Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Истинските предатели са хората с мислене и маниери от преди 10.11.1989 г., или иначе казано - комунистическите генерали. Трябва с тях да се раздели армията. А човекът, който с риск (риск, съдейки по сегашната дебилна реакция на генералите и политиците ни) трябва да бъде награден за смелостта си да изнесе данни, които трябва да са обществено достояние. Не бива да се укрива информация както в комунистическите времена - това беше едно от най-слабите места на предишния режим. А сегашните ни управници, израснали в ония времена, явно просто продължават постарому. Цялата история е много гадна и според мен трябва да завърши с оставка на воення министър и изгонване на някой и друг генерал и предаването му на военен съд.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      Напълно съм съгласен с Воланд - подобно нещо не може да бъде определено като предателство, напротив, по-скоро става въпрос за гражданска доблест, проявена от военен.

      Comment


        messire Woland написа
        Истинските предатели са хората с мислене и маниери от преди 10.11.1989 г., или иначе казано - комунистическите генерали. Трябва с тях да се раздели армията.
        Това е много далеч от истината. Ако е останал някой способен военен то той именно от това време. Обучените след 1995 г са абсолютни некъдърници. То и затова такова дърво като ген. Колев който не е командвал и взвод стана началник на Генщаба. Но нали беше истински натовец! Няма значение че е гола вода. В момента практически всички военни са от така нареченото демократично поколение и са станали висши военни след 1990 г не поради бойно умения а поради това че са били верни на така наречените "демократични сили". Резултата е налице.
        НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

        Comment


          gollum написа
          Напълно съм съгласен с Воланд - подобно нещо не може да бъде определено като предателство, напротив, по-скоро става въпрос за гражданска доблест, проявена от военен.
          Da. Което и да е това момче от баталъона ни, се радвам че Родината все още има доблестни мъже! Някой видял ли е да е било публикувано това в някой вестник.

          Comment


            Струва ми се, че всички висши военни на служба сега несъмнено са продукт на системата преди 1989 г. - просто не е минало толкова време, че да имаме формирани под влиянието на някаква нова система (за това ще може да се говори най-рано след 10-20 години). Що се отнася до пренецката за кадърността на едната или другата система - всеки си има мнение, трудно ще е да се обоснове . Пък и това няма много общо с темата.

            Comment


              Проклятые родимые пятна социализма!
              (И я наверное такое пятно на чистом и светлом лике демократического капитализма... )
              Вс¸, дальше только по теме
              "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

              Comment


                мдаа, възпитаниците на Съветските военни академии са истинските пълководци - там са попивали знания и умения, чиято ефикасност бе проверена срещу дрипльовците в Афган и препасалите кинжали овчари в Чечня...
                Si vis pacem - para bellum!

                Comment



                  Що се отнася до пренецката за кадърността на едната или другата система - всеки си има мнение, трудно ще е да се обоснове . Пък и това няма много общо с темата.
                  Как да няма нищо общо?!Нали оттам идва трагедията на сегашната българска армия. Ако разбира се съединение без боеготови единци може да се нарече армия.
                  НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                  Comment


                    Елемаг написа


                    Как да няма нищо общо?!Нали оттам идва трагедията на сегашната българска армия. Ако разбира се съединение без боеготови единци може да се нарече армия.
                    Прав си, именно от некадърността и непригодността на военните от соцвремената идват главните проблеми в нашата армия. Един път и аз да съм съгласен с теб
                    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                    Проект 22.06.1941 г.
                    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                    Comment



                      Като махнеш допълнението соц и аз ще се съглася. Сегашните висши военни са точно от тип проатлантически идиоти като тези от атлантическия клуб на пасито и задниците в парламента. Кадърните военни бяха изгонени от армията по времето на мангала да не пречат на разграбването й.
                      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                      Comment



                        Да се похваля:

                        Индивидуалните резултати на участвалите със SMS и в интернет версията на IQ теста са включени в представително проучване, данните от които показаха, че професията е в пряка зависимост от коефициента на интелигентност, съобщиха от e-card, фирмата, анализирала данните. Топ 10 на най-интелигентните професии изглежда така:
                        На 10 място в класацията са шофьорите с резултат от 92.2. Пред тях с много малка разлика от осем стотни са земеделците с – 96.0 и търговците – 96.8. Седмото място е заето от студентите – 98.7, на който не им е достигнала една стотна за шестото място, което заеха служителите с IQ 98.8. Изненадата в класацията е петото място на юристите, които са постигнали среден резултат от 99.6, но са изпреварени от учителите със среден резултат 101.4.
                        В престижния Топ 3 на професиите, практикувани от най-интелигентните българи са класирани творческите професии със среден резултат 102.5, лекарите с IQ 103.8 и инженерите, които завоюваха престижното първо място с резултат 105.6.
                        Реалният индивидуален победител в националния тест за интелигентност, излъчен по БНТ в събота, се оказа икономическият репортер Васил Атанасов от в."Дневник", разкрива в."Сега". Това станало ясно от пълните данни с резултатите от IQ теста. Атанасов е отговорил вярно на 54 от 64-те въпроса на теста - с 2 повече от обявения за победител проф. Михаил Константинов. По-високата възраст обаче носи повече точки според холандските автори на теста. Така математикът за 52-та си верни отговора получи 127 точки, а журналистът за 54-те - 115 точки. Обявеният за втори в състезанието - таксиметровият шофьор Георги Георгиев, има 49 познати отговора и 121 точки. Верни отговори, колкото проф. Константинов, има още един от вип участниците - юристът Александър Александров. Заради това, че е по-млад обаче той е получил 9 точки по-малко от математика.
                        НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                        Comment


                          Свинаров каза: "Не нося отговорност за случилото се в Ирак."
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Елемаг написа
                            На 10 място в класацията са шофьорите с резултат от 92.2. Пред тях с много малка разлика от осем стотни са земеделците с – 96.0
                            А журналистите на кое място бяха? Като се има предвид, че не знаят, че първата цифра след десетичната запетая, а не точка, се нарича десета, сигурно не много напред. И сметките нещо са им криви.

                            мдаа, възпитаниците на Съветските военни академии са истинските пълководци - там са попивали знания и умения, чиято ефикасност бе проверена срещу дрипльовците в Афган и препасалите кинжали овчари в Чечня...
                            За радост, сега нашите военни ще могат да се учат от доказалите се пълководци във Виетнам и Ирак .
                            По моя преценка съм обективен.

                            Comment


                              Ама виж сега, не позволявай личната ти неприязън към Хамериканците да ти пречи в обективния поглед над нещата
                              Правейки паралел между войната във Виетнам и последвалите операции на армията им, се набива в очи колко бързо анализират грешките си и се стремят да ги поправят.Като се почне от огранизацията и се стигне до въоръжението тогавашната им армия няма нищо общо със сегашната.
                              Относно Елемаг, не мога да отрека, че уважавам упоритостта ти в отстояване на позицията, която си заел, но не е зле отвреме на време да правиш сводки с реалността :1087: Висшето командване на армията ни е толкова проатлантическо като порядки и начин на мислене, колкото Иван Костов е демократ и антикомунист :stupid:
                              knowledge is power

                              Comment


                                Ааа, аз от войни нищо не разбирам. Обаче, в Ирак не ми се струва да се справят както се очаква от такива ресурси. Написах го на полушега, доколкото съм чел другите мнения на Hauptmann, забележката за обективния поглед може да се отправи към него .
                                По моя преценка съм обективен.

                                Comment

                                Working...
                                X