Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    rambler написа
    Е сега вече разбрах защо имаш такива възгледи , като кон с капаци
    Елемаг написа
    Е и моето отношение към останалите е такова.
    Яко. Я прочети още веднъж какво си написал и ми кажи какво се получава.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      messire Woland написа
      Яко. Я прочети още веднъж какво си написал и ми кажи какво се получава.
      ????
      Какво точно имаш в предвид?
      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

      Comment


        Елемаг написа
        ????
        Какво точно имаш в предвид?
        op:
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          KG125,ты бы так сразу и сказал, что тебе не нравиться не объединение Китая, а политический строй в КНР. Конечно, вам с Балкан виднее как жить Китайцем, ну и что из того, что когда вы ещ¸ в шкурах бегали а в Китае уже почта работала, зато вам сейчас рассказали, что Западная демократия – самая прогрессивная форма существования. Давайте, давайте, поучите их жить, это вам не «братушки», любопытный нос отрежут по самые плечи…
          И дяди Американцы не помогут…
          Что касается Кувейта, Македонии, то это ваши проблемы, Китай не признавал независимости Тайваня. Если вы признали независимость Македонии то значит вам так хочется… А Китаю так не хочется…
          Вы уж определитесь как вам права качать, если право нации на самоопределение, то это один случай, например Чечня. А вот например Приднестровье, или Южная Осетия не похожа на Косово или Тайвань? В ч¸м разница?
          Чечня из России – хорошо, Приднестровье из Молдавии – плохо, Косово из Сербии – хорошо, Абхазия из Грузии- плохо… Сдается мне ребята демократы, что многие ваши
          мнения не выдерживают даже самой элементарной критика, и вы завретесь ещ¸ хуже чем Советский Союз… Если вы думаете, что в мире все БАРАНЫ, а вы «золотой» миллиард одни такие умные, то наверное вы очень ошибаетесь… Надеюсь желтый миллиард заставит себя уважать…
          "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

          Comment


            Ех, Виталий, току на геополитика го удариш, току на локална "реална политика". А нещата са съвсем прости - държавата не е някакъв абсолютен собственик, който щом веднъж е седнал върху нещо, негово си е докато света се свърши. Държавата е форма на организация, която зависи и секрепи върху желанието на мнозинството от хората, участващи в нея. Щом това желание изчезне, променя се и държавата. Инак какво излиза - щом някога Китай е владял Тайван, то той има вечни права над него. Че то на същия принцип той има права и над Виетнам. Или пък Великобритания над Индия или да си дойдем на Балканите - Турция като наследник на Османската империя има права над България.
            Тази логика е неуместна, според мен. На първо място думата в подобни дела има населението на въпросната държава/територия. Ако мнозинството от жителите на Чечня не искат да са в Руската федерация, то честно казано те имат право на това. Както и всчки останали, включително абхазци или каквито и да е други.
            Естествено, има и обратна гледна точка - към нея се придържат империите - какво желае населенето няма никакво значение - важна е силата и имперския интерес (пък населението ще се подчинява или ще го принудят към това).
            Аз лично, вероятно защото произхождам от държава (ако бе имперската воля на Османската империя, то България нямаше да съществува като отделна държава), която не е била империя, съм привърженик на първия подход. Пък и той ми се вижда значително по-хуманен от втория.

            Comment


              а тьи дорогой, не антидемократсвувай, прошу тебя, надоело както, поняли мьи тебя с первой раз! А для Македонии, если у вас Владимир и Ярославл взяли и там начнут какието гипербореици анти рускую кампанию , тогда наверно что то для ситуации об Западной Болгарии...

              Comment


                виталий написа
                Конечно, вам с Балкан виднее как жить Китайцем,
                abe chowek, как все така става че си срещу всички. Дори и аз дето съм 1/2 сталинист се възмутих от последния ти пост. Писна ми да поставят всички на едно ниво. Всички на Балканите сте такива или българите не сте дициплинирани... Не е добре. Карай я по-леко...

                Comment


                  виталий написа
                  KG125,ты бы так сразу и сказал, что тебе не нравиться не объединение Китая, а политический строй в КНР. Конечно, вам с Балкан виднее как жить Китайцем, ну и что из того, что когда вы ещ¸ в шкурах бегали а в Китае уже почта работала, зато вам сейчас рассказали, что Западная демократия – самая прогрессивная форма существования. Давайте, давайте, поучите их жить, это вам не «братушки», любопытный нос отрежут по самые плечи…
                  И дяди Американцы не помогут…
                  Что касается Кувейта, Македонии, то это ваши проблемы, Китай не признавал независимости Тайваня. Если вы признали независимость Македонии то значит вам так хочется… А Китаю так не хочется…
                  Вы уж определитесь как вам права качать, если право нации на самоопределение, то это один случай, например Чечня. А вот например Приднестровье, или Южная Осетия не похожа на Косово или Тайвань? В ч¸м разница?
                  Чечня из России – хорошо, Приднестровье из Молдавии – плохо, Косово из Сербии – хорошо, Абхазия из Грузии- плохо… Сдается мне ребята демократы, что многие ваши
                  мнения не выдерживают даже самой элементарной критика, и вы завретесь ещ¸ хуже чем Советский Союз… Если вы думаете, что в мире все БАРАНЫ, а вы «золотой» миллиард одни такие умные, то наверное вы очень ошибаетесь… Надеюсь желтый миллиард заставит себя уважать…

                  Не знаю, ето они ваши соседи

                  Мне не нравиться насилие, особено над маленких и особено над хороших.
                  Извинявай, преди да съм написал някоя глупост, минавам на български. Китай е велика цивилизация и да, стара е. Аз страшно им се възхищавам на китайците, включително и за това, което става там сега. А то направо е за завиждане, но само от такива като нас с тебе - бивши соцграждани.
                  Възхищавам се и на още едни китайци - тези в Тайван. Те са същите като на континента, и те са древни, велики, имат стара култура и блестящо настояще. И живеят по-добре от другите китайци, защото си нямаха Мао. Малки са, но само по територия.
                  Начинът, по който голям Китай се отнася към малък Китай не е правилен, според мен, защото той говори с езика на силата, с езика на комуниста. А светът е далече вече от това, и Китай се отдалечава от това. Те един ще се обединят, защото са едно, но дано това не стане насила, защото само хората ще страдат излишно. По-добре е да се обединят както Хонг Конг.

                  Силата не е забранена. Въпросът е защо и срещу кого се употребява. Тайван е много по-напреднал от Китай, но Китай е много по-голям. Това дава отговор на въпроса и за Косово, и т.н. и т.н. Никой не е казал, че Косово е ОК, а пък Приднестровието и т.н. не е ОК. Трябва обаче населението само да си решава, без принуда и без измама. Ако искат в Приднестрвоието, да се отцепват от Молдова; ако не - не. Ако хората в Македния иска да се обединяват с България - ОК, ако не, пак ОК. Не става дума за това, че Китай това искал, пък ние еди какво си сме искали, а за свобода.

                  А, да. И не съм никакъв демократ!

                  gollum написа
                  .....А нещата са съвсем прости - държавата не е някакъв абсолютен собственик, който щом веднъж е седнал върху нещо, негово си е докато света се свърши. Държавата е форма на организация, която зависи и секрепи върху желанието на мнозинството от хората, участващи в нея. Щом това желание изчезне, променя се и държавата.
                  !!! Amen!
                  Last edited by ; 15-03-2005, 19:24. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                  Comment




                    Някой тук се интересуваше от севернокорейска пропаганда:
                    НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                    Comment


                      Леле, ама те самолетите им такива ли били?! Старички изглеждат.

                      Comment


                        Самолетите на картинката са Ил-28-производство през 1950-60. Не зная дали още ги използват.

                        Големи пацифисти са станали тези корейци.
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          ndragostinov, не виждам кое е странно да има "злобни представители на Запада, които се чудят как да се бъркат във вътрешните работи на Русия." Както има и злобни представители на Изтока, които се чудят как да се бъркат във вътрешните работи на САЩ. А не ти ли е чудно защо никое правителство не отправи критика? Щото май всичките са в кацата с меда и много нагло щеше да стане.
                          И как реши, че Русия (власти, народ?) не знае, "че това което става в Чечня е война с особено жесток характер, включваща убийства на цивилни жени и деца."?
                          Щом ние от тука сме го разбрали, сигурно и те си имат някаква идея.
                          Въобще си мисля, че ако в мненията ти сменя Русия със САЩ и Чечня с Ирак ще се получи доста смислен текст...
                          И нещо много се запали, по-спокойно, животът ни не зависи чак толкова пряко от това, а и нищо не можем да направим.
                          По моя преценка съм обективен.

                          Comment


                            И как реши, че Русия (власти, народ?) не знае, "че това което става в Чечня е война с особено жесток характер, включваща убийства на цивилни жени и деца."?
                            Ами само ще кажа, че на нещата които стават в Чечня, руската общественост му вика "мирен процес", което е доста показателно.

                            За останоалото мога да отговоря чак утре.
                            Truth will save the world

                            Comment


                              Колкото в Ирак е демокрация...
                              Стрелба по всичко съмнително
                              „Аз, Драгомир, писах.
                              Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                              Модератор на раздел "Военна Авиация"

                              Comment


                                Виталий , личи си , че думите ти са много искрени и изстрадани.

                                Откровено изказване. Вероятно то е представително за настроенията в сериозна част от руското общество...
                                Hannibal ante portas.

                                Comment

                                Working...
                                X