Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приднестровската република

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Или както знаем от Библията книга "Изход" след десетки години в пустинята евреите започнали да плачат на Мойсей, че ги мъкне по пясъците и ядат само манна. А под игото на фараона били по-добре с безплатен лук и леща. Е, въпрос на гледни точки
    И затова брадатия казал на Моисей да размотава евреите из пустинята 40 години, за да измрат всички, които са се родили роби, вкл. самият Моисей (1. Дава информация за продължителността на живота по онова време, въпреки че Ной уж живял 600 години; 2. Според други протакането е било, защото са чакали за визи) - за да влязат в Обетованата Земя само родените като свободни, с прочистен дух и тяло (нещо подобно). Мисля си че има нещо много вярно в тази работа, като гледам България и редица други страни
    "No beast so fierce but knows some touch of pity."
    "But I know none, and therefore am no beast."

    (Richard III - William Shakespeare)

    Comment


      #17
      Понятно, это не правильная демократия, неправильный референдум и неправильная воля народа... Вообще, если демократия не подтверждается членством или стремлением в НАТО, то это просто пародия на демократию...
      Хочу в НАТО!
      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

      Comment


        #18
        виталий написа
        Понятно, это не правильная демократия, неправильный референдум и неправильная воля народа... Вообще, если демократия не подтверждается членством или стремлением в НАТО, то это просто пародия на демократию...
        Хочу в НАТО!
        :argh: Ми пак въпрос на гледна точка ...
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #19
          Ще бъде опасен прецедент, ако международната общност признае този референдум. Прекрояването на границите може да окуражи някои националистически среди из Европа за нови подвизи. Да оставим границите такива, каквито са!
          Пък и на Русия ще и е трудно с тези анклави -Кьонигсберг, сега Приднестровието. Утре може да се надигнат и руснаците в Естония, Литва...и да си направят референдуми.
          Last edited by Tom_Calm; 19-09-2006, 11:41.
          http://mamkamu.blog.bg/
          http://gledam.blogspot.bg/

          Comment


            #20
            Малко избързаха с този референдум. Трябваше да изчакат накъде ще духа вятъра около Косово. Ако Украйна и Молдова бъдат последователни в преследването на контрабандата и прането на пари през Приднестровието, самото съществуване на ПМР се обезсмисля. Наскоро четох някъде, че срещу Смирнов се е оформила опозиция, базирана върху предприемачите в ПМР. Те били склонни на компромиси с Молдова - т.е. предложението за автономност, за да си узаконят собствеността и бизнеса. Руското предложение е за федеративна република. А Смирнов иска "независимост и присъединяване към Русия" .
            За Европейския съюз и ОССЕ Игор Смирнов е комбинация от бутафорен генерал и кръстник на мафията. За московския Кремъл обаче, който повече от петнадесет години стои зад него, той е вожд на голяма...

            Comment


              #21
              Да, ладно, это нашим дедам было трудно с Кенегсбергом, а мы уж с Калининградом справимся как нибудь
              ...руснаците в Естония, Литва... Конечно, вот Албанцы в Косове - это совсем другой вопрос
              Никто в России и не собирается присоединять Приднестровье... Просто нужно принять во внимание, что с Молдавией Приднестровью без силового воздействия НАТО уже не быть. Приднестровье заслужило независимость своим 16 летним существованием без Кишен¸ва, причем уровень жизни на левом берегу Днестра выше несмотря на санкции "свободного" мира.
              "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

              Comment


                #22
                Силовото въздействие не означава задължително НАТО. Например граничния контрол в случая може да свърши чудеса. Но очевидно много хора още робуват на старите шаблони . Между другото от молдовска страна граничния контрол се осъществява с помощта на ЕС.

                Comment


                  #23
                  В наше время за пределами своих границ действует только США со своими боевыми товарищами. НАТО в их числе. Как не прискорбно напоминать - но вы сейчас агрессоры. И как это не называй иначе, но факт есть факт, не все млеют от терминологии придуманной в Вашингтоне. Хотя дело вместе с США вы делаете правильное (ИМХО)

                  У самой Молдавии не хватить сил, средств и смелости присоединять Приднестровье своими силами.
                  Что по поводу пограничного контроля который может делать чудеса-согласен, он уже начал весной "чудить", да только вовремя на Украине власть сменилась. Кстати, крепкий рубль тоже может делать чудеса и благодаря помощи России во время пограничного "чуда" Приднестровье легко справилось с проблемой.
                  Все-таки я считаю, что Приднестровцы имеют право на независимость не меньше чем Восточный Тимор

                  P.S Приднестровье вчера заявило, что начинает приводить свои законы в соответствии с Российскими и готовиться к переходу в Российскую денежную систему.
                  "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                  Comment


                    #24
                    виталий написа
                    Все-таки я считаю, что Приднестровцы имеют право на независимость не меньше чем Восточный Тимор
                    По принцип съм съгласен, че всеки народ има право на независимост. Но с цената на какво? Какво ще правим с установените граници? Значи ли, че ти си съгласен с мнението, че днешните граници в Европа трябва да се ревизират? И до какво ще доведе това?
                    http://mamkamu.blog.bg/
                    http://gledam.blogspot.bg/

                    Comment


                      #25
                      Ну если считать, что границы союзников США неприкосновенны, а всех остальных прикосновенны, то я конечно считаю, что Европейские границы сейчас не надо перекраивать. Нужно просто прятать голову в песок и делать вид, что нет ни Черногории, нет Косово, нет Приднестровья с Абхазией. В лучших традициях СССР -вс¸ хорошо прекрасная маркиза...
                      Например сейчас Эстония хочет пересмотреть границы с Россией и не подписывает договор о границе требуя потдержки у ЕС.
                      И я не вижу в этом ничего страшного, в пересмотре границ - главное чтобы это было сделано через законные методы а не через кровь. Например моя страна потеряла Крым- ну и что? А если бы мы стали воевать с Украинцами за возврат Крыма в Россию? :kill_myse
                      Если всячески силой заставлять Приднестровцев соединиться с ненавистным им Кишен¸вом, то от этого не будет ничего хорошего. Гораздо проще оформить цивилизованный развод.
                      "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                      Comment


                        #26
                        виталий написа
                        Например моя страна потеряла Крым- ну и что? А если бы мы стали воевать с Украинцами за возврат Крыма в Россию? :kill_myse
                        Если всячески силой заставлять Приднестровцев соединиться с ненавистным им Кишен¸вом, то от этого не будет ничего хорошего. Гораздо проще оформить цивилизованный развод.
                        Кога влиза Крим в състава на УССР? Не е ли през 1954 г. със закона "О передаче Крымской области из состава РСФСР в состав УССР". Или просто всичко е било за патаклама? То е ясно - всички "републики" си бяха неделима част от Русия. Но УССР, като съставна част на СССР има правото (поне юридически) да излезе от него, заедно с цялата си територия. Какво тогава сте изгубили, след като сте го подарили още преди 52 години?
                        А иначе съм съгласен, че при свободна договорка м-у две страни, границите помежду им могат да се променят.
                        http://mamkamu.blog.bg/
                        http://gledam.blogspot.bg/

                        Comment


                          #27
                          виталий написа
                          В наше время за пределами своих границ действует только США со своими боевыми товарищами. НАТО в их числе.
                          Разбира се. Останалите като нямат възможности...
                          Ако трябва да бъда сериозен към нафталинените глупости от съветско време - наскоро май Русия прие доктрина, според която ще защитава своите граждани в чужбина с военна сила. Което по принцип е похвално, но от там се започва за да се стигне до американските глупости. И още някой май ще праща "стройбат" в Ливан.
                          виталий,
                          много ви бие комплекса за малоценност, които си създадохте през последните години по обективни и субективни причини. Обаче за това най-големия виновник сте самите вие, а не НАТО, световния империализъм и прочие. В интерес на истината настоящите изяви на руските имперски амбиции мисля, че са реакция на слабата позиция отпреди десетина години.
                          И ако трябва отново в твой стил да пиша нещо - докато едни са агресори, други са жертви на агресори. Като не можете да се наредите сред агресорите, другите (китайците например) ще си вземат по милиони декари руска земя.

                          Comment


                            #28
                            Matrosov написа
                            Ако трябва да бъда сериозен към нафталинените глупости от съветско време - наскоро май Русия прие доктрина, според която ще защитава своите граждани в чужбина с военна сила.
                            Доколкото знам военната доктрина на Русия още не е приета. Но според някои публикации в медиите в нея са заложени, като основни противници САЩ и НАТО. Както и това, че ще защитава своите граждани в чужбина, ако ги грози опасност.
                            http://mamkamu.blog.bg/
                            http://gledam.blogspot.bg/

                            Comment


                              #29
                              Точно така. +тероризма. Имаше нещо и за "пригранични конфликти" , но не си спомням добре какво.

                              Comment


                                #30
                                Для Tom_Calm, а я про старое время и говорю, тогда Россия потеряла Крым, почти законно, волевым решением Хрущова и вс¸ нормально...

                                В отличаи от зазнаек из стран с "развитой демократической системой", которые просто в принципе не могут терпеть общества не с такими как у них ценостями я спокойно отношусь к Китайцам, не беспокойся пожалуйста за нашу землю, мы о ней сами побеспокоимся если будет надо.
                                "...най-големия виновник сте самите вие..." а мы в отличаи от некоторых и некого и не виним кроме себя за свои промахи и проигрыши.
                                "...световния империализъм и прочие..." Россия сейчас одна из таких держав, причем в не самой гуманной форме.
                                Да и вообще, как обычно, желающие покритиковать Россию, показать, что Россия это в принципе сборище неудачников и недоносков выбились из темы- Приднестровская республика.
                                Еще раз повторяю, я не фанат нынешнего курса Кремля, но это наш, Российский путь, в отличаи от Вашего "суверенного" курса. От того, что Россия пыталась 10 лет идти по указке Вашингтона и Брюсселя она потеряла время, 15-20 миллионов человек и понесла большие потери в экономике. А в Брюсселе и Вашингтоне в это время только и делали, что хлопали с улыбкой по плечу Ельцина.
                                Если у вас получиться быть счастливыми богатыми и здоровыми- я только рад за вас, но я точно знаю, что никто мне и моей стране не поможет из вас, как вы не помогли Приднестровью. А я например помог, ииз моих налогов они получали деньги в этом году.
                                "Россия безразлична к жизни человека и к течению времени. Она безмолвна. Она вечна. Она несокрушима..." Томас КАРЛЕЙЛЬ .

                                Comment

                                Working...
                                X