Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Или просто си виси, а хеликоптера го кара нанякъде.
    По-скоро това. И вероятно под него виси още народ. За спускане му липсва каквото и да е средство за контрол на скоростта на падане
    Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

    Comment


      Както дискутирахме и в друга тема - в каквото ги поръчаш - в това са. Явно индийците в това са ги поръчали. A за АК 630 - една единствена е с тях - INS Teg. Подозирам, че причината е много прозаична - кинтите. Руснаците малко ги взеха за брашнян чувал напоследък и може да им е поотъняла касичката от тупане

      След това обаче всички съдове са пуснати с АК-630 вместо Кащан.
      Ами то след това е пусната само Teg

      A за ЗРКто
      Ей ти го Шивалик, който е индийски до последната бурма и се води поколението след Талвар и пак не е с УВС. Явно така си ги кефи хората
      Last edited by Sailor_Malan; 31-05-2012, 14:30.
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Има още два след ИНС Тег, ама сега нямам време да ги търся. Всичките са с Брахмос уж. За пусковите на ЗУР - има някаква много мътна история там. Щил-1 още не са го тествали, съвсем експериментален си остава, а читавата система ЗРК Редут по неясни за мен причини не я монтират на тоя клас кораби. Предполагам че става дума за някакви лобистки изпълнения между предприятията. Или пък не са сигурни в новата ракета, което също е възможно.

        Comment


          Има още два след ИНС Тег
          Аха. В строителство обаче
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            Имаше някакви слухове, не бих могъл да кажа доколко верни, че индийците искали да слагат Барак за самоотбрана, руснаците не го искали и в крайна сметка индийците поръчали с най-евтиното в тази позиция с цел после като си дойдат вкъщи фрегатите да си ги модифицират според техните си разбирания. Иначе отзад радарът е онзи за нисковисочинните цели, Позитив (точно над АК-630). В позицията на АК-630 може да се сложи или Каштан, или АК-630, или установка базирана на Панцир (разработва се в момента) или нещо като Палма. Според каквото иска клиентът.
            За пусковите и защо е наклонна, а не ВПУ - никой не може да даде смислено обяснение, още повече, че китайците си имат вариант на Штил-1 на техните фрегати 054A.
            „Аз, Драгомир, писах.
            Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

            Модератор на раздел "Военна Авиация"

            Comment


              Пилот написа Виж мнение
              За пусковите и защо е наклонна, а не ВПУ - никой не може да даде смислено обяснение, още повече, че китайците си имат вариант на Штил-1 на техните фрегати 054A.
              Китайците имат ВПУ вариант на Щил, който е различен от Щил-1, който пък от своя страна също е ВПУ вариант на Щил. Хората си го изнасят, бачка си им, обаче е в модули по 8 (?), докато Щил-1 е в модули по 12. Това ме кара да мисля, че китайчугите са направили някаква кръстоска между Щил и Мк41 - бърза и безпроблемна, докато руснаците се мъчат със своя разработка. Може и да греша де.

              Comment


                Китайците имат ВПУ вариант на Щил, който е различен от Щил-1, който пък от своя страна също е ВПУ вариант на Щил.
                Туй малко като китайска загадка прозвуча, но явно още веднъж става ясно, че проблема със ЗРКто на Талвар е много прост - такова са си го поръчали индийците. А от къде(и дали въобще) китайците са докопали Мк. 41 VLS(щото то не е като да си купиш Айфон и да го копираш отзад в гаража) това е един съвсем друг въпрос
                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                Comment


                  Sailor_Malan написа Виж мнение
                  А от къде(и дали въобще) китайците са докопали Мк. 41 VLS(щото то не е като да си купиш Айфон и да го копираш отзад в гаража) това е един съвсем друг въпрос
                  Хубав въпрос, обаче погледни пост #988

                  FL-3000N Летящия леопард:



                  RIM 116 RAM:



                  Имат хората талант, удава им се...

                  Comment


                    Сетих се за един виц /руски/
                    Някакъв железар решил да направи ДВГ. Речено, сторено, направил го и го пробвал. Почесъл се по главата отзад и се учудил ....съвсем като истински ..... пък не работи ....???
                    Та струва ми се че може да има нещо такова и при "FL-3000N Летящия леопард" на фона на "RIM 116 RAM"

                    Comment


                      По принцип китайците като гледам са копирали идеологията, дали системите за насочване или тези за откриване на целите, динамични характеристики на ракетата и т.н. са същите както на РАМ - въпрос съвсем открит, като трябва да отбележа, че е много малко вероятно те да са имали достъп до цялата документация на системата (а дори и да са имали - после възможностите да произведат всичко необходимо е още една спънка). Напълно подкрепям uzi71 в това направление.

                      Колкото до Мк41 и Штил - няма как да завреш ракетата в напълно различна пускова - ще трябва само да коригираш диаметъра, газоотводите, целият интерфейс между ракетата и пусковата... В общи линии да направиш нещото от начало, ако си хитър капакът може да е подобен. Самият факт, че изстрелват само Штилове от китайските ВПУ-та силно говори, че си е руската система (американската като идеология е по-унифицирана).
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Значи, не трябва да се подценяват възможностите на китайците, дори когато откровено копират. Лично моето аматьорско мнение е, че военната им техника превъзхожда руската именно заради интелигентното копиране и интегрирането на западни елементи, също плод на копиране. Правят си свои специфични манджи, взимайки доброто от двете страни. Ама самолетните им двигатели били по-слаби, ама ракетите им били по-бавни, да - не винаги могат да извлекат максимума от оригинала. Като цяло обаче именно тяхната концепция е печелившата.

                        Както и да е, конкретно за пусковите им установки с вертикален старт. Според мен е почти сигурно, че са направили поредната манджа между Бук и Мк41. Защо? Ето няколко снимки:

                        Click image for larger version

Name:	c1.jpg
Views:	1
Size:	108.8 КБ
ID:	530735
                        Click image for larger version

Name:	c3.jpg
Views:	1
Size:	27.9 КБ
ID:	530737
                        Click image for larger version

Name:	c2.jpg
Views:	1
Size:	118.2 КБ
ID:	530736

                        На първата снимка се вижда сухопътния вариант на новата китайска система. Използвана е старата руска ракета, която не е предназначена за вертикален старт. Въпреки това я пуцат от някакви свои си контейнери.

                        На втората снимка се вижда флотския вариант, а на третата снимка се вижда пуск (http://www.youtube.com/watch?v=2gwGgSlr_es). Какво имаме:

                        - компановка на ПУ, която не се използва никъде в Русия;
                        - горещ старт, който също не се използва в Русия;
                        - съвсем различни капаци от предвидените за Щил-1;
                        - всичко гореизброено е практически идентично с американския Мк41:



                        Извод: китайците са си е**ли ма**та

                        А откъде са добарали съответната информация... за мен идеалния кандидат е Турция.

                        Comment


                          Руската версия на Штил винаги си е била с горещ старт.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            ?

                            Става въпрос за пусковете от контейнер, не от едноръката джаджа на Ураган. Руснаците много мразят горещия старт и има защо.

                            Comment


                              Вертикалния Щил твърдо е със студен старт:

                              Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	1
Size:	62.3 КБ
ID:	530744
                              Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	1
Size:	64.9 КБ
ID:	530743

                              NPP Dolgoprudnensky (Almaz-Antey corp.) SAM development (2007) (след 1:50)

                              Друг е въпроса, че нещо бъркам модификациите. Кое е Щил, кое е Щил-1, почвам да си мисля, че и те самите ги мешат...

                              Comment


                                Off topic - Защо повечето руски костюмари са с медали по интервютата ?

                                Comment

                                Working...
                                X