Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ирак - Войната с ИДИЛ

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа Виж мнение
    Те са си - шиитски групировки.
    И тези "елитни" структури са по-боеспособни от редовната армия. Вече две години не могат да се опитат да изгонят ДАЕШ от втория по големина град Мосул. Сттрува ми се, че нямат и планирана операция за това. Наистина Ирак е провалена държава без бъдеще.

    Comment


      И все пак в момента тече масов юруш срещу Фалуджа и напредват успешно - територията на анклава се топи. Американците са платили на две племена, които иначе се мразят, да го атакуват заедно. А явно и са ги снабдили с артилерия:

      Click image for larger version

Name:	áóì.jpg
Views:	1
Size:	50.2 КБ
ID:	553358
      (\_/)
      (°_°)
      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

      Comment


        Недисциплинирана сбирщина. Ако наистина превземат Фалуджа, ще се изненадам.


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          http://warsonline.info/irak/novosti/...evikov-ig.html - За два дни боеве източно от Мосул,Пешмерга е унищожил 140 терористи от IS.

          Comment


            Thorn написа Виж мнение
            Недисциплинирана сбирщина. Ако наистина превземат Фалуджа, ще се изненадам.
            Аз пък ще се изненадам ако след като вземат Фалуджа не почнат едно клане на де що живо има.
            Last edited by Изчезнал Безследно; 31-05-2016, 18:48.
            "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
            FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

            Comment


              Тези от Франс24 обясняват, че са се разбрали в Фалуджа да влиза основно редовната армия, за да се избегнат изстъпления на шиитите.Нямам идея как ще стане това,но както и да е.
              Относно шиитите, видях знамената на Asa'ib Ahl al-Haq, на Kata'ib Hezbollah и Бригадите на Имам Али.Дали тези от видеото по-горе ходят на сватба, не знам,
              но част от тази сбирщина се е сражавала едно време срещу САЩ по време на инвазията.Не само воюват,ами и побеждават понякога,тъй че коментарите ви са доста странни.
              Last edited by kamos; 31-05-2016, 23:21.

              Comment


                Изчезнал Безследно написа Виж мнение
                Аз пък ще се изненадам ако след като вземат Фалуджа не почнат едно клане на де що живо има.
                Това вече е започнало.


                thorn

                Средновековните църкви в България

                Comment


                  Thorn написа Виж мнение
                  Недисциплинирана сбирщина. Ако наистина превземат Фалуджа, ще се изненадам.
                  Изненадах се как нямаше ранени при фотосесиите Но те и за една обща снимка нямаха организация да се съберат ... Все пак, количествено превъзходство в жива сила - 15 000 към 2000 бъдещи шахиди , лека бронетехника и неограничено снабдяване с боеприпаси и пр. логистика , бомбардировки от въздуха и с наземна артилерия , могат да доведат до успех . Е градът ще мяза на Кобане след това ...

                  Comment


                    Във форума е имало и умели бойци, ветерани от няколко войни, съдейки по коментарите.Смешно е да се коментират по такъв начин точно тези войници, при положение, че стоим пред мониторите си.

                    Comment


                      kamos написа Виж мнение
                      Тези от Франс24 обясняват, че са се разбрали в Фалуджа да влиза основно редовната армия, за да се избегнат изстъпления на шиитите.
                      Така са се разбрали и преди влизането на католическите войски в Магдебург през 30 годишната война, ама в последствие към 25к цивилни заминават поизмежду другото.
                      (\_/)
                      (°_°)
                      (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                      Comment


                        kamos написа Виж мнение
                        Във форума е имало и умели бойци, ветерани от няколко войни, съдейки по коментарите.Смешно е да се коментират по такъв начин точно тези войници, при положение, че стоим пред мониторите си.
                        Във война още не съм участвал, ама съм бил девет месеца войник, завършил съм школа за запасни офицери и имам някакви основни познания и опит. Башибозукът от видеото, което съм коментирал е под всякаква критика. Едва ли всички са толкова смотани, със сигурност има и опитни бойци, но има и много паплач, която е трудно управляема и може повече да навреди, отколкото да е от полза.

                        Comment


                          Makedonikus написа Виж мнение
                          Във война още не съм участвал, ама съм бил девет месеца войник, завършил съм школа за запасни офицери и имам някакви основни познания и опит. Башибозукът от видеото, което съм коментирал е под всякаква критика. Едва ли всички са толкова смотани, със сигурност има и опитни бойци, но има и много паплач, която е трудно управляема и може повече да навреди, отколкото да е от полза.
                          Аз държанието в това видео го обяснявам с факта, че онзи пич ,който стреля с картечницата в началото, е Абу Азраел.Този въпросният го ползват постоянно да повдига бойния дух и на редовната армия, и на всякакви групировки.В повечето кадри с него на фронта се вижда как отива нанякъде и почва да стреля в някаква посока.Някои войници покрай него и те същото правят.Така се надъхват, няма какво да коментираме, при положение, че така или иначе бойния дух е много нисък, особено в редовната армия.

                          Comment


                            Thorn написа Виж мнение
                            Недисциплинирана сбирщина. Ако наистина превземат Фалуджа, ще се изненадам.
                            Отказаха се.


                            thorn

                            Средновековните църкви в България

                            Comment


                              Гола вода...
                              (\_/)
                              (°_°)
                              (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                              Comment


                                Не са се отказали,просто са спрели офанзивата за да може цивилното население,около 50000 души да напуснат Фалуджа преди началото на сраженията за града.

                                http://kurdistan.ru/2016/06/02/news-...Falludzhu.html - Ето линк.

                                Comment

                                Working...
                                X