Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обстановката в Йемен

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Само че кои са тези 30 хил. от 400 хил.Бъди по ясен.И стига с тези изрази "Кремълска пропаганда" и т.н.Ако ние четем Кремълска пропаганда ти четеш или Вашингтонска или Ер-Риадска пропаганда.Просто работи на които не вярваш ги обявяваш за Кремълска пропаганда.Нее коректно това.Това е моето скромно мнение.Нищо лично Dinain и поздрави от мен.
    Last edited by Thorn; 13-06-2015, 22:51.

    Comment


      http://vk.com/away.php?to=http%3A%2F..._483880&rsz=lx - Части на йеменската армия и сили на хутите са водили боеве с Ал-Кайда в района на Бир Ахмад в провинция Аден.Ал-Кайда е загубила в сраженията 90 убити и ранени.

      Comment


        Де да бяха толкова прости нещата, черно-бял телевизор - кремълска или вашингтонска, празно няма
        Значи, объркал съм Sana с другите хубавци - Anna news. Един дол дренки - не е кремълска, а сирийска пропаганда. То не е никаква тайна, хората си го пишат на самите им сайтове - пускам го на руски, да разберете по-лесно:
        О SANA
        Сирийское арабское информационное агентство (САНА) было создано в 1965 году. Оно подчиняется министерству информации и имеет свою штаб-квартиру в Дамаске.
        ...
        Агентство базируется на официальной национальной позиции Сирии в поддержку арабских и исламских стран, принципов справедливости и права с целью представить всем реальный цивилизованный образ страны.

        Руководители Сирийского арабского информационного агентства с момента его создания:

        Фози Хинди 09/09/1965 — 10/10/1966

        Хусейн Аудат 10/10/1966 — 20/03/1971

        Марван Хамуи 24/03/1971 — 31/03/1975

        Сабер Фалхут 10/06/1975 — 05/11/1991

        Файез Сайег 10/11/1991 — 01/07/2000

        Али Абделькарим 01/08/2000 — 16/04/2002

        Гази Диб 16/04/2002 — 16/04/2004

        Аднан Махмуд 26/04/2004
        Сирийское арабское информационное агентство (САНА) было создано в 1965 году. Оно подчиняется министе


        Пък знаете ли кой е Аднан Махмуд, освен ИД и главен редактор на САНА в периода 2004-2011 г.? Ами човекът е Министър на информацията на Сирия в периода 2011-2012 г. (предният не се справил добре с отразяването на протестите, пардон, "народната любов"). От 2012 г. е посланник на Сирия в Иран (т.е. особено доверен другар). В момента кой се води изпълнителен директор на САНА не пишат, но няма значение - това е агенция, създадена и пряко подчинена на сирийското министерство на информацията. Aко има "официоз на режима", това Е той. Отново - това не е никаква тайна, отне ми 10 минути да проверя горната информация.

        Другите хубавци (това вече съм го пускал, но подчертаните моменти са култови):
        О проекте
        Независимое сетевое новостное агентство ANNA (Abkhazian Network News Agency)
        Агентство официально зарегистрировано в качестве СМИ в Республике Абхазия 18 июля 2011 года (регистрационный номер ¹ 55 согласно приказу министра юстиции Республики Абхазия ¹ 129 от 18.07.2011 г.). Один учредитель, собственника нет (предлагается материальный вопрос решить через механизм партнерства членов сетевого сообщества, независимый финансовый и маркетинговый центр, независимый аудит).

        Целью проекта ANNA

        является правдивая информация, анализ и прогноз событий, непосредственно связанных с проблемой национальной безопасности России и ее стратегических союзников в современных военно-политических условиях глобального передела, необходимости защиты собственного народа, территории и национальных интересов с учетом глобального характера и специфики третьей мировой войны. Сегодня силовой передел мира осуществляется в рамках реализации стратегии прямого доступа неоиндустриальных стран к природным и территориальным ресурсам сырьевых колоний, расчленения и неоколонизации ресурсных стран, разобщения и целенаправленного стравливания населяющих их народов.

        Специфика современного мирового процесса глобального переформатирования и самих войн 21 века заключается в отказе от использования танковых корпусов и армий как это практиковалось ранее, и ставке на тайные операции спецслужб, современные технологии социального манипулирования и подконтрольные СМИ, уголовный террор, спецназ и бомбардировки НАТО.
        ...
        Информация, предложения и рекомендации ANNA должны помогать грамотно и оперативно консолидировать способные к сопротивлению здоровые силы общества, вооружать их необходимыми знаниями и пониманием происходящего, одновременно разделяя силы в стане противника и влияя на умы его союзников.
        Информационное агентство ANNA NEWS Analytical Network News Agency Агентство официально зарегистрировано в качестве СМИ в в Федеральной службе по надзору в сфере связи, информационных технологий и массовых коммуникаций (Роскомнадзор) Свидетельство о регистрации ИА №ФС77-74482 от 07.12.2018 г. В марте 2012 года агентство было аккредитовано министерством информации Сирии, получив право работы на фронте. На работу агентства

        Това последното просто кърти мивки, пичовете си пишат в прав текст, че участват в медийна война и целите им са пропаганда и дезинформация на "противника". Нито намек за обективност и журналистика, проектът е с ясни цели и задачи - сами си го пишат! (за липсата на собственик и финансирането от анонимни "дарения" - всеки сам може да прецени какви "дарения" трябва да получават, за да се издържат 4 години с репортери из половината свят, и откъде могат да идват тия "дарения")

        Но, щом ви кефи, четете си ги и им вярвайте.

        ...

        По темата-
        Само че кои са тези 30 хил. от 400 хил.Бъди по ясен.
        Това са тези 30 хиляди, които ти написа, че са поддръжници на Салех и се бият на страната на хутите. Аз откъде да знам кои 30 хиляди си имал ти предвид?
        Армията им е била около 66 хиляди войници на редовна служба, 70 хиляди резервисти, още 150 хиляди души във военизираните структури за сигурност към МВР, още 70 хиляди паравоенни пак към МВР и още неизвестен брой наборници, от които по 70 хиляди е трябвало да бъдат привиквани годишно в казарма, откакто са възстановили военната повинност през 2007 г. (след като е била отменена през 2001 г.). С размириците и хаоса не е ясно колко реално са били мобилизарани и минали казарма. Отделяли са огромна част от бюджета (до 40%) за отбрана, но въпреки това финансирането е мизерно на фона на тази численост. Въоръжението е старо и в лошо състояние.
        Last edited by Dinain; 13-06-2015, 22:12.
        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
        "But I know none, and therefore am no beast."

        (Richard III - William Shakespeare)

        Comment


          Само че никаде не сам казвал,че 30000 подкрепят Салех.Пак повтарям 100000 републиканска гвардия,70000 паравоенни и от 30000 до 100000 хути.Тия са за Салех.Що се отнася до противниците им привържениците на Хади са около 100000,а Ал-Кайда която е трета страна в гражданската война има между 2000 и 5000 бойци.А щом тебе те кефят щатско-риядските източници на информация,чети ги и им вярвай.
          Last edited by iasen ianakiev; 13-06-2015, 22:43.

          Comment


            Тия не знам за какво са, но определено не са "за Селех". Въстанието на хутите върви от 2004 г. насам и Салех доста ги мачкаше, преди да бъде свален. Хутите се борят за равноправие, край на дискриминацията, цени на горивата и т.н., или поне така казват. Определено не се борят да върнат на власт Салех, под чието командване техният религиозен водач Хусейн Бадредин ал-Хути беше убит през 2004 г. А Салех с поддръжниците си се е присламчил към тях с може би не твърде тайната цел да се върне на масата.

            Иран ръчка там нещата отдавна, въоръжавайки хутите, които са заиди, местната разновидност на шиизма. Хутите пък обвиняват Саудитска Арабия, че подпомага централното сунитско правителство, което ги дискриминира. Нищо ново, още един фронт на противопоставяне чрез проксита между Иран и СА.
            "No beast so fierce but knows some touch of pity."
            "But I know none, and therefore am no beast."

            (Richard III - William Shakespeare)

            Comment


              Не знам кой към кого се е присламчил,но е факт,че хутите и частите на армията подкрепящи Салех воюват заедно срещу агресора-Саудитска Арабия и срещу вътрешните си врагове-привържениците на Хади и Ал-Кайда.

              Comment


                Само да не изпаднеш в заблудата, че който и да е от изброените е цвете за мирисане.


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  А не Thorn,далеч съм от такава заблуда.
                  Last edited by iasen ianakiev; 14-06-2015, 16:39.

                  Comment


                    Вече е поствано, но все пак - https://www.youtube.com/watch?v=DE8mcDTtOGQ

                    Колкото и да гледам този клип, не мога да не стигна до заключението, че в арабския свят военните на която и да е държава са изключително немотивирани, неподготвнеи и хич не са готови да се стрелят, като тези тенденции са гарнирани с липса на каквато и да била здрава мисъл на тема укрепления и тактика. На фона на това действията на групички в стил "вожда и дузина негови аверчета с леко въоръжение" изглеждат едва ли не като американски специални части. Клипчето е изключително показателно - 20 хусити атакуват погранична застава на саудитците. Хуситите имат леко въоръжение, не повече от няколко пълнителя на човек, виждат се два гранатомета и един ПТРК (Метис?). Срещу тях на предварително подговена позиция на възвишение със тражева кула (с екипировка в нея) + взвод LAV-25 (единият даже с някакво голямокалибрено оръдие), препположително машините имат страшно добри прицелни комплекси защото са много нови. Какво се случва? Хуситите стрелят малко по заставата, поразяват единия бронетранспортьор с ПТРК, другите побягват (оцелели май само защото йеменците имат само 1 бройка ПТРК), после отиват, разглеждат си превзетата застава,снимат се за спомен пред горящия бронетранспортьор, събират каквото си искат и си тръгват. Поне аз не забелязах дори леко ранени сред йеменците. През цялото време над тях кръжат в далечината саудитски хеликоптери, никой дори не им обръща внимание...

                    Въобще някакво дежа ву на тема какво се случва със сирийската армия при нападение над техен блокпост.
                    „Аз, Драгомир, писах.
                    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                    Модератор на раздел "Военна Авиация"

                    Comment


                      Ако стане напечено, Саудитска Арабия ще изказа сериозни и мотивирани сили, убеден съм. Преди всичко финансово мотивирани Но в момента на никой не му дреме какво става по границата. Там племенното разделение е много силно и трябва сериозна заплаха, за да се задействат.

                      Comment


                        Най-важното е, че в бой със саудитците чобаните викат "Долу 'Мурика, долу Израел, избийте евреите". +10 moral, +10 luck
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Пак дежа-ву в стил Сирия: https://www.youtube.com/watch?v=fheSXbuLLNg
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            http://warsonline.info/yemen/chusiti...el-dzhauf.html - Хутите са превзели административният център на северната йеменска провинция Ел-Джауф,град Ал-Хазм.

                            Comment


                              http://warsonline.info/yemen/chusiti...-v-yemene.html - Хутите са започнали голямо настъпление срещу Ал-Кайда и привържениците на Хади в източните райони на провинции-Ал-Джауф и Мариб.
                              Last edited by iasen ianakiev; 16-06-2015, 17:59.

                              Comment


                                https://www.youtube.com/watch?v=Exg1Lrkod8c - Хутите водят огън,по позиции на Ал-Кайда в провинция Мариб.

                                Comment

                                Working...
                                X