Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Eguo написа Виж мнение
    Уже вторая РЛС.
    Небо над Луганской областью выходит из под контроля Киева.
    Тази информация за РЛС-ите потвърдена ли е от някакви "достоверни" източници?
    Аз не задължава никого със свое мнение.
    По-добре късно, отколкото още по-късно.

    Comment


      Рамбо Амадеус написа Виж мнение
      Тази информация за РЛС-ите потвърдена ли е от някакви "достоверни" източници?


      Это практически главное и самое авторитетное СМИ поддерживаюшее Киевских бунтовщиков.
      Они по крайней мере не замечены в откровенной лжи.
      Я практически всегда стараюсь перепроверять информацию у них.
      Лично я - доверяю "Украинской правде" в наибольшей степени из всех СМИ которые "на другой стороне".
      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        Няма как с два РЛС-а да отвориш въздушното пространство. Особено както те са разположени близко една до друга.
        На равната степ, спокойно могат да покрият участъците им за наблюдение от другите поделения. Ако чак пък толкова не може, ще изнесат някоя станция на запасна позиция, с по-добра видимост.
        Сънят е слаб заместител на кофеина!

        Comment


          ValBo написа Виж мнение
          Няма как с два РЛС-а да отвориш въздушното пространство.
          Да отвориш непокрит коридор в него обаче можеш. На снимките ми се видя РЛС П-14, която доколкото си спомням е предназначена да открива цели до 1200 км. A другата е РЛС П-35. Нормално е да са близо една до друга - защото дължината на вълната на първата е в метровия диапазон, а на втората - в сантиметровия. Ако и двете наистина са унищожени и в зоната няма други РЛС - непокритият коридор е факт.

          Comment


            ValBo написа Виж мнение
            Няма как с два РЛС-а да отвориш въздушното пространство. Особено както те са разположени близко една до друга.
            На равната степ, спокойно могат да покрият участъците им за наблюдение от другите поделения. Ако чак пък толкова не може, ще изнесат някоя станция на запасна позиция, с по-добра видимост.
            Здрасти ValBo,

            Ако имаш време и познания по въпроса, би ли могъл да разясниш за какво става въпрос тук? Например, за какви РЛС-и става дума, какви са, общо казано, техните характеристики и каква е необходимата гъстота на РЛС-и за да се покрие определен участък от границата?

            И, не на последно място, какво е, потенциалното, значение/последствие от неутрализирането на двата РЛС-а? Тоест, как би могло да бъде използвано това, в тактически план, от про-руските сили или от ВС на РФ (ако допуснем, че информацията е достоверна)?

            Разбира се, това е въпрос към всеки, който има, поне базови, познания по темата.


            Поздрав,

            Рамбо
            Аз не задължава никого със свое мнение.
            По-добре късно, отколкото още по-късно.

            Comment


              ValBo написа Виж мнение
              Няма как с два РЛС-а да отвориш въздушното пространство.
              Всичко е въпрос на височина.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Ти подиграваш ли ми се? Естествено че не всички са преминали военна служба.
                А това дето "Постепенният преход към професионална армия е започнал през 1996 г." е леко хлъзгаво. Значи отписваме украинците родени преди 79-та(споминали са се, лека им пръст) и тези родени след това но не включени в "Постепенният преход", както внимателно се изразяваш.

                Тезата ми е че огромна част от украинското население има военна подготовка. И с това ли не си съгласен?
                Не ти се подигравам, ти точно това си написал - че "в Украйна всички над 35-годишна възраст или дори по-малко" са преминали военна подготовка. Аз посочих, че математически няма как да са всички. Някаква част - да, не знам точно каква. Но е очевидно, че колкото по-млади, толкова по-малък ще е процента на служилите. А наборите, където всички със сигурност са минали казарма, са от времето на СССР, т.е. са на по 42-43 години и нагоре. Просто това което пишеш сега не е същото като написаното в предния ти пост, или поне аз не го разбирам по същия начин.
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Dinain написа Виж мнение
                  Не ти се подигравам, ти точно това си написал - че "в Украйна всички над 35-годишна възраст или дори по-малко" са преминали военна подготовка. Аз посочих, че математически няма как да са всички. Някаква част - да, не знам точно каква. Но е очевидно, че колкото по-млади, толкова по-малък ще е процента на служилите. А наборите, където всички със сигурност са минали казарма, са от времето на СССР, т.е. са на по 42-43 години и нагоре. Просто това което пишеш сега не е същото като написаното в предния ти пост, или поне аз не го разбирам по същия начин.
                  Не знам как е за Украйна, но в България срочната служба беше задължителна за всички (много малко се измъкнаха) и намаляването в числеността на армията се отразяваше върху срока на служба а не освобождаваше автоматично определен процент.

                  Comment


                    Извинявам се, че спяма темата, но все пак е за военни действия
                    Та на втората снимка е преработена П-35 или П-37. Сантиметрова станция, с 5 или 6 канала. По начало антените са успоредни - станцията беше двукординатна, после ги преработиха в три кординатна и извиха едната антена за получаване на височината.
                    Оправиха и кабината за изчистване на местниците, че преди не виждаха нищо до 40 км - екрана беше бял


                    Но и преди и сега, те са слепи за ниско летащи цели на близки разстояния. Затова се използваха метровите Венери - П-18.
                    Все пак, там имаме изключително равнинен терен, така че препокриването на техните полоси не представлява трудност.
                    Ниско летящи хеликоптери, те нямаше да видят и преди.

                    Стандартно е станциите да се препокриват. Нормално е в едно поделение да има поне две станции от различен вид. Никоя не върти график по 24 ч. А когато се повреди, някоя друга трябва да свърши и нейната работа.
                    Не съм запознат с особеностите на украинското РЛС, но ако загубата на тези две станции открива границата за ниско летящи цели, ще придвижат някоя от вътрешността на позиция която да покрива този участък.

                    П.П. П-14 на този участък, може да служи за наблюдаване на трафика в Русия. Тя не е предназначена за следене на близкото въздушно пространство.
                    Сънят е слаб заместител на кофеина!

                    Comment


                      По РЛС.
                      Станции уничтожаются недалеко от Российской границы, (например последняя расположена около 20 км от границы).
                      Скорее всего станции уничтожают не для того, чтобы совершить авианалет силами Российской авиации или послать самолеты разведчики или доставить военный груз для стороников федерализации, а чтобы лишить возможность ВСУ отслеживать перемещение авиации на Российской территории.

                      ValBo написа Виж мнение
                      може да служи за наблюдаване на трафика в Русия. Тя не е предназначена за следене на близкото въздушно пространство.
                      Схожие мысли
                      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                      Comment


                        ValBo написа Виж мнение
                        на втората снимка е преработена П-35 или П-37
                        Имаш твърде силна вяра в снимковия материал към статиите

                        Eguo написа Виж мнение
                        подожгли радиолокационную станцию РЛС 35Д6

                        Comment


                          Аз го прочетох, но се подведох по снимката, а и тази станция ми е известна като СТ-68У. Индекса 35Д6 ме наведе на 6 каналното Христо. А и доста бързах
                          Извинявам се!
                          СТ-68У е предназначена за нисколетящи цели. Това ще даде възможност да влизат хеликоптери без да бъдат засечени
                          Сънят е слаб заместител на кофеина!

                          Comment


                            Eguo написа Виж мнение


                            Цитат Thorn написа Виж мнение
                            Россия просит сторонников федерализации перенести референдум с 11 мая на более поздний срок, чтобы создать условия для диалога, заявил президент РФ Владимир Путин. ... итогам переговоров со своим швейцарским коллегой Дидье Буркхальтером


                            наверное поступило интересное предложение по федерализации.
                            Наиболее оптимально для России - федерализация Украины, а не независимая Новоросия.
                            К сожалению (моему личному) сегодня, после совещания депутаты ДНР отказались переносить референдум.
                            дата осталась прежней - 11 мая.

                            В связи с этим ожидается усиление напряженности и скорее всего 10 и 11 мая будет очень много новых
                            военных столкновений.
                            http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

                            Comment


                              Imperial написа Виж мнение
                              От тук нататък тази тема ще се ограничи само и единствено до военни въпроси.

                              Абсолютно НИКАКВИ политически коментари няма да бъдат допускани.

                              Опити за пробутване на политически коментари между друга информация ще резултират в триене на цялото мнение (никой няма повече да се занимава да почиства детайлно постовете).

                              Другият вариант е заключване на темата.
                              Изтрил съм 2/3 от постовете след този, защото никой не му е обърнал внимание.
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                Todor Pavlov написа Виж мнение
                                [ATTACH=CONFIG]24387[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24388[/ATTACH]ОТ
                                Завчера, в дъжда, стреляхме и с украинци - утрепаха ни, взеха първите места . Дойдоха с две УАЗ-ки "Патриот". Оръжията - техните им АР-ки . Въпреки чудесната им подготовка, бяха много притеснени от случващото се там . Не пожелаха да бъдат снимани, но пък щракнах част от пушкалата .
                                Тодоре, кои са украинските пушки на тези снимки?

                                Comment

                                Working...
                                X