Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Новини

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не знам, Виталий, може и така да е (както се казва, от вашата камбанария тези неща се виждат по-ясно ). Според мен в момента (и в тясно обозримо бъдеще) нямате нужда от "мощни и високо мобилни групировки" - и без друго авторитета и силата ви в геополитически план се крепи на ядрения потенциал. И докато това е така никой не би се осмелил да винападне с конвенционални средства (а за другите и така си е ясно).
    А, разбира се, "мощните и високо мобилни групировки" са много хубаво нещо, но са също толкова скъпо и ресурсопоглъщащо нещо. Да не говорим, че не могат да бъдат ефективно реализирани в условията на наборна армия, особено ако държавата е в криза.
    Да не говорим, че дори и да бъдат създадени тези групировки, те най-вероятно пак ще бъдат хвърлени срещу противници, използващи партизанска тактика. А в подобни усолвия не само че ще като да се гърми с топ по комари, но и подобна тактика ще е силно неефективна.
    Та затова и ми се струва разумно да се инвестира в полицейски (и спец) части, силна гранична отбрана и, разбира се, в поддържане на високотехнологичен ядрен потенциал.

    Comment


      бе сега на руснаците акъл да даваме те там нови партенки и чорба за войската да усигурят и някакви пенсии горе-долу за офицерите, екстра ще са, ама им е трудно
      То на нас ни е трудно със 110 хил.кв. км, една морска граница трудно пазим, пък те
      седат, разсъждават, кво би било ако били имали еди кво си, то така най-добре е една ракета противопланетна да имат, да си я държат в Кремъл, и а някой гъкне край, и така сигурност, ефтинджос, всякакви ефекти положителни
      те продават оръжие като луди където им скимне, после световния тероризъм им бил враг, айде бе, виж ми окото, на луди се правят, променяли се, демокрация, манджа с грозде, ти някакви положителни промени у тяхната държавност да си отбелязал, видя ли им министър председателя, новият, Фрадков, а Черномирдин помниш ли... а бе те като от калъп ги вадят тия апаратчици...бъъъррр

      Comment


        Новинки от онзи ден:

        "Днес министър Велчев ще внесе за разглеждане проектобюджета на правителството за 2005 г."

        "Опозицията е категорична, че няма да подкрепи бюджета"


        Пояснение - при условие че още не е внесен и никой от опозицията не го е чел, какво според вас означава подобна позиция?

        Comment


          Че то последните 10 години опозицията не прави нищо друго освен да оспорва и бойкотира решенията на управляващата партия, незвисимо дали тези решения са обосновани и полезни. Поне това е моето наблюдение и нещото, което най-много ме е дразнело.
          Dulce et decorum est pro patria mori

          ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
          СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
          НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
          СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

          Comment


            Ами те вече обявиха каква ще е данъчната политика и явно с това не е съгласна опозицията. А и някъде мернах, че е нямало предварителни обсъждания, както си му е реда, защото министърът не е организирал.
            По моя преценка съм обективен.

            Comment


              Русия скрила оръжията на Саддам според US-вестник
              Руски специални части са пренесли в Сирия голяма част от "липсващите" оръжия, които притежавал режимът на Саддам Хюсеин, малко преди началото на оглавяваната от Съединените щати военна операция в Ирак през март м.г., твърди Бил Гърц във вчерашния брой на в. "Вашингтон таймс".


              Само дето не са написали СССР, ей тъй, по инерция.

              България определи македонския език за диалект, се тревожат в Скопие
              Под заглавие "Македонският стана диалект на българския" македонският вестник "Дневник" излиза със статия, че в 20-томния тълковен речник на българския език македонският е обявен за диалект.
              По моя преценка съм обективен.

              Comment


                Морския форум

                [quote="lzl"]Русия скрила оръжията на Саддам според US-вестник
                Руски специални части са пренесли в Сирия голяма част от "липсващите" оръжия, които притежавал режимът на Саддам Хюсеин, малко преди началото на оглавяваната от Съединените щати военна операция в Ирак през март м.г., твърди Бил Гърц във вчерашния брой на в. "Вашингтон таймс".


                Само дето не са написали СССР, ей тъй, по инерция.

                То това вестниче май беше някакво жълтичко (да ме поправят ако греша Парабелум или Империал), а може и просто да е ход в предизборната борба. Тия типове могат направо да кандидатстват за "лъжа на годината"
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  Сайт за Биографиите!

                  Ами чак жълта преса не бих казал, но аз не следя вестниците много-много. Доколкото знам за тия твърдения няма абсолютно никакви сериозни доказателства.
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    Е, то си е очевадно, че в подобни твърдения няма как да се крие (или каквото там прави) истина. Това си е политическа пропаганда.

                    Comment


                      Така, като гледам досегашните резултати от изборите в САЩ, май излиза, че Маймуняка ще вилнее из банановата плантация още един мандат.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        И аз така мисля, макар че още има надеждица да му резнат главата в Охайо. Абе, той и другия не ми изглежда много стока - лъскава опаковка без никакво покритие. Явно САЩ ще се отдалечават все повече геополитически от Европа, който и да е президента.
                        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                        Comment


                          Аз май съм за Буш. Все повече хора не са съгласни с външната му политика и се организират около Франция и Германия, и се надявам ЕС да е "отдели" от САЩ по-нататък. Разни хора с PhD след името казват, че икономиката им не вървяла на добре. Разбира се, били са почерпени, но май са прави. Пък и Буш не говори много за това, значи сигурно има нещо гнило. Освен това, "войната с тероризма" развързва ръцете на Русия да се "бори" и тя(не че иначе нямаше да го правят, де). Въобще, смятам, че Буш е по-лошия избор за американците и за това съм за него . А Кери също ми е много смешен. А доколко външната политика на САЩ зависи от президента, е друг въпрос...

                          Между другото, някъде четох интересно сравнение - два месеца след изборите в САЩ през 2000 американците не знаеха кой ще е следващият им президент. В Русия два месеца преди изборите, всички знаеха кой ще е Властелина на Кремъл .
                          По моя преценка съм обективен.

                          Comment


                            Не мисля, че има голямо значение кой от двамата ще спечели. Съгласен съм с Рамблер, че и Кери изглежда същата стока (пък и ако щеси говорим честно, между демократи и републиканци има съществена разлика май само във вътрешната политика, а тя нас н ени вълнува) - впрочем и двамата имат вид на умствено ограничени.

                            Лзл, сравнението наистина е интересно и показателно. Но не говори зле за САЩ, а по-скоро за Русия. Поне в моите очи.

                            Comment


                              А, естествено, че е в тоя смисъл сравнението.
                              Икономиката на САЩ може да не ни интересува директно, но ако там имат проблеми няма да имат сегашния си статут. Според мен, икономиката е много по-важна от "сигурността". За обикновения американец, който не знае какво е БВП, но знае, че може да си купи кола на лизинг или изплащане и по цял ден му обясняват, че лошите ще дойдат да набият точно него, явно не е така.
                              По моя преценка съм обективен.

                              Comment


                                Това (за изборите, сравнението на Лзл) наистина говори лошо за Русия.
                                За американската икономика - ако те се сблъскат с проблеми сега, целия свят ще страда. Сближаването на Китай и Индия със САЩ е изцяло на икономическа основа все пак.
                                За ""отделянето на ЕС от САЩ ще стане в някой момент. Макар че сигурно не би било скоро, надали в близките двадесетина години. Трябва много повече, от един некадърен президент, за да се разделят.
                                Откъдето и да погледнем нещата, САЩ са единствения световен лидер и са без алтернатива за сегашния момент. Отпадането им от тази позиция би станало само ако се появи друг кандидат. Какъвто засега просто няма. А всеки проблем, с който те се сблъскват ще рефлектира върху всички останали.
                                Кери изглежда същия като Буш в много отношения, но поне за Буш вече знаем колко е некадърен. Ситуацията с липсата на смислена алтернатива обаче все повече ми напомня за нещата в България.
                                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                                Проект 22.06.1941 г.
                                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                                Comment

                                Working...
                                X