Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подводният флот на Русия, март 2009

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Малошумната скорост е средно 5-6 възела по принцип. Толкова позволяват и съвременните водометни системи.

    Comment


      Торпедная Атака. Учебный фильм

      Учение на борда на 971.

      Comment


        Кухулин написа Виж мнение
        Торпедная Атака. Учебный фильм

        Учение на борда на 971.
        Погледна ли краят на филмчето:
        В фильме использованы фрагменты из фильма: U-571


        И после някой ми обяснават че любимият ми U-571 бил фантастика! Че той даже се използва за обучение на екипажите на Акула клас атомни подводници!
        This is my signature. There are many like it but this one is mine.

        Comment


          Имаше там едни взривове към средата, май за тях става въпрос. А филмчето си е готино.

          Comment


            Винаги съм се питал защо в подводницата офицерите са с бели ризи и вратовръзки. Бялата риза се замазва за един ден, да не говорим пък в подводница.
            Докато кителите с якички са много по практични. Няколко дни, а някои и по седмица могат да изкарат с една якичка.

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Имаше там едни взривове към средата, май за тях става въпрос. А филмчето си е готино.
              Момента от попадението на торпедото. Сцената е запазена марка на U-571. Там разрушителят след попадението от торпедото спря на място. А преди това беше в режим пълен напред. Значи нещо тежащо между 3000 и 4000 тона (ако вземем немски разрушител от ВСВ) при скорост над 30 възела, спря...мигновено! Даже малко като че ли се върна назад. Отрицателно ускорение в действие.
              Един от най-големите гафове във военен филм, който съм виждал.
              Иначе филмчето което си пуснал наистина е готино. Особено да се видят системите, сонара и т.н. в една Акула. И как решението за стрелба не се изчислява от компютъра, а с линийка и моливче. Ако кадрите са автентични де.
              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

              Comment


                Amazon написа Виж мнение
                Момента от попадението на торпедото. Сцената е запазена марка на U-571. Там разрушителят след попадението от торпедото спря на място. А преди това беше в режим пълен напред. Значи нещо тежащо между 3000 и 4000 тона (ако вземем немски разрушител от ВСВ) при скорост над 30 възела, спря...мигновено! Даже малко като че ли се върна назад. Отрицателно ускорение в действие.
                Един от най-големите гафове във военен филм, който съм виждал.
                Иначе филмчето което си пуснал наистина е готино. Особено да се видят системите, сонара и т.н. в една Акула. И как решението за стрелба не се изчислява от компютъра, а с линийка и моливче. Ако кадрите са автентични де.
                Нищо не са си измислили,този момент го има в мемуарите вече не помня на кой германски капитан на подводница ,макар че не съм гледал филмът,през ноща се гонят с американски разрушител и точно така става по неговите спомени,след като му отнася с торпедо носовата част.Та сценаристите вероятно са прочели повечето от тези мемуари и са си избрали най-ефектните случки и сцени
                Last edited by foton11; 08-02-2013, 04:40.

                Comment


                  Изгледай филма (заслужава си между другото). Там разрушителят спира на място, все едно се е ударил в стена. Не случайно написах 3000 - 4000 тона при над 30 възела. Дори целият нос да изчезне, корабът няма да спре на секундата. Много уважавам спомените на ветерани и ги чета с удоволствие, но дори те не отменят законите на физиката.
                  This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                  Comment


                    Amazon написа Виж мнение
                    Изгледай филма (заслужава си между другото). Там разрушителят спира на място, все едно се е ударил в стена. Не случайно написах 3000 - 4000 тона при над 30 възела. Дори целият нос да изчезне, корабът няма да спре на секундата. Много уважавам спомените на ветерани и ги чета с удоволствие, но дори те не отменят законите на физиката.
                    Еми това са субективните усещания на очевидците,естествено не може да спре мигновено,просто под въздействието на адреналина и емоцията така са го запомнили,така го оставят в спомените си.А иначе рязката загуба на скорост при тежки попадения са описвани при десетки случаи.Тук не коментирам описания граничещи с фантастиката,има ги ,ама дали са вярни кой може да каже ,като се разчита само на описанието на очевидците.
                    Last edited by foton11; 08-02-2013, 07:19.

                    Comment


                      Amazon написа Виж мнение
                      Особено да се видят системите, сонара и т.н. в една Акула. И как решението за стрелба не се изчислява от компютъра, а с линийка и моливче. Ако кадрите са автентични де.
                      Има интересни детайли, да. На моменти нивото на шумност също учудва.

                      Comment


                        Според мен ( сигурен съм на 99%) е снимано в полигонни условия - тренировъчен тренажор или нещо подобно.
                        На няколко места има "плоски" тавани - такова нещо на руски кораб или подводница не съм виждал или най-малко трудно се намитат, навсякъде минават тръби и кабели до които трябва да има мигновенен достъп. Също откритите луминисцентните лампи (пури) по таваните - подобни лесно откачащи се светила са само на брега. Или има монтаж от полигонни и реални (от лодката) снимки.
                        А за униформата - издокарани са естествено за филмчето, никой в морето не излиза с вратовръзка.
                        Last edited by Сун Дзъ; 08-02-2013, 11:04.

                        Comment


                          Kramer написа Виж мнение
                          Винаги съм се питал защо в подводницата офицерите са с бели ризи и вратовръзки. Бялата риза се замазва за един ден, да не говорим пък в подводница.
                          Докато кителите с якички са много по практични. Няколко дни, а някои и по седмица могат да изкарат с една якичка.
                          Това е работното облекло в руските подводници - еднакво е за офицери, мичмани и матроси.

                          Comment


                            Не, офицерите и мичманите не носят холандки или откопчаващи се отстрани панталони.
                            Съвсем различни са им дрехите.

                            В случая сигурно се бъркаш от снимката, че матросът е с холандка с малка яка - това е нормалното "нарядно" облекло
                            при руснаците.

                            Между другото съм забелязал, че руските матроси винаги са били по-мърляви и неугледни от българските. При това на застанали за дълго време борд до борд кораби ( разбирай все руски кораби), сходни и по размер, и по предназначение. Въпреки, че строевите методи при руснаците винаги са били по-драконови.

                            Comment


                              В ежедневната си работа офицерите, мичманите и матросите от подводния флот носят една и съща форма:


















                              ПП
                              методи при руснаците винаги са били по-драконови
                              1. думичката е "драконовски" и 2. тя не може да се степенува - идва от името на Дракон Законодателя.
                              Last edited by кало; 08-02-2013, 18:07.

                              Comment


                                кало написа Виж мнение
                                ...думичката е "драконовски" и идва от името на Дракон Законодателя.
                                Не думай ...

                                Comment

                                Working...
                                X