Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Dinain написа
    Куриерът отвръща ли на огъня?
    Да, с главния си калибър! :lol:

    Comment


      То държавите с малък или никакъв флот винаги си съчиняват легенди. Достъчно е да си спомним ка капина-лейтенант Винаров искал да торпедира турския броненосец Торгут Рейс, но докато докарат моторна лодка от Бургас и да инсталират торпедния апарат, той броненосеца, гаднтия страхлив взел че се оттеглил, а лодката поради вълненитео не мола да го настигне и торпедира
      П.В.

      Comment


        Dinain написа
        Куриерът отвръща ли на огъня?
        Историята не казва. Всеки случай, явно е оцелял дълго, щото старшия артилерийски офицер на линкора очуден от странните зигзагообразни пеленги дето ми дават се свързал с коректировъчния пост на брега, за да пита по какво всъщност стрелят.

        той броненосеца, гаднтия страхлив взел че се оттеглил, а лодката поради вълненитео не мола да го настигне и торпедира
        Ами срамота е да не познаваш собствената си история. Единствената причина да не проведат атаката е Примирието сключено при началото на преговорите довели впоследствие до края на Първата балканска война
        Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

        Comment


          тя още преди примирието се опитвала да го атакува, но е имало вълнение
          П.В.

          Comment


            Taka, neka се върнем към ВСВ-някой може ли да отгадае по какво се различава стандартното водоизместване на американските линкори от това на да кажем френските
            Подсказка- в книгат ана Фридман за тях си пише

            Comment


              Нямам Фридман пред мен, но кажи, тъкмо ще разберат и другите
              П.В.

              Comment


                Еми щях да ти кажа, ама си захапал телефона и не може да се свърже стебе човек. Чети от първи абзац на втората колона:mhehe:

                Comment


                  мериканците искат да се изкарат /особено в очите на своите читатели/, че са държавата която свято тачи и спазва догооврните ограничения, но от друга страна не пречи на американския гений да създаде кораб с мощни мортири /пардон оръдия/ и прилична защита, който се нарича fast battleship. Как ли трябва да ги наричат тези на над 30 възла?
                  П.В.

                  Comment


                    De Ruyeter написа
                    Как ли трябва да ги наричат тези на над 30 възла?
                    Че ти не знаеш ли? това са космически кораби Иначе писанията са баш като съветските, с тази положителна разли аче е пълно с цифри и ако се абстрахираш от гръмовните изводи и заключение може сам да си спретнеш достатъчно пълна картина,

                    Comment


                      да, с цифрите и математиката са добре
                      П.В.

                      Comment


                        Така-а-а-а седя си аз в "мястото където мъжете се осамотяват да помислят" и се занимавам със сериозна научна дейност, демек правя проучване, четем за битката в Датският Проток о тписането на Дълин и Гарске, та там има откровенни глупости, от сорта на това как "много тежко повреденеит" ПоУ преследва в просължение на едно денонощие двата германски кораба (на два пъти откривайки огън) при постоянна скорост 27 възела (не можели повече заради повредите и 700-те тона вода).
                        Та в изводите от боя се споменава че машините без никакъв проблем са понесли претоварване до 128 000-134 000 кс. т.е вече имаме много важна цифра и може да сметнем като колко са можели да вдигнат максимум тези кораби. Иначе прави впечатление че две денонощия се движат с поне 27 възела а по време на самият бой с 28 (все съм се чудил ка е възможно и Худ и ПоУ да вдигнат толкова, но вече не).
                        Очаквайте утре по някое време сметките

                        Не, подгони ме любопитство, и го сметнах сега, при 42100 т и 128 000 скороста би била 29,5, а при 134 000 кс 30 възела точно, премного съм доволен въз ми е интересно дали НК или СД биха могли две денонощия да пъркат с тази скорост без да се разпаднат от вибрациите впрочем това са добри думи и за германските гораби, и изобщо европейскат аконцепция за опериране на повишени скорости ми се струва по-оправдана.
                        Last edited by Gaden Gogi; 20-11-2007, 00:23. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                        Comment




                          Това на картинката е есминец.
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            Винаги съм си знаел, че КГV можед арзвие 29 - 29.5 възла с форсаж - поне възле над проектната скорост
                            П.В.

                            Comment


                              De Ruyeter написа
                              Винаги съм си знаел, че КГV можед арзвие 29 - 29.5 възла с форсаж - поне възле над проектната скорост
                              Е па да ме беше светнал, аз се наложи да го смятам...иначе стойността е 29,5-30 .

                              Comment


                                е, да но моето щях да са твърдения в сферата на предположенията, а твоето е подкрепено със сметки
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X