Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Антични армии

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не, то аз не казвам, че щом една империя се е разпаднала, значи не е виждала кадърни хора, а директно обвинявам Александър че е бил колач, но не и държавник и кой знае какъв пълководец...
    Факт е, че империята му е просъществувала години, броящи се на пръстите на едната ми ръка. Извинете, но за мен империята е и мултинационално държавно обединение, а съм много неубеден, че Сашо всъщност е създал такова нещо.
    В общи линии има звестна правота в мнението на Ханс.
    С тази разлика, че е пропуснал да добави, че и превъзнасянето на качествата на Александър също може да е пристрастност и лично отношение.
    Всъщност моето мнение е, че в повечето случаи отношението е именно такова.
    Що не съм взел да отрека Цезар или Наполеон, Хитлер?
    Някой от тях са толкова омазани от пропагандата ,че изказванията срещу неоспоримите им качества може даже да се вземат за геройски. Как избрах точно Александър?
    От незнание?
    Кое наричаме империя и кого - държвник и пълководец? Разрушилият и собствената си държава?
    Dic, hospes, Spartae, nos te hic vidisse iacentes dum sanctis patriae legibus obsequimur !

    Comment


      Доста поспорихте:
      1- било за фалангите
      2- било то за Александър(аз го подкрепям като стратег, с великата си бойна тактика на чука и наковалнята ест. с умело използване на конница)

      Та ето едно нещо, което лично на мене ми допада доста като строй, ред, чест, боен дух и умение(съдя по филмите, колкото и преувеличени да са там нещата) - Японските самураи или за мен най-добрата армия на къси растояния. Едиснствения им проблем е в защита с/у стрелци. Иначе доберат ли се до противникови войски помилат всичко(бързо и чисто). + това умеят и бой на коне, с копия, с мечове.
      Доста са ми интересни, а не чух никой да каже нещо и за тях(може би защото не са били хомосексуалисти )

      Велики или не те са владеели меча до съвършенство и са били дисциплинирани войни готови на всичко за инператора си!!!(това заслужава почести)
      "Let them hate us... As long as they fear us"
      Calugula

      Comment


        BigBadBoy написа
        Доста поспорихте:
        2- било то за Александър(аз го подкрепям като стратег, с великата си бойна тактика на чука и наковалнята ест. с умело използване на конница)
        Доста добро. Обаче май е слаб тактик с гражданската си сттратегия, нали?

        Та ето едно нещо, което лично на мене ми допада доста като строй, ред, чест, боен дух и умение(съдя по филмите(1), колкото и преувеличени да са там нещата) - Японските самураи или за мен най-добрата армия на къси растояния(2). Едиснствения им проблем е в защита с/у стрелци(3). Иначе доберат ли се до противникови войски помилат(4) всичко(бързо и чисто). + това умеят и бой на коне, с копия, с мечове.
        Доста са ми интересни, а не чух никой да каже нещо и за тях(може би защото не са били хомосексуалисти(5) )

        Велики или не те са владеели меча до съвършенство и са били дисциплинирани войни готови на всичко за инператора си(6)!!!(това заслужава почести)
        1. Ако съдиш по филмите добре, обаче гледай някой пиратски филм и после ми говори за фехтовални умения.

        2. Абе за това си прав, обаче като стане дума за щафета и никакви ги няма.

        3. Верно си е, селяните с пушкалата направо ги 4.

        5. + 6.
        Eighteen out of twelve apostles are buried in Spain.

        Comment

        Working...
        X