Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Съмнявам се ,всичко това да е в резултат на двамата братя , ако е , ще бъдат изучавани като светила в тероризма . При втората стрелба е заловен африканец , пак са били двама . Ако всички случаи са дело на ислямисти , значи е атака от много независими и едновременно задействани клетки ,може би координирани отвън . Това е много по-ефективно и трудно предотвратимо от една голяма клетка на място , дори и с различни цели за атака .

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      Дори да се дефинира отговор, то той ще е неизползваем извън България да речем. Иначе ще стане като вица дето англичанин обяснява на американец как се постига толкова зелена морава: "Садиш тревата, поливаш...и после косиш 600 години"
      Днес тези процеси могат да се ускорят, но трябва да са налице ред политически, икономически и други условия, които Запада няма как да предложи. По-точно, предлагането им ще е самоубийство поради самата същност на западното общество. Най-простия пример е аналога с ДПС - Франция би могла да претърпи някакъв обществен катарзис, в резултат на който мюсюлманската общонст да се сдобие с политическо влияние до степен на вето по основните въпроси. Но това би означавало край на Франция в средносрочен план. Просто няма печеливш вариант за Запада, освен в някои специфични сценарии, свързани със САЩ.

      Comment


        Наистина приличат на активирани клетки, но има твърдения из нета, че тези четиримата са били в "19th arrondissement jihadi group", каквото и да значи това. Едните двама държат в момента заложник в печатница и другия (които убиха полицайка и единия го арестуваха) е взел поне 5 заложника в магазин за хранителни стоки.

        Голям хаос направиха 4 джихадиста, а още не е приключило. Страшно ми е да си помисля, че има стотици като тях, които на теория като се върнат могат да правят подобни или дори по-кървави актове...

        Иначе това ми направи впечатление за тези дето стреляха в офиса на вестника:
        "When I arrived my client came out with an armed man who said he was from the police. My client told me to leave so I left," Didier said, identifying the man he was to meet with as Michel.
        "I was in front of the door. I shook Michel's hand and I shook the hand of one of the terrorists."
        He said the black-clad man who was wearing a bullet-proof vest and carrying what looked like a Kalashnikov rifle told him: "'Leave, we don't kill civilians anyhow'. That really struck me, so I decided to call the police. I guess it was one of the terrorists."
        Наистина при кражбите на коли и обирите по бензиностанциите не са наранили никой, дори до печатницата в която са се скрили има няколко училища, които в момента се евакуират и ако искаха можеха да се скрият там и да стане наистина много страшно. Но наистина не мога да си представя, че журналисти в офиса им не са ги смятали за цивилни...

        Comment


          Но наистина не мога да си представя, че журналисти в офиса им не са ги смятали за цивилни...
          Е, ако приемеш, че информационната война е огледало и съставна част на една по-голяма война (военна реалност), лесно можеш да си представиш, че всички причастни към това (според избиращия) могат да бъдат смятани за "легитимни военни цели". НЕ че това някога е притеснявало терористи - те избират какво е "легитимна цел".

          Comment


            Така е. Според Осама, лека му водица, легитимна цел са всички, които плащат данъци на врага.

            Comment


              "Ислямска държава" пое отговорност за "Шарли Ебдо"

              Убиха стрелците от "Шарли ебдо" /видео/
              6 експлозии и във втората заложническа драма
              Антитерористите предприеха атака срещу сградата в градчето Дамартен ан Гоел, в която се укриват убийците от "Шарли ебдо". При атаката са ликвидирани убийците на журналистите. В момента полицейски коли и линейки напускат мястото. Заложникът е спасен.
              Атаката започна малко след като по покривите на съседните сгради се появиха снайперисти. Преди това полицейските сили бавно стесняваха обръча около сградата, евакуирайки всички в околността. Успешно бяха изведени и децата от намиращото се наблизо училище.
              В същото време се чуха 6 експлозии и в района на супермаркет за еврейски хранителни стоки "Хипер кашер" на улица "Албер Вилмец" в Югоизточен Париж, където тече втора заложническа драма. Там въоръжен мъж държи поне 6 души, сред които жена и деца. Няколко заложници са освободени от супермаркета.

              През канала си в YouTube FRANCE 24 предава в реално време полицейската акция за издирване на двамата заподозрени нападатели срещу редакцията на седмичника "Шарли ебдо". Полицейски хеликоптери и коли преследваха лек автомобил по магистрала край френската столица след стрелба, в която имаше ранени. След това бяха взети заложници в печатница в градчето Дамартен ан Гоел.
              Антитерористите предприеха атака срещу сградата в градчето Дамартен ан Гоел, в която се укриват убийците от "Шарли ебдо". При атаката са ликвидирани убийците на журналистите. ...
              Last edited by Dinain; 09-01-2015, 18:23.
              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
              "But I know none, and therefore am no beast."

              (Richard III - William Shakespeare)

              Comment


                По-скоро си приписаха отговорност , в началото на случая нямаха представа ,но естествено изразиха симпатии .
                Както са позакъсали откъм победи всяка подобна е добре дошла .

                Comment


                  За съжаление е станала касапница все пак в магазина - 4 убити заложника и четирима в критично състояние (единия е полицай)...

                  Comment


                    На тази снимка от магазина не изглежда ли сякаш е стреляно по врата с лазерно насочван боеприпас?

                    Click image for larger version

Name:	1a44ab77-8b52-44e1-92dc-fd3cd1befede.jpg
Views:	1
Size:	41.9 КБ
ID:	547132

                    Снимката е от Евронюз: http://www.euronews.com/2015/01/09/c...-close-in-on-/
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      На тази снимка от магазина не изглежда ли сякаш е стреляно по врата с лазерно насочван боеприпас?

                      [ATTACH=CONFIG]27697[/ATTACH]

                      Снимката е от Евронюз: http://www.euronews.com/2015/01/09/c...-close-in-on-/
                      Странно изглеждаща снимка..
                      Това са кадрите от щурма:
                      Toute l'actualité sur http://www.bfmtv.com/ Les forces de sécurité ont donné quasi simultanément l'assaut vendredi après-midi contre les jihadistes retranché...

                      Comment


                        "Тежко е да си любимец на глупаци" - по БНТ даваха допреди малко този филм, за процесът срещу Шарли Ебдо. Брилянтно направен, с подробности около процеса, за свободата на пресата и ... абе всъщност заглавието говори само за себе си и е взето от карикатура на списанието.
                        Предвид сегашните събития ... може би е трябвало да го дават всяка година за да не забравяме важните неща за обществото и свободата. Разбира се ясно е, че тукашните форумни дискусии около обидените чувства там бяха перфектно разгледани. Французите са си французи, могат да кажат нещата по изключителен начин.
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          А аз си мисля, че с цялата тази патетика се прекалява.
                          Преди месец застреляха 150 деца в Пакистан, но нямаше "Аз съм пакистански ученик" никъде.
                          А за мен убийството на деца е далеч по-тежко и като престъпление и като емоционално усещане.
                          Да, акта на убийството на журналисти е отвратителен.
                          Но да определяме живота на 12 французи като по ценен от на 150 пакистански деца, за мен е тотално лицемерие
                          И от това най-много ми се гади!
                          Сънят е слаб заместител на кофеина!

                          Comment


                            Хъм, всяко убийство - особено на жени и деца, но всъщност въобще на цивилни -е отвратително - без значение къде, кога и как. Но мен ме ядосва друго, ValBo. Това е идеята (на която попадам често тези дни), че ако човек реагира негативно на убийството на журналистите, автоматично се предполага (от доста хора), че това значи одобрение на убийството на цивилни в Украйна или пък на убийствата на ученици в Пакистан и на други места (от фанатизирани мюсюлмани), т.е. че тези неща се сравняват и някое трябва да е "повече" от другото. Не, това са все отвратителни неща и смятам, че трябва да се реагира на всичките. Но не, когато се случи подобно нещо трябва да се използва за подчертаване на разделенията в стил "ха, вие сега реагирате така на убийството на карикатуристите, но не реагирахте така на убийствата на деца в Пакистан или Украйна", сякаш едното по някакъв начин оправдава другото или дори тези убийства са директно свързани и едното е заради другото.
                            Да, реакциите винаги са емоционални и е естествено, че всеки реагира на нещо, което му е по-близо (говоря за французите в случая и за "Запада"), затова и реакцията на терористичен акт в Париж (някогашен център на света) е по-силна, отколкото на нещо, което се случва другаде и далеч, така както хората в Пакистан, Нигерия или размирните райони на Украйна не чувстват по този начин случилото се в Париж. Но силната реакция не означава, че такава няма за другото. Знам откъде идват тези идеи, но това е едно от нещата, които аз лично не приемам - да се разделяме по такива поводи. Всеки един от тези терористични актове е отвратителен и за мен отнемането на живот или осакатяването (особено на деца!) е много по-тежко и отвратително от символичната страна на нещата (атака срещу свободата на словото, атака срещу правото на образование или някое друго човешко право - идеите и абстрактните принципи могат да понесат много и не са живи по същия начин като хората).
                            Та, за мен няма степен на "прекаляване", когато става въпрос за реакция на отвратителен терористичен акт - независимо къде се случва и в какви мащаби е (е, колкото по-мащабен е, толкова повече - но смъртта и страданията трудно могат да се сравняват количествено). Въпросът е да не се изпада в крайности и подобни неща де си използват за разделяне (примерно в този случай "мюсюлманите са виновни" или "ислямът е виновен") и да се помни, че е еднакво отвратително човек да разстреля с автомат група цивилни и това да се случи в резултат на хвърлена бомба или ракета от безпилотен апарат или на обстрел с артилерия или РСЗО на град. Това са деяния от една категория, поне за мен и следва да се осъждат (а по възможност извършителите им да се преследват) еднакво тежко и решително. Съгласен съм, че това не се случва, защото е много по-лесно да преследваш неколцина терористи отколкото (в крайна сметка) институция / правителство на държава.

                            ПП Сещам се за един приятел, живеещ в Канада, франкофон, който също сега пуска тези неща, от които ти призлява и се намериха хора, които да го обвиняват в същото ("ти сега така, а пък децата в Украйна..."), като същият този човек пишеш е и пускаше (продължава да го прави) такива неща и за Украйна, т.е. реагираше дори по-силно. Но някак автоматично се приема, че ако едното, то е за сметка на другото. Не е така.

                            Comment


                              ValBo, знаеш, че винаги има значение къде се случват нещата. 10,000-20,000 души загиват в земетресение в Афганистан/Пакистан/Иран - това се мярка по заглавията за ден-два и отива на последна страница. 10 души загиват при стрелба в някоя Западна страна - целия свят говори за това поне седмица-две. Но поне аз не виждам някой "да определя", че животът на едните е по-ценен от на другите...?!

                              В сряда обикалях цял ден навън с колата и чух за атентата в Париж чак вечерта, когато се прибирах, по радиото. Всички радиостанции приказваха за това. И едно от нещата, които се сетих, е, че наистина не си спомням всички да са се занимавали със скорошния атентат в Пакистан, който споменаваш (за него научих в интернет). Ето, точно сега излизат нови данни за Боко Харам в Нигерия - според някои оценки избитите цивилни в рейдовете им от последната седмица са до 2000 души - това пък въобще не фигурира в новинарските емисии, поне в България. Всички са се вторачили в Париж. Но просто така е устроен светът, няма какво да се кахърим.
                              "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                              "But I know none, and therefore am no beast."

                              (Richard III - William Shakespeare)

                              Comment


                                Явно не успявам да ви кажа какво мисля...
                                Фейсът ми е пълен с аватари "Аз съм Шарли", статии по темата и спорове коя религия каква била и тн и тн.
                                Същото е и по медиите.
                                Това обаче го нямаше, когато застреляха децата - пресен случай.
                                Що така? - Ами защото е в Пакистан. Нейде на края на света.
                                Ако всички сме толкова чувствителни и солидарни с човешкото нещастие, трябваше да ни пука и за децата в Пакистан, и за убитите от Боко Харам и за загиналите от бомбите на безпилотните.
                                Но последните три са само статистика...
                                ... един такъв шум за терористичен акт си е повдигане на тиражите на медиите и чисто лицемерие на хората.
                                Оооо, как сме солидарни! Дай да сложим линкове в мрежата, да сменим аватара и да поводим малко "социален живот"
                                И да си се върнем към консуматорското си съществуване. По Коледа ще пуснем някой СМС и ще изчистим поне малко съвестта!

                                Суета, всичко това е суета!Ю

                                П.П. Ще цитирам една дама от фейса:
                                Десислава Петрова

                                "Жъ суи селянка и не разбрах кой е шарли и защо е толкова модерно напоследък това име из българския фейсбук? Тук, у наше село, като няма кой да нацепи дървата на баба Веси, отиваме и помагаме, а не отиваме в мрежата да кажем, че сме баба Веси.
                                Аманотвашатафалшивомързеливасолидарност! ай сиктир!"
                                Сънят е слаб заместител на кофеина!

                                Comment

                                Working...
                                X