Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кризата в Украйна 2013-2014 г.

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Записа според мен е твърде абсурден,за да е верен.Тимошенко чак толкова ли глупава и зомбирана да е,че да ги говори тези работи...че и при всичк,което е преживяла ,да не се съобрази,че може да и слушат телефона и мейла...личното ми мнение е че е дезинформаия това.

    Comment


      Amazon написа Виж мнение
      На предната страница Кало е пуснал и превод на английски.

      Не ги знам какво пият тия хора, но явно е много добро За съжаление никога няма да разберем дали записа е автентичен.

      П.П: Как мислите, дали като поотшумят нещата Украйна ще започне да обогатява уран?
      патологични национализъм + липса на предпазливост при преговори (или липса ума) = постоянен дискредитация по отношение на съществуващите лидери на съвременната Украйна. (Дискредитация - коя за "съжаление" игнорира Запада).

      Какво е интересно е, лидерите на Украйна не говорят на украински (частно). Само на руски.
      http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

      Comment


        Bulgarion написа Виж мнение
        Записа според мен е твърде абсурден,за да е верен.Тимошенко чак толкова ли глупава и зомбирана да е,че да ги говори тези работи...че и при всичк,което е преживяла ,да не се съобрази,че може да и слушат телефона и мейла...личното ми мнение е че е дезинформаия това.
        Докажете на автентичността на записа - абсолютно никаква трудност.
        Човека глас е толкова индивидуално като пръстови отпечатъци.

        В цивилизованите страни, за призовавайки за убийство на национална основа - на съда и след затвора.
        (Но, разбира се, призовава за убийството на руснаци - няма причина за съда)
        http://vseknigi.3dn.ru/publ/19-1-0-186

        Comment


          Да бе, аз не отричам какви трябва да са последствията, ако този разговор се е състоял, просто не мога да бъда убеден в истинността му, особенно в сегашната ярастно водена инфо-война.

          Comment


            Bulgarion написа Виж мнение
            Записа според мен е твърде абсурден,за да е верен.Тимошенко чак толкова ли глупава и зомбирана да е,че да ги говори тези работи...че и при всичк,което е преживяла ,да не се съобрази,че може да и слушат телефона и мейла...личното ми мнение е че е дезинформаия това.
            С тези сектанти в правителството всичко е възможно, достатъчно са луди.

            Comment


              Да бе, аз не отричам какви трябва да са последствията, ако този разговор се е състоял, просто не мога да бъда убеден в истинността му, особенно в сегашната ярастно водена инфо-война.
              Ти, драги, не можеш да бъдеш убеден в нищо, различно от вярванията ти. Това, разбира се, важи за много хора, понякога и за мен, за съжаление.
              Колкото до "агентите" - всяка една уважаваща себе си нация/държава работи в тази насока, особено пък по отношение на съседите си. В конкретния случай - едва ли вицеадмиралът е какъвто и да е агент, просто си има руско самосъзнание и съответната лоялност. Такива като него - бол - хванати в крачка от неочакваното за хората в СССР решение за разделяне на куп държави, голяма част от които напълно измислени - именно измислени - тоест един опит за нациотворене, който все повече ще дава своите плодове - като тези в случая с Украйна. Совчикът пък, понеже е свикнал на послушание, се съгласява да бъде част от тези нови нации - до когато му прекипи.
              Изобщо, цялата тая история започва с куп основни грешки отпреди доста години, а как ще завърши - не е ясно. Знам само, че т.нар. Запад (ако разбира се няма някоя друга, средно- и дългосрочна адженда) допусна куп грешки в историята с Украйна, като продължава да върви по възможно най-погрешния път. Дано не съм прав.
              Last edited by кало; 24-03-2014, 20:55.

              Comment


                Руската икономика няма да може да се развива в условията на дългосрочна изолация

                Анализ на Forbes. Избрани откъси (със съкращения):

                „Руската икономика отдавна вече не расте и отдавна балансира на тънката граница между стагнацията и рецесията. Инвестиционното засушаване продължава, само през февруари капиталовите вложения са се съкратили с 3.5%. Салдото по текущата сметка на платежния баланс е почти на нула и не се получава да бъде спряно хроничното бягство на частният капитал от страната със скорост от няколко десетки милиарда годишно.”

                „Финансовият сектор е дестабилизиран. На фона на девалвационните очаквания и противоречивите стъпки в кредитно-паричната политика, националната валута се стреми надолу. В тези условия фактическият отказ на ЦБ да премине към плаващ курс на рублата означава, че бързото намаляване на златно-валутните резерви ще продължи. Междувременно дори вече към днешна дата в разпореждане на ЦБ не са останали кой знае колко много.”

                „Въпреки високите цени на нефта, консолидираният бюджет и до началото на настоящите събития излизаше на дефицит, дължащ се най-вече на ескалацията на разходите за отбрана и популистките социални обещания. По авторитетната оценка на Починок (бивш данъчен министър и бивш министър на труда- б.м.) присъединяването на Крим ще струва много по-скъпо от Олимпиадата в Сочи”.

                „Забележимо изтънелите в борбата с глобалната криза резервни фондове правителството така и не успя да възстанови, външният пазар на капитали за родните заемополучатели се затвори поради повишеният риск (който те представляват –б.м.), а условията за заемане вътре в страната са кардинално влошени. Недостъпността на пазарите болезнено ще се отрази на банковият и корпоративен сектор, за които основен източник за рефинансиране ще останат само бюджетните фондове и кредитните вливания от страна на Банка Росии – със съответните рискове за макроикономическата стабилност.”
                Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

                Comment


                  Штурм Бельбека. Как это было. Взгляд изнутри.

                  We don't see things as they are, we see them as we are
                  ---Anais Nin----

                  Comment


                    Я - тук гледам пак се е напълнило със сензационни партенки. Да пусна и аз тогава една:
                    We don't see things as they are, we see them as we are
                    ---Anais Nin----

                    Comment


                      smell armpits написа Виж мнение
                      Уви lazydemon в Украйна има нацисти.
                      [ATTACH=CONFIG]23635[/ATTACH]
                      Така е, не отричам. Нацисти има на всякъде, това е движение което няма да умре, дори в русия е пълно с тях, приятели които са учили там са ми разказвали как skinhead се разхождат и проверяват за документи а полицията стои на 100м и се прави на ударена, но да се причислява всеки който носи украинското знаме за нацист това е нелепо, има украинци които са ядосани за това което е станало и си го изкарват на руснаците, както руснаците правят в крим срещу украинците и татарите, никаде не видях да наричат някой руски националист нацист в крим, навсякъде може да се появи такива ситуации без да са свързани с нацистка идеология, колкото до бандера отй просто е рожба на това което става с украинците 10 години по-рано в полша, когато поляци затриват цели села населени с украинци.

                      Comment


                        В смисъл, че това му е индулгенция за волинското клане ли?


                        thorn

                        Средновековните църкви в България

                        Comment


                          Ти, драги, не можеш да бъдеш убеден в нищо, различно от вярванията ти.
                          хах ,кало, веднага ще се убедя,ако се докаже автентичността на записа :Д
                          Не миля че ще отречеш агресивната инфо-война и възможността записа да е част от нея.
                          Това, че нарекох украйнския контраадмирал, руски агент, не значи че съм някой параноизиран конспирант-русофоб, напротив не съм,ако това си си помислил :Д Просто според мен има много хора, лоялни по един или по друг начин на Москва и служещи в украинската армия, от което следват някакви последствия,съвсем естествено.
                          С тези сектанти в правителството всичко е възможно, достатъчно са луди.
                          НАТАН, помня ,че май ти беше сподел новина,за това че Яценюк е сиентолог и другите са разни други там сектанти.
                          Еми съжалявам ,но и на това не мога да вярвам на това твърдение, докато не видя доказатлества,че е така.
                          Отделно не мисля, че каквато и да е религиозност влияе добре на политиката, без значение дали говорим за украински секти или за източно-православните виждания на хора от кабинета на Путин или за някаква друга обвързаност между религия и политика, па макар и само с пропагандни цели.
                          От станалото до тук, чак толкова мега-хипер неадекватни не са сегашните управляващи Украйна.Война няма,провокаии също.Следреволюционния хаос ще започне бавно да изчезва след изборите на 25ти май, а инфо-войната ще си се води с пълна сила, поне година, ако не и много повече.

                          Comment


                            Руският южен военен окръг
                            Click image for larger version

Name:	Southern military region Russia 2014.jpg
Views:	1
Size:	330.8 КБ
ID:	539646
                            Click image for larger version

Name:	Southern-military-region-select-equipment-630x448.jpg
Views:	1
Size:	54.6 КБ
ID:	539647
                            We don't see things as they are, we see them as we are
                            ---Anais Nin----

                            Comment


                              Я - тук гледам пак се е напълнило със сензационни партенки. Да пусна и аз тогава една:
                              http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/03/24/7020087/
                              Точно това имам предвид, колкото Тимошенко иска да нюква Русия и да лочи руска кръв, толкова и Питин точи зъби да превзема Киев хахахха :Д

                              Comment


                                lazydemon написа Виж мнение
                                Така е, не отричам. Нацисти има на всякъде, това е движение което няма да умре, дори в русия е пълно с тях, приятели които са учили там са ми разказвали как skinhead се разхождат и проверяват за документи а полицията стои на 100м и се прави на ударена, но да се причислява всеки който носи украинското знаме за нацист това е нелепо, има украинци които са ядосани за това което е станало и си го изкарват на руснаците, както руснаците правят в крим срещу украинците и татарите, никаде не видях да наричат някой руски националист нацист в крим, навсякъде може да се появи такива ситуации без да са свързани с нацистка идеология, колкото до бандера отй просто е рожба на това което става с украинците 10 години по-рано в полша, когато поляци затриват цели села населени с украинци.
                                Я ни информирай какво толкова са направили руснаците в Крим срещу татарите и украинците, че да освежиш темата с нова информация.
                                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                                Comment

                                Working...
                                X