Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Северна Корея

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Между другото за южното направление - не съм запознат твърде много с точното направление по което изстрелват (реалното, не готините картинки), но най-вероятно е с цел ако стане авария степените да падат в морето - иначе може нещо да се изсипе в Япония. А на юг преди Индонезия май няма много суша така или иначе, а до там ще е ясно ще лети ли в космоса или не.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Първата степен пада на 200 км от Южна Корея, ракетата прелита точно над спорните японски острови, след което втората степен пада на 200 км от Филипините

      Comment


        Така като гледам са си избрали най-безопасното направление, явно това е била причината.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Винаги има повече от една причина

          Comment


            Имат си ракета,изстрелват си я. Мен лично въобще не ме бърка, че съветът за сигурност се притеснявал бил.

            Comment


              Виж оня лилипут на снимката с полиестерните панталонки, малдежката прическа, цигарата и шлиферчето. Представи си го сега тоя "младеж" в разпореждане(сам той и единствен) на МБЛ с ядрена бойна глава. Това никога не е било в човешката история, дори по време на студената война. Та за това съвета за сигурност е малко нервен - аз също.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Е, чак пък, не мисля, че в това отношение има някакви особени проблеми. Хората знаят за какво им е ядреното оръжие и го използват по предназначение (политически, да изнудват). Не са идиоти - този младеж също не е, така че проблеми с това едва ли ще има.
                Опасността по-скоро идва от другаде: разпространението. Имат технологиите, разработват ги, няма да имат скрупули да използват и това в играта на замяна на обещания за помощи. Т.е. технологиите могат да изтекат къде ли не. А това вече може и да бъде повод за притеснения. Макар че който има пари за това, вероятно ще ги иска, за да ги ползва по стандартния отбранителен принцип - гаранция срещу нападение отвън.

                Comment


                  Днес в КНДР се провеждат траурни церемонии по случай 1 година от смъртта на Ким Чен Ир. По този повод днес корейците в КНДР не трябва да използват мобилни телефони, не трябва да употребяват алкохолни напитки и не трябва да играят хазартни игри. Средства за масово осведомяване в КНДР са съобщили преди известно време, че непосредствено след смъртта на Ким Чен Ир семейство мечки са се събудили от зимен сън за да изразят скръбта си по повод смъртта на вожда.
                  Last edited by ; 17-12-2012, 17:08.

                  Comment


                    Вярно че темата е за КНДР (вероятно ще е по-добре да я направим въобще за Корея), но нищо. Две статии за изборите в ЮК:
                    борьба нанайских мальчиков... (Ланков)
                    Южная Корея готовится выбрать нового лидера (Олег Кирьянов)

                    Comment


                      И в навечерието на изборите:

                      U.S. requests increase in Korea’s share of USFK cost

                      Щатите искат от Южна Корея да увеличи с 8% издръжката на американските войски там.

                      The move is seen as a result of President Barack Obama’s decision early this year to shrink the U.S. defense budget beginning next year. The administration announced that the Pentagon’s budget will be reduced by $500 billion over the next 10 years.

                      Comment


                        N. Korea tells China it is planning nuclear test this week: report

                        Comment


                          Съветът за сигурност на ООН единодушно прие резолюция, която осъжда КНДР за изстрелването на ракета носител, приети са и нови санкции срещу шест организации и четири лица от КНДР.

                          В отговор на новите санкции на СС на ООН Северна Корея обеща да увеличава военната си мощ, включително ядрени възпиращи сили. В заявлението на МВнР на КНДР се казва, че по вина на САЩ, които провеждат враждебна политика към КНДР, спря процеса на денуклеаризация на Корейския полуостров. Шестстранните преговори изгубиха сила и повече няма да се водят. Информацията е на кореспондента на ИТАР-ТАСС в Токио: http://tokyo-hatsu.livejournal.com/

                          Comment


                            С малко закъснение, но са го думнали тази сутрин. Под 10 килотона.

                            North Korea says it conducted new, more powerful nuclear test

                            Comment


                              Върховното командване на Корейската народна армия е заявило, че анулира съглашението за примирие.


                              Засега обаче не ги вземат насериозно.

                              Comment


                                Furious over sanctions, N. Korea vows to nuke US

                                SEOUL, South Korea (AP) — North Korea on Thursday vowed to launch a pre-emptive nuclear strike against the United States, amplifying its threatening rhetoric hours ahead of a vote by UN diplomats on whether to level new sanctions against Pyongyang for its recent nuclear test.

                                Comment

                                Working...
                                X