Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Amazon написа Виж мнение
    А това което написа за бягането от торпедо, братовчед ме докато беше в морското твърди, че го е виждал на живо при учение. Пуснали учебно торпедо (без заряд), някакъв умнник го активирал прекалено рано(или нещо такова) и то подгонило техният си кораб. Капитана наредил да бягат, за да не нанесе повреди по корпуса като ги удари, бягали му няколко минути и то накрая си потънало. Само дето изгърмели единият от двата дизела и за това курсанта виновник за цялото шоу го накарали много да съжалява.
    Това са "градски легенди"
    То какви ли не работи се разправят за казармата.
    Учебните торпеда само се изстрелват и никъде не ходят. Просто цамбурват и ... изплуват.
    А с дивизиона, който е на учение върви и торпедоловен катер. Както се разбира от името му е събирач на плаващите учебни пособия, за да се използват отново.

    Comment


      По повод предния разговор за избор на икономична ГЕУ:

      Пока в 1-ом ЦНИИ МО на НТС по выбору типа ЭУ для перспективного корабля пр. 956 ("Сарыч"), "ломали копья»" по поводу преимуществ или недостатков дизельной, газотурбинной или дизель-газотурбинной ЭУ. Главком с Б.Е. Бутомой (МСП) уже решили, нто установка будет... паросиловая, т.e. котлотурбинной. Таким образос, изумленная и потрясенная "наука"' здесь оказалась совершенно неприч¸м. Позже С.Г.Горшков объяснил свое решение тем, что: 1) он не хочет, как заказчик, терять паротурбинное производство на Кировском заводе — если потеряет, потом, не вернет; 2) он не хочет зависеть в поставках ГЭУ только от НПО "Заря." — монополиста в производстве корабельных ГТД; 3) время от времени случались перебои в снабжении флота дизтопливом, тогда как КТУ можно было топить, по образному выражению самого Главкома. "хоть дровами".

      Comment


        Amazon написа Виж мнение
        Сигурно продават на индийците с такава надценка, че от печалбата от един продаден кораб, строят един за себе си.
        Току виж руските излезли по-скъпи от индийските. Доставчиците вече почнали да вдигат цените, строителите се вайкат, работата буксува. Може да се окаже, че от собствената държава е по-благо да смъкнеш 10 кожи, отколкото от чуждата.

        Comment


          Доколкото схващам от статията, руснаците първо строят кораба, после го проектират.
          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            По повод предния разговор за избор на икономична ГЕУ...
            Моят руски не е много добър, но доколкото схващам определянето какъв ще е двигателя зависи от всичко друго, но не и от това, какво е най-добро.

            "3) время от времени случались перебои в снабжении флота дизтопливом, тогда как КТУ можно было топить, по образному выражению самого Главкома. "хоть дровами"."

            А това изобщо не ме учудва. Те защо направо не се върнат към 100 % твърдо гориво, тъй и тъй техниката им не е напреднала много от това ниво...

            Comment


              Може ли едно странично от темата въпросче - има ли някой ТТ данните на фериботите „Героите на Севастопол” и Одеса ?

              Разглеждам ги и си мисля какви чудесни вертолетоносачи биха станали Е само им липсват осемте фрегати за ескорт...
              Не ми се връзвайте, аз само си фантазирам от скука

              Comment


                Ами какво да ти кажа. От флот не разбирам много, да не кажа никак, но веднага се сещам за Нова Зеландия. Дори армията им да е миниатюрна участва много активно в разни умиротворителни мисии там по островните държавици и им трябваше кораб, с който да могат да транспортират една-две роти. Дори не им трябва десантен кораб, а просто военен транспорт. Решиха да минат тънко, купиха цивилен кораб, преработиха го и стана A-02 Charles Upham, останаха тотално разочаровани от него, решиха да не се занимават глупости, продадоха го и си купиха L421 Canterburry.

                Comment


                  Просто да подметна- Кентърбъри е баш същаат аглупост сам че строена на ново..и май им асъщите проблеми както и първата....иначе спортед мене ползването на граждански съд за тези цели е оправдано, стига самият съд да е подбран добре...в случаят с новите зеландци това не е било така.

                  Comment


                    Гоги, какво имаш предвид по отношение на Кентърбъри? На мен корабът ми изглежда читав. Може би ако беше с двадесетина метра по-дълъг щеше да е по-стабилен, но иначе не знам да са се оплаквали от него.

                    Comment


                      Дори във викито го пише, има ли нужда да преразказвам?

                      Comment


                        Сун Дзъ написа Виж мнение
                        Моят руски не е много добър, но доколкото схващам определянето какъв ще е двигателя зависи от всичко друго, но не и от това, какво е най-добро.
                        В Централния научно-изследователски институт към МО се провежда научно-технически съвет по избора на ЕУ за пр. 956. Докато учените спорят разгорещено дали да е дизел, газ или дизел-газ, командващия решава да е с парни турбини. Причините:

                        1) да не остава завода за парни турбини без работа, да не се губи ноу-хау;
                        2) да не си вирят много носа в завода за дизели и газови турбини;
                        3) да може да "върви на дърва".

                        Абе, конюнктура

                        Comment


                          Имам питане: Някой знае ли дали Викрамадития ще може да носи едновременно крилото от 16 МиГ 29 и 10 хеликоптера едновременно? Или трябва да си избира между едно от двете?
                          This is my signature. There are many like it but this one is mine.

                          Comment


                            Не знам дали това не е просто рекламно благопожелание от страна на Северното конструкторско бюро, но ето какво пише в статията на руската уикипедия:

                            Уже определ¸н состав авиагруппы: это 14-16 самол¸тов МиГ-29К, 4 МиГ-29КУБ (переданы Индии 12 февраля 2009 года), до 8 вертол¸тов Ка-28, 1 вертол¸т Ка-31, до 3 HAL Dhruv (взамен 2 Ка-28)
                            Забележи, че пише "авиагруппа", тоест носените на борда по време на поход летателни апарати, а не "авиакрыло" или "авиационный полк", тоест всички налични в авиосъединението летателни апарати.

                            Comment


                              Още като "проект 1143" носи 36 Як 38 и Ка-25/27. При това с ракетите Базалт. Защо сега да не носи едновременно тридесеттина машини?

                              Comment


                                Защото тук на снимката има място за още един Як-38.



                                Колко МиГ-29К биха се събрали на същото място? Освен това тежките ПКР ги няма и мястото се използва за трамплин, но все пак под предната палуба няма място за хангар.


                                Тук също не мисля, че биха се събрали повече от два МиГ-29К.

                                Не стига, че МиГ-29К заемат доста повече място, ами и боекомплектът им е в пъти по-голям.

                                Comment

                                Working...
                                X