Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бъдещето на самолетоносачите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Доколкото съм чел по въпроса, покритието на пистата на въртолетоносача не е предвидено за излитане на реактивни самолети (тоест ако искат да базират Ф-35В на него например, ще трябва да сменят цялото покритие отгоре). Също така май само единият от двата подемника е достатъчно голям за Ф-35, няма наклонена рампа за излитане на самолети и т.н.

    Тоест колкото и невероятно да звучи, това май си е твърдо вертолетоносач. Естествено опитът натрупан при строенето на толкова големи кораби и то точно то този вид улеснява много евентуално развитие на идеята в примерно 40 000 тонен самолетоносач. Въобще японските военни сякаш са си ама абсолютно готови да направят нещо такова на секундата, в която им бъдат разрешени самолетоносачите.
    „Аз, Драгомир, писах.
    Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

    Модератор на раздел "Военна Авиация"

    Comment


      Пилот написа Виж мнение
      Доколкото съм чел по въпроса, покритието на пистата на въртолетоносача не е предвидено за излитане на реактивни самолети (тоест ако искат да базират Ф-35В на него например, ще трябва да сменят цялото покритие отгоре). Също така май само единият от двата подемника е достатъчно голям за Ф-35, няма наклонена рампа за излитане на самолети и т.н.

      Тоест колкото и невероятно да звучи, това май си е твърдо вертолетоносач. Естествено опитът натрупан при строенето на толкова големи кораби и то точно то този вид улеснява много евентуално развитие на идеята в примерно 40 000 тонен самолетоносач. Въобще японските военни сякаш са си ама абсолютно готови да направят нещо такова на секундата, в която им бъдат разрешени самолетоносачите.
      Това със смяната на покритията е най-дребния проблем. Става при някое вкарване за рутинен ремон. А и рампа на му трябва. Нито Тарава, нито Уасп имат обаче ползването на самолети и от двата класа си е предвидено oт самото начало.
      Eто ти го LHD-6 примерно
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Съгласен съм, но от мненията които съм чел рампите определено качват ефективността и полезния товар (а и ще може да се излита без да се включва духалката сигурно). Пилотите на американските хариери са се оплаквали, че се чувства "падане" след края напистата и когато излитали от английските самолетоносачи било по удобно...

        Иначе проблемът с подемника и фактът, че нещото е само 14 000 тона са далеч по-значителни от самото покритие ИМХО.
        „Аз, Драгомир, писах.
        Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

        Модератор на раздел "Военна Авиация"

        Comment


          Въпрос на време е Япония да построи пълноценен авионосец! Китай е твърде голямо предизвикателство с плановете си за развитие на свои самолетоносачи! Вече е заложен първия чисто китайски ударен самолетоносач! Така, че според мен въпроса не е дали, а кога ще видим АУГ под японски флаг. Иначе съм съгласен, че самолетоносачите са много скъпо начинание и в днешно време тяхното строителство и поддръжка се се диктува основно от политически и стопански съображения. В един конфликт с голяма интензивност те са твърде уязвими незанисимо от огромната огнева мощ на прикриващите ги кораби. Дори за САЩ загубата на и един кораб клас "Нимиц" би била твърде болезнена...

          Comment


            Японците добре усетиха момента за пускането на новия кораб, точно преди Тепходон-чудото, невиждано, аляскоопасно... и писмото от Белия дом за Иранската?! коледа?!

            Comment


              Аз ако бях на американците щях да внимавам за Хаваите....









              JDS Izumo (DDH-183). Официално се води като вертолетоносач-разрушител...
              Peace Through Strength -- Victory Through Devastation

              Comment


                Дет се пееше в една песен на Графа "А дано ама надали" с акцент на последното. Аз ако съм на американците(Локхийд) много ще се радвам за това, щото тоя фъртикопълоносач разрушител, вероятно в един момент ще сменя вертолетите с оная изстрадала щайга F-35
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Мдааа, не е шега работа. Ще трябва да го тОпиме...

                  Comment


                    Подготвят индийския Викрант за спускане на вода. Церемонията трябва да е в понеделник.

                    Comment


                      Сгъстяват се облаците. Китайците ще трябва да строят по-бързо ако не искат да останат с един самолетоносач срещу два индийски и два японски.
                      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                      Comment




                        Китайците в момента са изправени пред шест американски АУГ. Няма как един или два от горните да наклонят везните. Малко е сложен района, не може да се сравнява механично.

                        Comment


                          Е за момента да ги сравняваме с американският флот е нечесно. Те натам няма какво да гледат в близките десетилетия. Няма откъде да измъкнат толкова пари за целта. То вярно че БВП-то на китайците, е само наполовина от това на САЩ, а на индийците малко по-малко от това на Русия примерно, ама двете държави хранят 50% от населението на планетата. Предполагам е малко сложничко положението със свободните пари и ресурси. Така че те пряко си се конкурират само със съседите си. Сиреч с държавите към които имат тереториални претенции. Което при китайците са синоними.
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Amazon написа Виж мнение
                            Така че те пряко си се конкурират само със съседите си.
                            Пряко се "конкурират" именно със САЩ, защото им е съсед. Американския флот играе основна роля в геополитическия баланс там, не японския или индийския. Но между Япония и Индия има една ключова разлика - докато японо-китайското напрежение увлича в процесите и САЩ, и Русия, и куп други играчи, то Индия е сама и изолирана. Образно казано - никой няма да скочи за нея, ако стане напечено.

                            Колкото до военната страна на въпроса, Китай засега не разчита на симетричен отговор, а на A2/AD-зона. Основните му регионални интереси влизат в нейния обхват, ерго WIN. Американските теоретици се мъчат да намерят варианти - в академичните среди разглеждат въпроса за пълна блокада, военните са склонни да виждат решенито в авангардни стратегии - AirSea Battle и т.н. Всички тези варианти обаче се сблъскват със сериозни трудности и засега Китай владее инициативата. Има някои японски предложения, които ми изглеждат ефективни - контра A2/AD - но нещо не срещат подкрепа.

                            Comment


                              Индия представи самолетоносач собствено производство

                              Comment


                                Comment

                                Working...
                                X