Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "за пръв път" звучи забавно, то видимо се води информационна война от години, а информационните воини са легион - и то, ако говорим за Интернет, защото пропагандата е много по-стара форма на информационна война.

    Comment


      Пропагандата е стара, но елфите и троловете са модерни бойни единици на това поле

      Comment


        Е, модерни, колко да са модерни? Троловете са в употреба откак има Интернет (почти), елфите, вярно (поне в рускоезичния Интернет) са относително по-нови, ама пак - едно 20-тина годинки, че и повече имат. Можем да проследим и откъде идват, ама то е ясно.

        Comment


          Не съм съгласен. Троловете като организирана сила са сравнително пресни, дали има и 5-6 години. Методички, опорни точки и т.н. Виж например Троли из Ольгино.

          Comment


            А, не съм те разбрал, аз имах предвид самото название (и в двата случая: тролстването като самородно индивидуално интернет-поведение и "елфите" (макар че в този случай те самите се определят като "орки" - видимо е, че цялата работа идва от увлечението по Толкин от 80-те и 90-те години) като название на "друга страна" в руския Интернет са все стари неща).
            Организираното явление (тролстване на заплата) може би е по-ново, не знам от колко години е (идеята за организирана информационно-пропагандна война не е нова - това е просто "замена не нови територии" покрай развитието на новите медии). Пак - не е от вчера или днес, че чак сега видиш ли се създава специална организация за отговор на руското организирано тролстване. Аз това организирано явление го наблюдавам "отдавна" - поне от няколко години. А преди това доброволната служба като воин на информационния фронт (продукт на самоиндоктринация и ентусиазъм по места, предполагам) също се наблюдаваше (това го наблюдавам общо взето откакто активно ползвам Интернет, т.е. от 12-13 години). По-нови - може би както пишеш от 5-6 години, - са институционалните опити целия този "стихиен ентусиазъм" да се насочва и организира и то не по-общо, чрез медийните информационни потоци, а конкретно - чрез интернет-активност.

            Comment


              Китай съкращава армията си с 300 хил. души. В момента армията наброява 2.3 млн. военнослужещи.
              Новината е съобщена по време на военния парад в Китай по случай 70 години от края на ВСВ.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                Ще останат само тези от парада, има, няма 2 милиона...

                Извинете за правописа, но толкова мога...
                Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
                Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

                Comment


                  Голям гаф в Синай - египетски части преследвали конвой ислямисти и по грешка атакували 4 пикапа с мексикански туристи. Убити са 12 туристи, 10 са ранени.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Убитите май са само двама, но това не означава, че гафа не голям...
                    Извинете за правописа, но толкова мога...
                    Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
                    Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

                    Comment


                      Двама са мексиканци, останалите са египетски туристи... Бомбардирали са ги.
                      Тръгваш на сафари и те удрят с Ф-16... Егати късмета.
                      "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                      "But I know none, and therefore am no beast."

                      (Richard III - William Shakespeare)

                      Comment


                        http://ru.euronews.com/2015/09/14/me...ourist-deaths/ - Малка повече подробности за злощасният инцидент в Египет,за който писа Dinain.Загинали са не двама,а осем мексикански туристи.

                        Comment


                          Тежко сражение в Рияд тази нощ. Още нищо не е ясно.

                          Comment


                            http://warsonline.info/egipet/egipet...-na-sinae.html - Египет е завършил първата фаза на мащабната антитерористична операция провеждаща се в Синай.За около 16 дни са били ликвидирани над 200 терористи от IS в Синай.
                            Last edited by iasen ianakiev; 23-09-2015, 09:49.

                            Comment


                              Някои бежанци не са това
                              "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                              Comment


                                Жертвите от Хаджа в Мека са над 550 души. 450 стъпкани и над 100 от крана.
                                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                                "But I know none, and therefore am no beast."

                                (Richard III - William Shakespeare)

                                Comment

                                Working...
                                X