Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Любопитно

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Част от пленена немска подводница по улиците Ню-Йорк. 1918г.

    Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	1
Size:	151.1 КБ
ID:	554648

    Comment


      Нещо изключително интересно, и изненадващо за мене. И преди някой да го напъне да плюе да има предвид че това Д.К. Браун го е писал.А силно ме съмнява по-голям авторитет сред авторите (и не само) да се намери.
      Click image for larger version

Name:	20190308_010438.jpg
Views:	2
Size:	529.2 КБ
ID:	554858

      Comment


        Изненадващо е наистина. А как (ако се) се обяснява това в текста? Въпрос на много повече опит и традиции (все пак, в Англия дълго време е корабостроителницата на света, общо взето) или по някакъв друг начин? За военните кораби - някъде бях попадал на споменаване, че в щатите ползват по-специална и скъпа стомана, отколкото другаде по света - това дали може да има нещо общо (макар че - едва ли, все пак, посочват че и за останалите кораби има такава разлика)?

        Comment


          gollum написа Виж мнение
          Изненадващо е наистина. А как (ако се) се обяснява това в текста? Въпрос на много повече опит и традиции (все пак, в Англия дълго време е корабостроителницата на света, общо взето) или по някакъв друг начин? За военните кораби - някъде бях попадал на споменаване, че в щатите ползват по-специална и скъпа стомана, отколкото другаде по света - това дали може да има нещо общо (макар че - едва ли, все пак, посочват че и за останалите кораби има такава разлика)?
          По-добра организация, и това е ВСВ , след разрухата от междувоенните години когато близо половината корабостроитекници затварят. За организацията трябва да се прочете промените от викторианската ера. Иначе няма нищо специално в американската стомана, а бронята им е по-келява (според собствените им изпитания). Отделно войната е бизнес за едно, оцеляване за други.....иначе цените сме ги бистрили и преди за парите за които Германи строи калпал тежък крайце в англия се строи прекрасен линее кораб. това ъв връзка със сравняването на бюджети. За детайли обаче целите книги трябва да се четат, Браун има изключително приятен стил на писане. А за тези които не знаят това е автора:

          Comment


            Click image for larger version

Name:	à1.jpg
Views:	1
Size:	112.5 КБ
ID:	555014Click image for larger version

Name:	à2.jpg
Views:	1
Size:	145.9 КБ
ID:	555015
            Докато си четях тази книжка ми попадна много интересен (и до някъде забавен) момент. Свързан с колебанията на постигнатата скорост в зависимост от дълбочината на мерната миля. Забавен защот едно опрденели фили много обичат да смята по следният начин "постигната 24 възела, ама с две на ум че били плитко". Нищо че практически всички изпитват на плитко, поради защото мерната миля трябва да е близо до брега. Как да е чичко Д.К.Браун обяснява (ще съм приятно изненадан ако някой тук се изкара по-голям експерт от него) как дълбочината не е само минуси. И как колкото по-голям е кораба (разбирай капитален) толкова повече залитаме към плюсове Има доста много интересни моменти в неговите книги. Примерно неговата оценка за HMS Vanguard

            Comment


              Любопитен...или по-скоро забаен момент ми попадна докато си проучвах нещо. А именно хидрографията ан Севрно море:
              For the most part, the sea lies on the European continental shelf with a mean depth of 90 metres
              The Dogger Bank, a vast moraine, or accumulation of unconsolidated glacial debris, rises to a mere 15 to 30 m (50 to 100 ft) below the surface.
              това което имам предвид е че Северно море е изключително плитко, със всички произтичащи сметки в стил "2 възела на ум" бидейки малко криви...освен че по принцип са си криви

              Comment


                Любопитен...или по-скоро забаен момент ми попадна докато си проучвах нещо. А именно хидрографията ан Севрно море:
                For the most part, the sea lies on the European continental shelf with a mean depth of 90 metres
                The Dogger Bank, a vast moraine, or accumulation of unconsolidated glacial debris, rises to a mere 15 to 30 m (50 to 100 ft) below the surface.
                това което имам предвид е че Северно море е изключително плитко, със всички произтичащи сметки в стил "2 възела на ум" бидейки малко криви...освен че по принцип са си криви

                Comment


                  Как се е подавал боекомплектът в "двойните кули" на американските броненосци. Примерно ВВ-15 "Джорджия"?
                  https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net...fa&oe=5DF6A577

                  Comment


                    Много забавна статия:

                    и пример как може да си много жалък но въопреки това да имаш големи претенции. Иначе ако бяха следвали практиката на "просветените мореплаватели" и бяха окачили "адмирала" барабар с "капитаните" на реите, следващите щяха да се замислят защото очно командват венна единиц аи защо получават заплати...вместо това те създават традицията на "самотопите"....серията статии на този индивид е доста добра.

                    Comment


                      Gaden Gogi написа Виж мнение
                      Много забавна статия:

                      и пример как може да си много жалък но въопреки това да имаш големи претенции. Иначе ако бяха следвали практиката на "просветените мореплаватели" и бяха окачили "адмирала" барабар с "капитаните" на реите, следващите щяха да се замислят защото очно командват венна единиц аи защо получават заплати...вместо това те създават традицията на "самотопите"....серията статии на този индивид е доста добра.
                      А малко ли е това, че този Ханитов никъде повече не е споменат?

                      Comment


                        Очевидно е било малко. Флота им е жалка работа. Всеки път се напъват да стрият, след това корабите киснат в пристанището (в повечето случаи изпълняват самотопство) а моряците се бият на сушата.
                        Съвсем не е случаен израза за 3-те години за кораб и 300-те за традиция. Има и изключения- Макаров, черноморския фло през ПСВ, но са изключение.
                        Впрочем на този портал (и от този човек) има доста интересни статии.

                        Comment


                          Gaden Gogi написа Виж мнение
                          Очевидно е било малко. Флота им е жалка работа. Всеки път се напъват да стрият, след това корабите киснат в пристанището (в повечето случаи изпълняват самотопство) а моряците се бият на сушата.
                          Съвсем не е случаен израза за 3-те години за кораб и 300-те за традиция. Има и изключения- Макаров, черноморския фло през ПСВ, но са изключение.
                          Впрочем на този портал (и от този човек) има доста интересни статии.

                          Много забавна статия:

                          и пример как може да си много жалък но въопреки това да имаш големи претенции. Иначе ако бяха следвали практиката на "просветените мореплаватели" и бяха окачили "адмирала" барабар с "капитаните" на реите, следващите щяха да се замислят защото очно командват венна единиц аи защо получават заплати...вместо това те създават традицията на "самотопите"....серията статии на този индивид е доста добра.
                          Отначало помислих че става дума за флота на Кайзера - любимото му дете за което се хвърлят огромни стредства за да се мери с английската . Огромни планетарни претенции , две кратки схватки за 4 години кървава война и бягство в присатнищата, макар че при едната схватка са имали добър шанс да бият врага на части. Корабите киснат в пристанищата , вярно е, моряците им не се бият на сушата ами вдигат бунт против Райха когато най - накрая искат да ги изпратят в сериозно сражение. После под командването на победителите англичани не само предават корабите си на врага, ами сами ги транспортират до Англия. Най- накря извършват героичния акт на потопяването, когато окончателно разбират, че корабите им се предават на Антантата. Жалък край на оргомни напразни сили и средства. Подводниците са друга бира макар, че и там всичко е доста раздуто.

                          Оказва се, че става въпрос за последната Шведско - руска война 1808 - 09 година когато Швеция губи Финландия. Руския флот принципно се отличава от този на Англия, Холандия, Португалия, Испания , Франция, САЩ. Не защото някой е по - умен или по - прост , по - добър или по - лош моряк а по географски, климатични и логистични причини. От Балтийско и Черно море можеш да търгуваш с цял свят но от там да градиш задморска империя и флот просто е безсмисленно. Сибирската част на Тихия Океан и Сев Ледовит до индустриализацията 30 година на 20 век са били практически почти изолирани райони с много трудна логистика. Прехвърлянето на флот от едно море в друго без да имаш съюзници е било много опасно и трудно. Именно поради тази причина руският флот е бил свързан главно с отбрана на крайбрежието - градове, крепости, територии и често моряците се е налагало да се бият на суша , което за тях е било напълно естественно и нормално.

                          Понеже темата е любопитно - Вчера гледах филм посветен на немските подводни лодки през В С В . Когато Хитлер обявява война на САЩ отначало никой не обръща внимание , после хората по източното крайбрежие доста се уплашват. Има успешни акции на подводниците главно заради липса на маскировка и опит. Тия успехи се раздуват и от двете страни до космически мащаби. Например пресата сериозно пише, че немски подводници действуват по Мисисипи ) А има хора които са виждали как немски подводничари пият бира в баровете на Ню Орлеанз )

                          Comment


                            Du6k0 написа Виж мнение
                            Руския флот принципно се отличава от този на ........... Не защото някой е по - умен или по - прост , по - добър или по - лош моряк а по географски, климатични и логистични причини.
                            Верно? Не защото група имбецили игнорират пряка заповед на командващия а защото било студено?

                            Comment


                              Винаги ми е било интересно да чета за флотовете и ме е привличало морето, но именно за флота като боен род войска имам най малко познания. Може би понеже до интернета все пак в България имаше относително малко книги за морските войни и сражения. Знам, че това винаги е било най - скъпия род войска много по скъп от пехота, конница, артилерия, такнкови армии и даже авиация. За това силен супер флот са имали само много богати държави - от Атина и Картаген през Венеция и Генуа до Испания и Холания и Англия и САЩ.

                              Особенно сложно е било командването на флота , например командващия главния кораб е бил едновременно и командващ на първата ескадра и командващ на цялала флотилия която се бие. Невероятно сложна работа ! Представете си маршал да командва дивизия, корпус , армия и фронт едновременно ? При това от кораб до кораб как ще предадеш заповедта ? Чрез знаменца ? А ако има мъгла или дим от оръдията ? А ако вятъра се смени или спре да духа ? За такива въпрроси даже не се бях замислял. Мислех си - даваш заповед на моряка от мачтата и той маха с знаменцата и всичко е ОК.

                              Доктор исторических наук Кирилл Назаренко рассказывает о становлении парусных флотов и устройстве парусника от XV века до Крымской войны. Книжный магазин «Ц...




                              Едно дълго и малко мудно филмче за платноходния флот почти 1,5 часа. Ако някой иска да има понятие как се е действало на корабите с платна , анализи на логистиката. Филмчето е на руски. Просто реални факти и анализ на проблемите и еволюцията за това малко мудно и скучно , това няма да е интересно за всички.

                              Comment


                                Gaden Gogi написа Виж мнение
                                Очевидно е било малко. Флота им е жалка работа. Всеки път се напъват да стрият, след това корабите киснат в пристанището (в повечето случаи изпълняват самотопство) а моряците се бият на сушата.
                                Съвсем не е случаен израза за 3-те години за кораб и 300-те за традиция. Има и изключения- Макаров, черноморския фло през ПСВ, но са изключение.
                                Впрочем на този портал (и от този човек) има доста интересни статии.
                                Добре де, ми експедициите в Архипелага? Дошла снаха ми Гюрга от Балтика и утепАла турския флот при Чесма...

                                Comment

                                Working...
                                X