы в Израиле

        Ещ¸ одна новость - у Российской стратегической авиации появилось топливо
        Воздушный инцидент с участием российских бомбардировщиков Ту-95 напоминает командованию британских войск о временах холодной войны. 10 мая в газете "Таймс"... РИА Новости, 11.05.2007
        Last edited by виталий; 22-05-2007, 08:16.
        "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

        Comment


          Е, струва ми се, че дори и да бе унищожено напълно пак биха могил да го изградят наново от нулата. Въпрос единствено на финансови средства е. А щом се е и запазила част от кораба (която е свалена), то ще е по-лесно.

          Comment


            Аха. Е, за Айфеловата кула съм чувал, а за това корито не бях, но нали съм си профан, може да съм пропуснал този велик символ. А доколкото разбрах има силни подозрения за умишлен палеж - вражди сред търговците на чай, предполагам.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Не знам за мен това "корито" както го нарича Динайн е по-велико от някаква купчина желязо, наречена от французите-грандомани "Кула". При тях всичко е велико и неповторимо, лепо. А ветроходът има доста по-славна история. През Първата световна война спасява екипаж на торпедиран от немска подводница кораб и се измъква от преследването. Един от най-бързите и красиви кораби на своето време. Символ на ерата на ветрилата, нещо като Витъри, Мери Роуз, "Ваза" са шведите, "Конститюшън" за американците
              П.В.

              Comment


                Без обиждания Аз просто научих от БС че "корито" е легитимен заместник на "кораб". Още повече че военни кораби, на който се сражават и загиват хиляди спокойно минават за "корита", а това (все пак) ветроходно корабче е важен символ за толкова хора... Признавам си че проведох зъл и долен експеримент, сега спокойно можете да ме обвините в конспирация и манипулиране
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Абе корито си малко обидно, но нейсе. Има кораби герои на морски сражения, но има кораби-уроци за историята на корабоплаването - Грейт Уестърн, Грейт Бритън, Савана. Други като Къти сарк могат да се нарекат кораби-паметници, символ на определена епоха
                  П.В.

                  Comment


                    Dinain написа
                    Без обиждания Аз просто научих от БС че "корито" е легитимен заместник на "кораб". Още повече че военни кораби, на който се сражават и загиват хиляди спокойно минават за "корита", а това (все пак) ветроходно корабче е важен символ за толкова хора... Признавам си че проведох зъл и долен експеримент, сега спокойно можете да ме обвините в конспирация и манипулиране
                    Да, тук съм напълно съгласен с Динаин. Той използва приетата тук терминология, нищо повече, та и според мен не би трябвало да има обидени. Ако някой има някакви критики - да ги отправя към човека, който наложи тези думички
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment


                      Археолози откриха в Египет най-древната зала за боулинг
                      "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                      Comment


                        кеглите от черепи на мумии ли са били?
                        извънредно любопитно.
                        да беше мелиса тук да ви дръпне една лекция по въпроса ама тц - няма я. Убеден съм, че тя е играла многократно боулинг с главата си.
                        по разни детски енциклопедии преди 10-15 години съм чел доста интересни работи за игрите в Египет, ако сме сериозни естествено, Би трябвало, който се интересува да намери информация в интернет.

                        Comment


                          Туй, по времето на Птолемеите май не е много Египет, туй ше да е внос от Скопие

                          Comment


                            ПРО - маскирана като защита, но създадена за нападение
                            DarikNews - 29 Май 11:01

                            Според военните в Русия противоракетната отбрана /ПРО/ на САЩ е маскирана като защита, но създадена за нападение, пише вестник“Известия“.

                            Коментаторите оставят зад кадър реалните цели, с които се създава американската система за ПРО, вероятните последици и сценариите за прилагането й. Най-вероятно преднамерено. Всъщност обаче сме изправени пред принципен поврат в глобалното стратегическо противопоставяне между САЩ и Русия, твърди авторът - руски военен експерт.Терминът“взаимно ядрено възпиране“все още запазва страшния си смисъл, но модернизацията на крилатите ракети на САЩ“Томахоук“през 2004 година ги превръщав оръжие от принципно различно равнище. Съединените щати вече имат над 6000 такива ракети и могат да обстрелят всички стратегически важни цели в Русия, без да бъдат изложени на ответен ядрен удар, твърди той.Ако обаче крилатите ракети на САЩ не поразят всички цели и над американските градове избухнат само 200 бойни глави – една десета от руския ядрен потенциал, това би означавало“апокалипсис от планетарен мащаб“, отбелязва руският военен. И тъкмо за подобен случай се създава системата за ПРО, заявява той.Прехващането на 200 бойни глави е задача, напълно осъществима в наше време. Тя изглежда изцяло отбранителна и е много удобно да бъде представена като защита срещу побеснели терористи или“държави парии“. Фактически обаче системата за ПРО е неотменима част от друга, по-мащабна система. Американските военни не изключват превантивен удар срещу Русия, включително с ядрено оръжие, твърди авторът на“Известия“. Той описва възможен според него сценарий за внезапна атака на САЩ срещу Русия и отговор от руска страна.Този сценарий би могъл да стане аргумент за начало на нови преговори за ограничаване на стратегическите въоръжения, на първо място американските, включително на крилатите ракети с голям обсег. Най-малкото хората трябва да знаят с каква цел Съединените щати изграждат радар в Чехия, допълва руският военен експерт.
                            Тръпки ме побиха! :wo-oh: Ей, няа мирясат, докат не ни загробят с все планетата! :x :tdown

                            Мдам... Явно специалиста е бил в ролята на Йоан Предтеча относно любезния отговор...

                            Извадки /прев.мой/:
                            На полигона Капустин Яр в Астраханска област вчера бяха извършени успешни изпитания на новата крилата ракета Р-500 за оперативно-тактическия комплекс «Искандер». ... По време на изпитания ракетата 24 минути е маневрирала по зададена предварително програма, постоянно променяйки височината и скоростта на полета си. Средната й скорост е била от 230 до 260 м/с. ... Модернизираният ракетен комплекс «Искандер» може да поразява обекти на ПВО и ПРО, огневи средства, авиационна техника на аеродрумите. ... Ракетата може да се насочва към целта от космически разузнавателни средства или безпилотни летателни апарати, т.е. може да работи по цели в реално време. Управлението й е възможно по време на целия полет. Освен това на пусковата установка има две ракети с бойна част 480 кг всяка, далекобойност — от 50 до 280 км, и след старта на едната ракета след минута може да стартира и втората. Обслужване - трима души. Погрешност при поразяване на целта — плюс-минус два метра.

                            Новата ракета ще постъпи на въоръжение в 2009 г. Техническите й характеристики (и по-специално - далекобойността, която не се упоменава точно) се вписват в поетите от Русия международни задължения, по думите на Сергей Иванов - засега.

                            Първите комплекси ще бъдат базирани в Северо-Кавказия район и в Калининградския...

                            Останалото в статията се отнася предимно за САЩ и неуспешните изпитания на техните ракети за ПРО... :twisted:
                            И за капак - най-близките съседи на разни опасни страни вземат мерки:
                            Литва даде съгласие за разполагане на ПРО на САЩ / НАТО
                            Last edited by pnp5q; 30-05-2007, 15:00.
                            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                            Comment


                              Мдам...
                              Статиите които си извадил като отговор са интересни, но си пропуснал най-мащабния отговор - вчера успешно изпитаха нова междуконтинентална балистична ракета РС-24. Което е странно, до обявяването на пуска информация в интернет дори за съществуването на такава разработка нямаше (освен ако ракетата не е някаква модификация на Топол-М с разделяща се бойна глава). Въобще като ръм от ясно небе. А теста е бил пълен успех - стрелба за първи път, с няколко глави, успешно поразили целите - въобще ако всичко което се казва в Русия за този тест е вярно, то от МИТ са се представили чудесно.

                              Поогледах се из нета, като цяло преобладава мнението, че това е нещо като хибрид между Булава и Топол-М, най-вероятно последната ракета с по-добро гориво и по-голяма първа степен.
                              Last edited by Пилот; 30-05-2007, 17:28.
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                И за капак - най-близките съседи на разни опасни страни вземат мерки:
                                Литва даде съгласие за разполагане на ПРО на САЩ / НАТО

                                Причинно-следственная связь у людей явно нарушена...
                                Интересно все-же насколько велико лицемерие у людей...

                                "Есть угроза, что через несколько лет в нестабильных странах найдутся технические возможности для атаки. Мир должен сдержать этот процесс "
                                Не уверен в точности перевода - но если он правильный, то "мир" -это по видимому США и ЕС И без доблестных баз на Литовской земле "мир" конечно будет под угрозой...
                                Так и представляю - через Дальний Восток, через Сибирь, через Урал, через Европейскую часть лапотной России , через Белоруссию летит грустная, одинокая ракета из КНДР... а тут е¸ в Польше и в Литве уже почти 20 лет ждут 10 суперсовременных ракет перехватчиков...
                                "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                                Comment

                                Working...
                                X