Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Фиорди? Снежец? РАФ се закача с Тирпиц?

    Comment


      Gaden Gogi написа Виж мнение
      Фиорди? Снежец? РАФ се закача с Тирпиц?
      Mного близо, но не съвсем. Фиорди - да, снежец - да, кригсмарине - да. Обаче не е RAF и не се бъзика с Тирпиц.
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Гонят некаква подводница-"джудже"?

        Comment


          Kramer написа Виж мнение
          Гонят некаква подводница-"джудже"?
          Kaквото и да гонят, първо не е едно и второ не е никак малко. По вида на кръгчетата от експлозиите бих казал, че каквото и да е треснало е било над водата.

          Жокерче:
          Снимката е от много известен сайт посветен на един, флот на който обаче има снимки на кораби и операции на друг флот.
          Ако не се сетите до понеделник ще разкривам загадката.
          До момента знаем, че патакламата е в Норвегия, но не представлява атака срещу Тирпиц(явно е снимана много по-различна височина от тая от която биха хвърлили Толбой), и в ролята на предизвикващия суматохата не е RAF. Жокерче - повечето цели в Норвегия са недостъпни дори за Авро Ланкастър(даже с типовото му затоварване от една 1810 кг. и 15 227 кг бомби) ако последния не ползва съветски летища. А през войната е проведен един единствен такъв удар. Атаката на Тирпиц
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            Явно е при десанта, но не е Осло фиорд, виждам някакъв транспорт между разривите.

            Comment


              Имам смътен спомен, че някакво количество "Скуа" или подобни самолетчета, се базираха някъде из Норвегия за кратко и май даже имаха някакъв успех срещу немски транспорти (снабдителни). Може да е това. Другата възможност е да са немски самолети, нанасящи удари по британски кораби, опитващи се да доставят нещо пак някъде там. Някакви немски самолети се базират за кратко по ходен начин на брега и се пробват с такива поразии. Но книгата, където съм ги чел тези неща не ми е под ръка и не мога да бъда конкретен.

              Comment


                Аз имам няколко предположения:
                1. Потапянето на Блюхер от норвежките батареи;
                2. Потапянето на норвежките кораби за брегова отбрана Norge and Eidsvold от кригсмарине;
                3. Първата или втората битка за Нарвик - там вече ми е много сложно
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  Не знам, според мен, корабът, който се вижда между водните фонтани не е военен, а по-скоро има вид на транспорт. Самите водни фонтани ми приличат на резултат от бомби, т.е. причинителят може би са по-скоро самолети, а не артилерия или торпеда. И си мисля, че става въпрос за леки бомбардировачи с наземно базиране (и двете страни са използвали малко количество такива) или може би за британски палубни бомбардировачи.

                  Намерих си книгата - предположения: "Barenfels" (7569 БРТ), 14.04.40, потопен от "Скюа" от 800 и 803 ескадрили.

                  Comment


                    Не е "Блюхер", в Осло-фиорд, германците освен него други загуби там нямат, не е и Нарвик, там бреговете са по-високи и доколкото си спомням от снимките са покрити със сняг, Голъм може би има право.

                    Comment


                      Поради изтичане на предишната загадка, и моя интерес да науча нещо повече за нещото на снимката, поствам:

                      Last edited by StrEagle; 12-03-2010, 13:45.
                      War, war never changes..

                      Comment


                        StrEagle написа Виж мнение
                        Поради изтичане на предишната загадка, и моя интерес да науча нещо повече за нещото на снимката, поствам:

                        E kakwo за нещото? Луна, стои си в дока и гние. снимката е правена от страната на брега.

                        Comment


                          Не мога да я намеря в wiki-то.. :\

                          Първата ми среща с този проект, беше в норвежката мисия, в експанжъна на играта World in Conflict - Soviet Assault.

                          И тогава една по-интересна чуденка:
                          War, war never changes..

                          Comment


                            екраноплан

                            StrEagle-Екраноплан "Луна" или проект 903

                            Oще снимки:
                            http://www.webpark.ru/comment/60490
                            Last edited by c12h24o11; 12-03-2010, 15:12. Причина: Правописна грешка

                            Comment


                              Откъде я измислихте тази "Луна". "Лунь" е хищна птица от семейство ястребови. На български - "блатар".

                              Comment


                                Игъл, нещото защо ми прилича на подводница тип "К". На времето имаше един ежегоден аламанах "Фар". Та там се описваше случай как съветска подводница тип "К" изплувала и се разправила с преследвачите си с артилерийски огън.

                                Comment

                                Working...
                                X