Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пр 949, въпрос

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    пр 949, въпрос

    пита се в задачката- колко вертикални кормила им авъпросната лодка, по специално тези под ватерлинията, горното си се вижда ясно на всяка снимка.

    #2
    A, namerih си, два са, просто снимката на тази страница в средата, където е 3/4 от към кърмата ме смути.
    … Я выкладывал чертежи 640 проекта. А то что рубки разные, так на них комплексы разные ставились, оттого и разные. (стр. 40 из 132)

    не ми беше правило впечатление че е с такава конструкция.

    Comment


      #3
      По-скоро се пита в задачката - "Защо плодим безсмислени теми, като за 15 минути търсене намираме каквото ни интересува?"
      Разбира се всеки може да пуска теми, просто ми е интересно какво ще е развитието на тази по-нататък.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #4
        Odzava написа Виж мнение
        По-скоро се пита в задачката - "Защо плодим безсмислени теми, като за 15 минути търсене намираме каквото ни интересува?"
        Разбира се всеки може да пуска теми, просто ми е интересно какво ще е развитието на тази по-нататък.
        Защото търсих доста повече преди да попитам, след това продължих да търся....
        Явно не съм толква кадърен търсач като тебе.
        А вместо да се заяждаш и/или правиш на остроумен можеше да заключиш темата.

        Comment


          #5
          Гоги - http://ship.bsu.by/text.aspx?guid=6000

          Comment


            #6
            Мерси, там оначе се споменава че разликат а (в рулите) е в по-голямата площ, на тази схем обаче те са с почти еднакъв размер, далина 949А не са въвели двата долни вместоедин централен?

            Comment


              #7
              Gaden Gogi написа Виж мнение
              Мерси, там оначе се споменава че разликат а (в рулите) е в по-голямата площ, на тази схем обаче те са с почти еднакъв размер, далина 949А не са въвели двата долни вместоедин централен?
              В приложената схема ясно се вижда, че на Курск, освен централния, има и два бордови руля, по оста на валовете...

              Всъщност, за какво се спори тук?
              Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

              Comment


                #8
                CaptMick написа Виж мнение
                В приложената схема ясно се вижда, че на Курск, освен централния, има и два бордови руля, по оста на валовете...

                Всъщност, за какво се спори тук?
                Ние не спорим, ние питаме, и не за Курск конкретно а за подводниците проект. 949 и 949А, иначе ясно съмнаписал какво питам, а питам защото съмна вълна правене на модели на подводници, този не смятах да го произвеждам защото уж го има от Хобибос, но там е с един централен долен рул. последният вариантна въпроса беше дали е двоен само ан 949А или и на 949.

                Comment


                  #9
                  За 949А съм сигурен, че е с две подрулващи устройства, но за 949 - не. Няма достатъчно информация, а моите познати не са го виждали. Въпреки това, склонен съм да твърдя, че първите две лодки от серията 942 /вече изведени от строя/ са само с по един вертикален стабилизатор.

                  "После первых двух кораблей, построенных по проекту 949, началось строительство подводных крейсеров по усовершенствованному проекту 949А (шифр "Антей")...
                  ...Имеется два турбогенератора по 3200 кВт, два ДГ-190, два подруливающих устройства."
                  Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

                  Comment


                    #10
                    Подрулващото устройство е съвсем друга песен, то е с двигател, витло и т.н.т....

                    Comment


                      #11
                      Не ме захапвай от въздуха де Ако се хванеш буквално за израза - да, така е. Ама като имаш дълго време вземане даване с братушките, с езика и порядките им, прихващаш в крайна сметка. Да не говорим, че половината терминология е взаимствана от тях, както и някои други "полезни" навици)
                      Еще Александр Сергеевич Пушкин говорил: "ДУШИ прекрасные порывы". Надо правильно расставлять акцент, товарища офицеры.

                      Comment


                        #12
                        М-не, но наистина са съвсем различни неща, 941 имат подрулващи....

                        Comment

                        Working...
                        X