Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предназначение на броненосците за брегова отбрана

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Предназначение на броненосците за брегова отбрана

    Каква според васа е целта на корабите за брегова отбрана и каква е тяхната бойна ценност:
    класове Адмирал Ушаков, Один, Зигфрид, Дротинг Виктория, Сверидже, Норже, Педер Скрам и т.н?
    П.В.

    #2
    Ами...

    Хъм, а отговорът на първият ти въпрос не се ли крие в самото определение? Сиреч - "за брегова отбрана са", т.е., да пазят "родните" брегове от "попълзновенията" на вражески тежки кораби (та затова и се налага да са броненосци ). Предполагам, че тъй като на подобникораби конструкторите могат да спестят откъм мореходност, оперативен обсег и скорост, то съответно могат да ги направят и по-евтини (при запазване на приемлива броня и въоръжение).
    Всичко това са предположения, разбира се.

    Comment


      #3
      Броненосецът за брегова батарея на моменти е доста силен ако се сравни с корабите към момента на построяването си, но той задължително е малък, за да бъде маневрен, да предотвратява тук или там десанти с тежки оръдия.ПримерноУшаков има 4х305мм, но по-тънка броня и по-ниска скорост от съвременните му броненосци.Шведските броненосци за брегова отбрана са преимуществено с 210мм оръдия първа с 2, после с 4, а накрая калибърът стига до 283, но тогава вече е ПСВ и има 381мм калибър.Идеята е ББО да се ползват съвместно с бреговите батареи и там където няма такива те да покриват тези участъци.Поне аз мисля така
      П.В.

      Comment


        #4
        Plamen написа
        .ПримерноУшаков има 4х305мм,
        :tdown :tdown :tdown

        Броненосец береговой обороны "Адмирал Ушаков". Россия, 1893 г. Заложен 18 июня 1892 года в Петербурге на Балтийском заводе. Спущен на воду 23 октября 1893-го. Вступил в строй в 1896 м. Водоизмещение 4648 т, мощность двух паровых машин тройного расширения 5769 л. с., скорость хода 16,1 узла. Длина наибольшая 84,6 м. ширина 15,9, среднее углубление 5,2 м. Бронирование: пояс 152 - 254 мм. башни 203, палуба 38 - 63, боевая рубка 203 мм. Вооружение: 4 - 254-мм орудия, 4 - 120-мм, 6 - 47-мм, 18 - 37-мм пушек, 2 десантные пушки, 4 торпедных аппарата. Всего построено три: "Адмирал Ушаков". "Адмирал Сенявин" и "Генерал-адмирал Апраксин".

        Comment


          #5
          грешка сбърках.Важно, е пак не е слаб, ако го сравним с един Пересвет - същия калибър и брой на оръдията, британският Трайъмф е малко по-силен заради 190мм оръдия.Средният калибър на броненосеца е мнотго слаб, а през броненосната епоха средният е бил главен, а главният спомагателн - с него са се откривали и завършвали битките
          П.В.

          Comment


            #6
            Малко по-общо в началото ако не възразите. Нека темите да носят някаква информация. Тази например е в раздела "неинформативни".
            По въпроса за броненосците за брегова отбрана-концепцията въэниква в средата на 19-ти век. Тогава все още ветроходите властват в морето, но Кримската война им слага черта. Параходите обаче били с много "детски болести" и затова ги разделят на три:
            1. Крайцери-леко въоръжени, бързи с лека броня.
            2. Броненосци-обратното
            3. Броненосци за брегова отбрана-малко водоизместване с дебела броня и тежки оръдия. Смятало се е че заедно с канонерките (по-евтиния вариант) те ще разбият по-тежките океански броненосци край собствените си брегове.
            Толкова по-въпроса.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment

            Working...
            X