If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Хм, странно, мислех, че има и по-древни погребения, открити на Балканите :sm186: . Като се има предвид, че неолитът всъщност е доста късен период в историята на човечеството...
A strong toun Rodez hit is,
The Castell is strong and fair I wis...
Хм, странно, мислех, че има и по-древни погребения, открити на Балканите :sm186: . Като се има предвид, че неолитът всъщност е доста късен период в историята на човечеството...
Естествено, че има и по-древни, то цялата тема е за смях, не само картонния метод.
Датские учёные установили ту самую «букву» ДНК, случайная замена которой привела к появлению на планете голубоглазых людей. У них действительно мог быть общий предок, но о том, где и когда он жил, эти результаты — вопреки поднятой в прессе шумихе — не говорят ни слова.
Според изследване на учени от Станфорд, хората са били останали около 2 000, преди отново броят им да започне да се увеличава през ранната каменна епоха.
"Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта
Според изследване на учени от Станфорд, хората са били останали около 2 000, преди отново броят им да започне да се увеличава през ранната каменна епоха.
Това проучване се съотнася странно към изригването на вулкана Тоба. Как ли се установява по генетичен път суша...
Предполагам, по липсата на растителни вкаменелости от периода в големи райони от континента - и други там разни - липса на геоложки наслаги от вода в древните каньони и пр.
"Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта
Всъщност странното е, че го имат за "новина". Поне от няколко години това си е съвсем мейнстрийм теория. Лесно се доказва - удивителното генетично еднообразие на съвременните хора показва, че те са преминали през "гърло на бутилка" /ебати и термина, а/, т .е. в някакъв относително неотдавнашен период са били изключително намалели по численост, което се свързва именно с последиците от последното изригване на супервулкан в Северното полукълбо - Тоба, преди около 70 000 години. За сравнение - шимпанзетата са далеч по различаващи се помежду си от генетична гледна точка.
Нещо подобно са преживели и гепардите, за които се смята, че са се възстановили от ситуация, в която са били оцелели едва няколко десетки или дори само няколко особи.
Хммм...доста са ми интересни новините от палеолита Вулканът Тоба се намира почти на екватора, съвсем малко на север. Може да се види на http://maps.google.com/ на о-в Суматра, южно от град Medan във вид на пръстеновидно езеро. Избухнал е преди 74000 години и след няколко х. години броя на хората пада на 2000.
(Между другото, по-стар вид като шимпанзетата задължително има по-разнообразни гени.)
Стартира палеонтоложко и стратиграфско изследване на праисторическото находище в близост до Чирпан, където в края на миналата година беше установена важна находка - зъб на изкопаема човекоподобна маймуна хоминоид.
Находката е определена на възраст 7 млн. години. Става въпрос за най-късните хоминоиди в Европа.
Екипът, ръководен от ст.н.с. д-р Николай Спасов от Националния природонаучен музей при БАН включва палеонтолози от музея, от Националиния център за научни изследвания - Франция, както и геолози от Югозападния университет - Благоевград.
"Чирпанската находка от колекцията на Петър Попдимитров представлява световен интерес, понеже променя представите за времето на изчезването на хоминоидите в Европа", коментира Николай Спасов.
Късномиоценските хоминоиди от Балканите, според някои нови представи вероятно имат възка с африканските хоминиди, свързани с произхода на човешкото семейство и е много възможно произходът на хоминидите от Източна Афирика - дали произхода на човека, да е свързан с хоминоидите от Балканите", поясни Николай Спасов.
Екскпедицията се финансира от БАН и антропологическата фондация "Луис Лики" и се осъществява със съдействието на ръководството на община Чирпан.
На палеонтологическите разкопки, които ще продължат до 24 юни, се възлагат огромни надежди.
Изкопаемата фауна, както поясни ръководителят на експедицията - включва носорози, жирафи, мастодонти, антилопи, трипръсти коне хипариони и се очаква да бъдат намерени останки от изкопаеми хоминоиди, което ще бъде от голямо значение за световната палеонтология и палеоантропологията. (Нюз.Бг)
Да се върнем на Вулканът Тоба.
Не знам , но доколкото си спомням , изригването на Тоба задейства верижна реакция от изригвания по целия свят , като световната температура се покачва с 3-4 градуса.И били останали само няколко хиляди хора живи в Африка.
Открити са и вкаменелости на "Хобити" , който живели в Австралия , но изчезнали при изригването на Тоба.За хобитите помня само ,че са били много дребни
Comment