Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поглед към Морската карта

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Торн не е на линия, та ще пусна нещо леко, през това време...

    Южно от Суматра през 1699 година е открит архипелаг, група острови, интересна във всяко отношение. Било е кралство, а откривателят им е вързан и откаран в това безпомощтно състояние до столицата им. Как е името на този архипелаг-кралство?

    Comment


      #17
      Май трябва малко да подскажа. Въпросният откривател на неизвестното до тогава кралство, после се съюзява с жителите, които поради неоспоримо големия му ръст, му поверили деликатната мисия да плени флота на съседно кралство...

      Comment


        #18
        сигурен ли си в годината?

        Всъщност като ровя в спомените си, Дефо не пише година, но все си мисля, че е 18, а не 17 век.
        Last edited by Thorn; 09-07-2007, 08:54. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


        thorn

        Средновековните църкви в България

        Comment


          #19
          Топло, но не e този автор

          Comment


            #20
            пфу, пфу, да объркам Суифт с Дефо! Срам..


            thorn

            Средновековните църкви в България

            Comment


              #21
              Та как се казва кралството-архипелаг?

              Comment


                #22
                Таити?
                This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                Comment


                  #23
                  Не, виж последните постове. Съвсем лесно е и всеки го е чувал, просто трябва да се навържат фактите.

                  Comment


                    #24
                    Може ли и от мен, една много лесна? Всички знаете каква тумбеста форма са имали караките и каравелите от времето на Колумб. При напречен разрез, профила им прилича на бъчва. Защо испанци и португалци са правели корпусите на корабите си с такава форма? Коя сила ги е принуждавала да прибягнат до това техническо решение?

                    Едит: За архипелага - сега видях, че си написал "Южно от Суматра". Изръсил съм глупост с това "Таити". Подведоха ме едни спомени за Таити и за това как Кук им подарява сглобяема ветроходна лодка. Въпросната лодка става "флагман" на хаитянския флот, при войната му с флота на някакви комшии.
                    Last edited by Amazon; 10-07-2007, 11:14.
                    This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                    Comment


                      #25
                      Амазон, кралството е Лилипутия.


                      thorn

                      Средновековните църкви в България

                      Comment


                        #26
                        Определено

                        Comment


                          #27
                          Амазон - между Хаити и Таити има половин планета път.


                          thorn

                          Средновековните църкви в България

                          Comment


                            #28
                            Сигурен ли си, че имаш предвид на юг от Суматра? Защото разгръщайки картата там не откривам никакви архипелази, с изключение на Кокосовите острови на цели 1500 км от острова, за чиято история незнам абсолютно нищо.
                            Иначе точно през 1699 убиват султана на Джохор и слагат край на старата малакска династия. Този султанат по принцип е бил в южната част на п-в Малака, но след войните с португалците през 16 в. султанът се преселва на архипелага Риау (източно от Суматра, югоизточно от Сингапур), където султанатът продължава да съществува.

                            Ама едва ли иде реч за това.
                            (\_/)
                            (°_°)
                            (> <) <- This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

                            Comment


                              #29
                              "Грешка на езика" Хорн и в двата случая имах в предвид "Таити", мерси че ми обърна внимание. Никой ли не се сеща за каравелите, или е толкова очевидно, че не си заслужава коментара?
                              This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                              Comment


                                #30
                                Warlord, позамисли се - Суифт, Лилипутия - о-паа - Гъливер!

                                А колкото за каравелите - не съм сигурен, че точно тяхната форма е такава. По скоро важи за галеоните. Свързано беше с данъчното облагане, което е ставало според ширината на палубата, но не знам подробности.
                                Last edited by Thorn; 10-07-2007, 11:23. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение


                                thorn

                                Средновековните църкви в България

                                Comment

                                Working...
                                X