Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бруклин vs. Белфаст

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Започна се от Бруклин срещу Белфаст и се стигна до броните....Първо Бруклин е построен 1937, Белфаст 39г.. Редно е да се сравняват последните 2 Бруклина - Сейнт Луис и Хелена, които са заложени заедно с Единбург и Белфасти и имат 8х127/38 в двойни кули.ВтороАмериканската система на защита на погребите предвижда складиране на снарядите в барбета, който си е доста дебел за крайцер - 152мм и ги прикрива добре.Английските погреби са извън барбета и е нормално да имат по-дебела броня в носа и кърмата .Там американците монтират само вътрешна броня да пази елеваторите.Освен това американската идея е, че корабите ще се бият на остри курсови ъгли и почти никога на успореден курс, следователно е много по-важно да се съхрани скоростта и силовата установка, затова тя е защитена по-добре.Освен това когато не тежат разни брони в носа и кърмата крайцерите са доста по-мореходни и не се зариват толкова често.
    По отношение на Окун - може да допуска грешки, но той все пак е най-авторитетния източник съвместно с Робърт Лундгрен, Юджен Слоувър и Уилям Джуренс.А иначе всеки може да критикува
    П.В.

    Comment


      #47
      De Ruyeter написа
      Започна се от Бруклин срещу Белфаст и се стигна до броните....
      Ami ние точно за тях си говорихме преди ти да се появиш и да намесиш Каунти.
      De Ruyeter написа
      Първо Бруклин е построен 1937
      Айде бе, пък аз си мислех (заедно с всички писали дебели книги от където четем) че Бруклин е завършен през 1938.
      Хубаво щом твърдиш че така било редно, също така е редно да споменем че на ибез това слабият корпус въпросните оръдия са му дошли малко в множко, отделно дето към разглежданият период (началото на войната преди изнамирането на радиовзривателите) много по-важни за малокалибрените зенитки, пък и 127/38 с мизерната си балистика не блестят особенно (което става именно поради радиовзривателите).
      De Ruyeter написа
      ВтороАмериканската система на защита на погребите предвижда складиране на снарядите в барбета, който си е доста дебел за крайцер - 152мм и ги прикрива добре.
      Е и? То обикновенно гърмят зарядите а не снарядите. а барутът е сад кекави 2" плочи.
      De Ruyeter написа
      Освен това американската идея е, че корабите ще се бият на остри курсови ъгли и почти никога на успореден курс, следователно е много по-важно да се съхрани скоростта и силовата установка, затова тя е защитена по-добре.Освен това когато не тежат разни брони в носа и кърмата крайцерите са доста по-мореходни и не се зариват толкова често.
      Те американците много идеи имат, на мене обаче ми е въз любопитно като кат 32 възлов крайцер ще успее да наложи своите условия на бой на 35 възлов? Относно запазването на скоростта: като почне да се наджваква как ще успее да поддържа висока скорост? Аще се наджвака много бързо защото корпусът му е почти неприкрит от броня и всяко попадение ще доведе до наводняване, пък това че ще потъне с въртящи се винтове....
      За мореходността: това за онези същите кораби с пределно слабият корпус ли го говориш? а за масата в носа сигурно не си забелязал трите кули в носа? и прословутите дебели барбети? като само от допълнителната кула имаш 170 т.
      De Ruyeter написа
      По отношение на Окун - може да допуска грешки, но той все пак е най-авторитетния източник
      Той никакъв източник не е, в най-добрият случай е анализатор обаче това е твърде силно казано предвид честотата с която му се налага да си коригира нагласистиките.
      De Ruyeter написа
      А иначе всеки може да критикува
      Да особенно без да използува фактология, както правиш ти.
      Друг нещо е когато стъпвайки на своята професионална квалификация и опит заявяваш че (примерно) приведената от "експерта" желязо-въглеродна диаграма (по същество мнооого важно нещо) има доста малко общо с тази която всеки при желания може да намери в съответните учебници.

      PS. аз все още чакам снимка на Бруклин на която ясно да се вижда "броневият му пояс", в противен случай ще го считаме за бронепалубен крайцер

      Comment


        #48
        Погребите на Бруклин са подводни - за разлика от тези на Белфаст и повечето кораби и не е необходима дебела защита.Единственият случай на попадение от Аоба в Бойз /подводно/ довежда до взрив на 3-те носови кули, но корабът запазва плавучест и оцелява.127мм/38 оръдие многократно превъзхожда монтираното на Белфаст 102мм МК16.Да не говорим за проблемите свързани с подаването на снарядите към тези установки.Пом-помите също са твърде несъвършени - висока плътност на огъня, но ниска начална скорост - брезентови ленти, които често замръзват, особено по-на север.Разбира се те за за предпочитане пред 102мм оръдия и затова корабите от Кралския флот са с демонтирани първи и втори калибър.Корпусът на Бруклин не съм чел да е слаб.Просто това е извинение, че англичаните в същия корпус са сложили една кула по-малко и крайцерът им развива по-ниска скорост.Не знам, а ине съм чел при американския начин на съхраняване на боеприпаса, макар че и за мен е рискован на практика да е гръмнал някой крайцер - при Саво, Гуадалканал или на друго място.
        П.В.

        Comment


          #49
          Ти му говориш пък то си рупа зеле.
          Колко добре защитени били погребите, ами хубаво ама според твоят собствен пример едно попадения и корабът бумнал, пък това че останал на вода е заслуга единственно и само на екипажа.
          Та какво се оказа? погребитене са защитени от бумване, отделно дето корпусър изобщо не е защитен по ватерлинията, каквото и да го стрелне ще го наводни.
          Относно 127/38 : би ли просветил нас нечетящите с какво точно това оръдие превъзхожда "многократно" 102 мм британско? и изобщо наясно ли си с критериите по които се оценяват зенитните оръдия?
          Пом-помите какви били, хубаво ама Бруклин и това си няма.
          Той не бил чел. Това просто говори че не четеш достатъчно, или просто не можеш да асимилираш неща които не ти изнасят , аз на две места погледнах и на двете си го пише, даже на едното уточняват че това е наследство от предходните тежки крайцери.
          Та слабият корпус и ниската стабилност наложели да се градят планове за поставянето на були, но успели само на два.
          За извиненията: ами те англичаните няма за какво да се извиняват защото бая повечко неща са успели да качат на техният си корпус, това е и по-силно зенитно въоръжение, и торпеда, и по-голяа далечина на плаване и значително по-добра защита.
          Сега за скоростта, всички знаем че ти не познаваш цифрите ама 32,5 както и да го гледаш освен ако не е написано с мнооого изчекнат шрифт все си е 32,5, толкова колкото развиват и двата типа крайцери.
          Пък сега ако за тебе американското 32,5 не е равно на британското 32,5 защот да кажем милята на англичаните е по-късичка....

          Comment


            #50
            Та последно не разбрах е ли Бруклин по-бърз
            Също така чакам снимка на която да се вижда неговият броневи пояс, иначе го считам за пробепалубен.
            А сега критериите по които се оценяват зенитните оръдия:
            начална скорост на снаряда, скорост на верикално и хоризонтално насочване.
            Първото опрееля колко бързо снарядът ще достигне до целта, респективно точността, останалите два параметъра определящ ще ли може оръдейната установка да следи целта.

            Comment

            Working...
            X