Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sir Gray написа
    Идеята е да се повиши производството уж, но не знам доколко наистина ще стане така, икономистите трябва да кажат.
    Питаш дали ако работиш повече ще произвеждаш повече?
    Ето, Воланд, виждаш, че е безумие да има подобни ограничения - като има работа трябва да се върши.


    Batko Charly, ЕС си е икономически гигант още от създаването си, но изостава значително от САЩ. А кои държави от ОПЕК продават в евро и къде го видя това?
    По моя преценка съм обективен.

    Comment


      Ето, Воланд, виждаш, че е безумие да има подобни ограничения - като има работа трябва да се върши.
      И да и не. От една страна, ако работата е много спешна, наистина просто няма как. От друга страна, наличието на голямо количество "спешна" работа означава просто наличието на лоша организация и може би липса на планиране и/или идея за това какво представлява управлението на някаква дейност плюс това какви са целите на това управление. И освен това, каквото и да се говори, работата на такъв режим винаги означава повече грешки (на всички нива) и по-нисък коефициент на полезно действие плюс по-ниска скорост на изпълнение на задачите. Също така при продължителен режим на "извънредна" работа, независимо от желанието на работника, настъпва умора, която пак се изразява в ред негативни последици, повечето от които - пак за дейността: влошаване на качество/количество на работата плюс отношенията в работния колектив, което означава допълнително спадане на общия краен продукт. Разумния режим на работа, осигурен от едно добро планиране най-често дава значително по-добри резултати.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        Batko Charly, ЕС си е икономически гигант още от създаването си, но изостава значително от САЩ. А кои държави от ОПЕК продават в евро и къде го видя това?
        А да, значи, доколкото аз знам, Иран предпочита да използва еврото, а не долара. Познайте защо така
        Ако САЩ успеят да се набутат в още една война в арабския свят, то те ще изправят Европа пред избор - или да посрещне негативните последствия от такава война, която искат или не ще прерасне във вече истински конфликт между "третия" и "първия" свят. Другия вариант е да се разграничат от САЩ, но струва ми се за това просто е още много рано. Но от друга страна, следването на американската каубойска политика ще струва твърде много на Стария континент.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Разбира се, че преумората е лошо нещо, но пък и отпадането на това ограничение не означава денонощна работа. Американците са живи още, че и повече печелят. А точно това беше и целта на Лисабонската договореност(както там се водеше) - европейската икономика да задмине по производителност американската до 2010. Вече е ясно, че с подобни ограничения няма да стане.
          По моя преценка съм обективен.

          Comment


            А да, за ограниченията съм съгласен, но за мен просто е най-важно управлението да е на необходимото ниво, тогава и другите неща ще се наредят както трябва
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Освен Иран, Венецуела борави с около 50 % евро. Може да има и други, четох го в една статия миналата година.

              Тва изказване в Лисабон наистина е един вид изхвърляне, но, че EU може да задмине Щатите икономически си е реалност. А дано!
              Contra la estupidez, hasta los dioses luchan en vano.

              Злобата крепи човека, а мързела го грози!
              (собствен патент)

              Comment


                Шефът на една френска фирма, май "Тотал", беше казал, че с тия лимити и социални работи ги карат да бягат по писта с препятствия, ама в чували ...

                Comment



                  Една война с Иран най-вероятно ще постави точка на съществуването на НАТО. Което от своя страна ще изиграе положителна роля за България.
                  НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                  Comment


                    Продължаваш да ме изумяваш с подобни изказвания

                    Comment


                      skycycle написа
                      Продължаваш да ме изумяваш с подобни изказвания
                      Кое по точно те изумява
                      НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                      Comment


                        Нереалността им?
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment




                          А искаш да кажеш че не се вместват в преставите ви? Е не може всички да мислим по едни начин!
                          НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                          Comment


                            Специално за теб, Елемаг:
                            "Държавният департамент поиска Либия да освободи българските медици
                            Уйлям Бърнс изрази безпокойство във връзка със състоянието на българките и от отношението на съдебните власти
                            11.02.2005
                            Помощник-държавният секретар на САЩ Уйлям Бърнс поиска от Либия да освободи осъдените на смърт български медицински сестри и палестинския лекар.
                            Представителят на американското дипломатическо ведомство изрази безпокойство във връзка със състоянието на българките и от отношението на съдебните власти, се казва в комюнике на Държавния департамент (State.gov) за визитата му в Либия. Бърнс потвърдил в Триполи желанието на САЩ за пълно нормализиране на двустранните отношения и предал на либийския лидер Муамар Кадафи послание от US президента Джордж Буш.

                            Тази седмица Върховният съд на Либия обяви дата, на която ще разгледа делото за смъртните присъди на петте българки, припомня Би Ти Ви (bTV.bg).

                            На заседанието на 29 март ще бъдат изслушани пледоариите на страните и съдът ще се произнесе до колко месеца ще оповести решението си.

                            Тази неделя пък ще се гледа гражданското дело срещу нашите сънароднички, заведено от 60 семейства на заразени със СПИН деца."


                            Материалът е от НетИнфо.
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment




                              Е крайно време беше поне да кажат нещо такова. пасито се сбърка от лизане на задници и свирки!
                              В понеделник обаче ще разберем доколко сериозно е говорил. Щото май ми се струва че пак са общи лафофе без покритие!
                              НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                              Comment


                                Владимир Жириновски раздаде пари на демонстранти в Москва
                                12 февруари 2005 | 15:29
                                Агенция "Фокус"

                                Москва. Митингът на поддръжниците на Либерално-демократическата партия на Русия (ЛДПР) се проведе едновременно с митинга на Комунистическата партия на Русия на Калужски площад в Москва, предаде Интерфакс. На митинга на ЛДПР са участвали много млади хора, предимно студенти, развявайки флагове на ЛДПР.
                                На митинга се е появил и лидерът на ЛДПР на Русия Владимир Жириновски, който започнал да раздава банкноти на събралото се шествие от 50,100,500 и 1000 рубли. Също така всеки на всеки участник в митинга е била предоставена възможността да се подкрепи с чай, кафе или топла храна. Лидерът на ЛДПР Владимир Жириновски заяви “ КПРФ ( Комунистическата партия на Русия), която стои в политическото пространство недалеч от нас, вече 100 години прави едно и също. Ние сме чиста партия, която е готова да помага постоянно на народа. Днешната ни проява доказва това най-добре.”
                                За сигурността и реда по време на митинга следяха руските вътрешни, както и служители на органите на реда с кучета.

                                Либералите са недалеч от комунистите, мдааа . Важното е да раздават педесетолевки
                                По моя преценка съм обективен.

                                Comment

                                Working...
                                X