Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Броненосецът от ПСВ ли?
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      Данциг кой го брои за база????

      Comment


        Ми Швинеуйшче, пардон, Швайнемюнде

        Comment


          Аман от германофили, от германците моряци не стават, да хванеш един за краката и да блъснеш друг по глават и пак никаква разлика няма да намериш.
          Айде жокерче: влиза един линеен кораб във фиорда и попилява на едни пишман моряци корабите базирани там.
          Приближава се един линеен крайцер до чуждатат БАЗА и стреля, стреля, толкова много стреля че чак от няане по каво други взима че бутва и един маяк, и това е една от главните бази на противника.
          На Пламен му се забранява да отговаря, аз знам че той знае отговора.

          Comment


            Gaden Gogi написа
            Всъщност не след а в Таранто, ама е той, що зор да я кача и толкова бързо да се познае
            Ама кой го е направил а а а. Това ме подсеща: Кой в тази война е имал наглоста да отиде и да обстрелва главна военно-морска база на противника? при това с капитален кораб? Кй е имал наглостта да се навре пак с капитален кораб в пристанище владяно от врага и да се гърми с него?
            Koй това? Освен другарите ингилизи никой друг не би се решил
            Can't talk! Got to Shoot!

            Comment


              Gaden Gogi написа
              Аман от германофили, от германците моряци не стават, да хванеш един за краката и да блъснеш друг по глават и пак никаква разлика няма да намериш.
              Айде жокерче: влиза един линеен кораб във фиорда и попилява на едни пишман моряци корабите базирани там.
              Приближава се един линеен крайцер до чуждатат БАЗА и стреля, стреля, толкова много стреля че чак от няане по каво други взима че бутва и един маяк, и това е една от главните бази на противника.
              На Пламен му се забранява да отговаря, аз знам че той знае отговора.
              Първото е Уорспайт
              Can't talk! Got to Shoot!

              Comment


                не знам отговора, щото съм "германофил"сигурно, а що съм германофил и амън от мене, щото сигурно казвам, че боен кораб е обстрелва главна база на полския флот?! :? А след последните ти указания си мисля примерно за Нова земя, от "германофилтво", не от друго, ама не ти е коректен въпроса, щото и Бир ал Кебир е основна база...там, Нарвик, Тронхайм, Алта са ми мътни...

                Comment


                  В начале февраля «Соединение Н» совершило рейд на Геную. Ран­ним утром 9 февраля самолеты с «Арк Ройяла» нанесли удар по базе итальянского флота в Специи. Как только ударная группа вернулась на авианосец, «Ринаун», «Малайя» и «Шеффилд» на полной скорос­ти устремились к Генуе. В 6.55 они открыли огонь по берегу. Главной целью были доки судостроительной компании «Ансальдо», где ремон­тировался линкор «Кай Дуилио». Над заливом стоял густой туман, но благодаря поднятым в воздух корректировщикам англичане вели стрельбу достаточно метко, тем более, что артиллеристы кораблей заранее ознакомились с целями на специально сооруженном макете.

                  Артиллерийский налет стал для итальянцев полной неожиданнос­тью. Береговые батареи ответили с большим опозданием, к тому же их стрельба оказалась неэффективной. Отсутствие сопротивления при­вело к тому, что англичане вскоре перенесли огонь на все заметные объекты на побережье, по большей части не имеющие военного зна­чения. Сомервиллу даже пришлось запросить сигналом по эскадре: «Кто разбил маяк и зачем?»

                  Во время обстрела самолеты с «Арк Ройяла» барражировали над соединением, но ни одного итальянского самолета в воздухе не появи­лось. Выпустив 273 15-дюймовых, 782 6-дюймовых и более 400 120-мм снарядов, британские корабли легли на обратный курс. Из 55 находив­шихся в гавани судов англичане потопили четыре парохода и учебный корабль «Гаравента», погибли 144 человека. 11 февраля «Соедине­ние Н» без приключений вернулось в Гибралтар. Итальянский флот, вышедший в море, так и не смог, из-за плохо поставленной авиараз­ведки, перехватить соединение Сомервилла, хотя в 15.15 корабли про­тивников разошлись в каких-то 30 милях.

                  Тъндъра е прав, а това е вторият.
                  И Данциг каква база е ??? какви сили е имало базирани в него? Иначе ще се радвам ако напишете за някоя смела операция без значение на кой флот, дори на германският, въпреки че за него аз се сещам само за една такава :Гюнтер Прин и Атаката над Скапа Флоу. Всичко друго е поредица от малко или по-големи издънки.

                  Comment


                    Aйде не почвайте и вие разпрата "кой слон е по-голям". Че не стват германците за моряци, не стават, за танкисти, пилоти, пехотинци - да за моряци йок. Нова земя не е главна база Danitz, а виж до Мурманск никоя голяма германска щайга не е смеела да припари, там са ходели главно Луфтвафе
                    Ей ви една екзотична загадка - не е руски, не е английски, не е немски и американски не е.
                    Can't talk! Got to Shoot!

                    Comment


                      Е, хайде бъди обективен, да не вадим черине списък с провали на английския флот.Преминаването на Шарнхорст, Гнайзенау и Принц Ойген през Канала успешна операция ли е?Рейда на Шеер до Мадагаскар и обратно - нали корабите им са рейдери.А Шарнхорст и Гнайзенау при операция Берлин - потопяват 22 кораба и отимват в Брест.Тирпиц само с присъствието си държи поне по два линкора и два-три самолетоносача - това малока ли е?
                      Провали на британския флот:
                      Разформироване на конвоя РQ 17 /пак заради тоя Тирпиц/,
                      потапяне безнаказано на Принс ъф Уелс и Рипълс в Малая;
                      отстъпление при Дакар на два линкора пред Ришельо /Бархъм и Резолюшън/ последият е уцелен 10-тина пъти + торпедо.
                      Загубата на Крит
                      А колко самолетоносача губят - Арк Роял, Глориъс - кой ли го е гръмнал , Кърейджъс, Игъл, А ескортните?
                      П.В.

                      Comment


                        Бла бла бла,
                        Предлагам да си продължаваме със загадките. Единствените отмили срама на немския флот са подводничарите. Да не споменаваме, как Шанхорст вместо да се врътне срещу доста по-слабия Шефийлд се оставя да бъде натикан в лапите на Дюк ъф Йорк или как немски тежки крайцери биват изгонвани позорно от агресивни действия на ескадрени миноносци и как капитан-лейтенат Уорбъртън Ли вместо да дуфне или да се предаде опитва да таранира Шанхорст, немските морски успехи са по-скоро изключение и се дължат главно на хора като Гюнтер Прин
                        Айде познавайте ми загадката че имам цяла торба екзотични кораби
                        Can't talk! Got to Shoot!

                        Comment


                          Plamene oливаш се. К'во му е смелото на това да стои в пристанището на Тирпиц??? Или пък аталката над конвой. Ооо да много смело е бил потопен Джервис Бей.
                          Дакр и двата линкора дето са дядовци на Ришельо..без коментар още повече че не са наясно с какво точно състояние е той.
                          И може ли да ми обясниш какъв провал е да те гръмне подводница?
                          А смелите Шарл и Гнай я ни разкажи как бягат от един линеен крайцер дето им е дядо и при това е по британската концепция правен. Или пък Шпее как се крие от леки крайцери, обикалям Мадагаскар, а какво е свършил като го е обиколил? Имал гориво обикалял, ама първта среща с противник (дооста по-слаб от него) и веднага се скрил в полите на мама.
                          За резилът наречен "Новогодишен бой" пък изобщо не ми се говори, такава излагация втора няма.
                          А като говорим за Британски провали: къде са се държали по германски? Нерешително, без никаква идея какво правят и защо го правят?
                          Оу сега се сетих за Германският Балтийски флот.

                          Comment


                            Ривадавия, давай следващата

                            Comment


                              Кой е по-по-най

                              Взе ми я от устата
                              П.В.

                              Comment


                                Бах маа му тя много лесна се оказа
                                Ей я следващата
                                Can't talk! Got to Shoot!

                                Comment

                                Working...
                                X