Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts



    Едно севернокорейско пропагандно филмче. Има интересни кадри и ви гарантирам много смях като слушате патоса на дикторката:
    http://www.ksyss.edu.hk/~kwng/dprk/video1/k_title.asf
    НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

    Comment


      Това е за темата майтапи. Много добре маршируват

      КАКЪВ БЕШЕ ТОЗИ ГОРЯЩ САМОЛЕТОНОСАЧ???!!! :wall:
      „Аз, Драгомир, писах.
      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

      Модератор на раздел "Военна Авиация"

      Comment


        lzl написа
        Ааа, аз от войни нищо не разбирам. Обаче, в Ирак не ми се струва да се справят както се очаква от такива ресурси. Написах го на полушега, доколкото съм чел другите мнения на Hauptmann, забележката за обективния поглед може да се отправи към него .
        Справят се, справят се. С тия терактове ги провокират към ексцесии, но чисто воената страна на нещата е решена лесно. Остава окупационно-полицейската, но те там са слаби - много пазят цивилните.

        Comment


          Можем да си прказваме какво ли не за американските войски в Ирак. Но нещата според мен седят така: в сегашния Ирак трябват не войници, а полицаи. Затова са и многото грешки и жертви. Операцията е влязла във фаза, в която са нужни полицаи и полицейски умения, а не войници. Войниците имат поведение и са подходящи за по-друг тип операции. Към момента всички плюсове, които евентуално е имало (в смисъл сигурност) от присъствието на войници, включително нуждата от военни операции вече са се изчерпали. Вече има нужда единствено от полиция и полицейски методи и начин на действие. Армията просто не е подходяща за тази работа.
          Във всеки случай, ако проблемите продължават да се решават с военни, а не полицейски средства (и по възможност от иракски полицаи!), проблема ще стане нерешим - и то не по-късно от около година според мен.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment




            Висшето командване на армията ни е толкова проатлантическо като порядки и начин на мислене, колкото Иван Костов е демократ и антикомунист
            Че то друг вид демократи и атлантици в България няма. А и май няма да има. Демократи станаха бившите неуспели да партиийни мошеници а атлантици тези които и преди това лижеха руските задници.
            Абе чуеш ли че някой е демократ или натовец то е сигурно че той може да бъде само или предател и мошеник или глупак. Други просто няма!
            НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

            Comment



              Депутатът от ДПС Ахмед Юсеин бе единственият от партията, който почете с минута мълчание паметта на загиналите при атентата на гара Буново. Отдаването на почит бе по инициатива на Георги Божинов от Коалиция за България. Малко след минутата мълчание Юсеин също напусна пленарната зала. Повечето от колегите му от ДПС в този момент бяха в кулоарите. От левицата предположиха, че те вероятно са разбрали за тяхната инициатива и затова са излезли от залата точно в този момент.
              Вчера се навършиха 20 години от кървавата драма. На 9 март 1985 г. край гара Буново е взривен вагонът за майки с деца във влака Бургас-София. Загиват 3 деца и 4 жени. Същият ден избухва бомба в кафе-сладкарницата на хотел "Сливен" в Сливен. Атентатите са дело на Турското националноосвободително движение в България, което се смята за предшественик на ДПС. Те са реакция на проведения няколко месеца по-рано възродителен процес.
              Оттогава насам светът заклейми неведнъж терористичните актове, мотивира искането си Божинов.
              С името на турското движение се свързват и други терористични актове - палежи на училища в Шуменско, шпионаж в полза на Турция. На 6 септември 1983 г. е подпалена гора в района на язовир "Камчия". През същия месец е предизвикано късо съединение в жп мрежата край Карнобат. На 30 август 1984 г. избухва бомба в чакалнята на гара Пловдив.
              НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

              Comment


                netinfo.bg
                "Скeнер показа: Тутанкамон не е бил убит
                Огледът на мумията разкри счупване на единия крак, което вероятно е причинило ранната смърт на фараона
                Детайлното сканиране на мумията на Тутанкамон не откри физически доказателства за убийство, оповести Върховният съвет по антиките на Египет.
                Скенерът разкри счупване на единия крак, което вероятно е причинило ранната смърт на владетеля.
                Резултатите от скенера категорично опровергават разпространената версия, че фараонът е бил убит с удар по главата."

                повече на http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=701967
                "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                Comment


                  След последната новина вече мога да спя спокоен Но пък за тези, които сериозно се интересуват от Древен Египет, сигурно си е цяло събитие

                  Comment


                    Полша разгневи Москва със защитата си за Масхадов


                    В четвъртък руското външно министерство изрази "неразбиране и недоумение" към заявлението на официалния представител на полското външнополитическо ведомство Александър Ческо, който определи ликвидирането на Масхадов като "не просто престъпление, но също така политическа глупост и голяма грешка".

                    Руското външно министерство отговаря, че по "директни указания на Масхадов се извършени терористичните атентати в Беслан, в Москва и други руски градове". "Ръцете са му изцапани с кръвта на хиляди руснаци, включително и деца", посочва руското външно министерство.

                    По повод полската позиция, че Масхадов се е стремил към политическо урегулиране на чеченския конфликт, Москва отговаря, че Варшава има "извратена представа за тези процеси, както и като цяло за борбата срещу тероризма".

                    Збигнев Бжеженски, съветник по сигурността на бившия американски президент Джими Картър и съпредседател на "Американския комитет за мир в Чечения", също определи като грешка ликвидацията на Масхадов. По думите му, той е последният умерен лидер на чеченските сепаратисти, с когото са били възможни преговори.

                    Междувременно Европейската комисия повтори в четвъртък призива си за решаване на конфликта в Чечения чрез политически диалог, предаде Франс прес. Тя призова страните в конфликта да проявят сдържаност следубийството на Масхадов.

                    Говорителят на изпълнителния орган на Европейския съюз Амадеу Алтафах заяви, че ЕК работи в тясно сътрудничество с руските власти, за да подкрепи всички усилия за прекратяване на конфликта по пътя на политическия диалог. Говорителят допълни, че комисията няма позиция по молбата на семейството на Масхадов към международната общност да настоява пред Русия да върне на близките тялото на убития чеченски бунтовнически лидер.

                    Алтафах съобщи, че Европейската комисия ще изпрати на 12 март мисия в региона, за да оцени обстановката.
                    По моя преценка съм обективен.

                    Comment






                      Мексико сити. САЩ се оттеглят от протокола към Виенската конвенция, който дава право на Международния наказателен съд да се намесва в случаи, когато чужденци бъдат държани в американски затвори, предаде АФП. За това съобщи държавният секретар Кондолиза Райс при пристигането си в Мексико.
                      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                      Comment


                        Нещо много взеха да се гордеят и да се мислят за могъщи тези американци :x
                        „Аз, Драгомир, писах.
                        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                        Модератор на раздел "Военна Авиация"

                        Comment


                          И какво те притеснява в таз новина? Те са предложили този допълнителен протокол, сега те решават да се дръпнат от там.Може би бъркаш нашумелия случай с International Criminal Court, тук става дума за друг съд: International Court of Justice
                          knowledge is power

                          Comment


                            Пилот написа
                            да се мислят за могъщи тези американци :x
                            като че ли не са
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              За Москва умерените сепаратисти са считани за много по-опасни от крайните терористи, защото техните призиви за мирно разрешаване на кризата чрез диалог са й неудобни повече, отколкото би могъл да бъде който и да е атентат. Хора като Масхадов винаги са спъвали кремълската пропаганда, според която се води борба срещу тероризма, защото те придават имидж на чеченския сепаратизъм, който силно се отличава от този на терористите. Именно затова и го убиха. Сега, когато му е останал единствено Басаев и неговото обкръжение, ако избухнат призиви за мирно споразумение, Парвенюто спокойно ще попита: “С кого да преговаряме, след като всички наши противници в Чечня са кървави главорези и терористи”. Напълно логично и практично, след като е избил всички които не са, а тези които са все още живи, се крият в чужбина като някакви троцкисти.
                              Truth will save the world

                              Comment


                                Басаев тоже призывает за мирное разрешение кризиса через диалог. Как таковой цели – уничтожения России у него нет. Только условия диалога у него точно такие же как и у убитого Масхадова. Так-что разницы между Масхадовым и Басаевым нет.
                                И вообще, если кто на западе хотят, могут сами переговариваться с убийцами детей.
                                Это пятно на совести чеченских бандитов останется на столетия.
                                Да и до этого, вы бы видели съ¸мки, что они делали с Русскими детьми и женщинами (про солдат я и не говорю). Чего стоят кадры, когда беременной Русской женщине в зад засовывают совковую лопату, и это делалось при Масхадове…
                                Особенно отличились Поляки, их официальный представитель назвал уничтожения Масхадова ПРЕСТУПЛЕНИЕМ, где эти сволочи были когда в 1994 году сотнями убивали Русских?
                                "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                                Comment

                                Working...
                                X