Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Ами точно същата статистика соча и аз, но в предният си пост ти я пренебрегваш.
    Иначе самолетите не са 26, т.е те са толкова общо но едновременно боеспособните са много по-малко, беше посочено колко в "цитирането", а иначе посочените цифри какво са според тебе ако не статистика?
    За сметката "х кораба дневно", 1. самолетите не летят всеки ден, 2 корабите също не щъкат толкова гъсто...предполагам че ако поровя в книжката от "профили..." поредицата" ще изровя повече цифри....но така и така това няма общо с предложенат аот мене алтернатива. Просто вие в желанието си да се заядете (и особенно един индивид известен със заядливостта си) пропуснахте един много важен момент. Става дума за алтернатива предлагаща по-добри резултати "в сравнение с надводните рейдъри при ъщият обем изразходвани средства".
    So, това предлага два подхода на разглеждане ефективността на алтернативката.
    1. Сравнявана на историческите факти, това е доста лесно, може да се направи по периоди или като абсолютна цифра. А именно да сравним тонажа потопен от големите надводни кораби и този от авиациата и после да сравним средстват аизразходвани за това.
    2. Вариантът който предполагам повече ще ви хареса: разигравяне на алтернативка. Подобен на този който в момента правим но с 1-2 различия, най-важното от които ще е че ще има две игри, едната аз с Гогенвафе ще ви бомбя, т.е вие сте британците а аз ще се пробвам със самолетите. Втората е по-забавна, вие с германските кораби ще пробвата да постигнете моите резултата..аз ще съм с британия в този случай. И вдват аслучая ще иам еднакви стартови условия, пари, военен и търговски флот.
    ".

    Comment


      Айде да се разберем какво ще представлява Уралбомбер. Ако е Кондора проблемите с него се решават бързо. КАМ шиповете са едно такова ефикасно макар и отчаяно решение. Друго такова е един преоборудван трофеен въглевоз(един Мартлет излетял от него утрепва Кондор още при първия поход на въглевоза). Кондор над Острова практически не смее да се появи понеже преживяемостта му там би била отрицателна величина предвид че единствено Шотландия не е достатъчно гъсто наситена с бази на Fighter Command.
      Дори в случая със Зееадлер(впрочем първия му полет е през 1942, когато нещата са много различни и края на Германия е просто въпрос на време) всякаквите изприказвани преди това приказки в алтернативката за необходимостта от n+1 тежко въоръжени изтребители да свалят уралбомбер са практически безмислени понеже Кондора е по силата даже на Сий Гладиатор или някой подивял пилот на Скю - 800 ескадрила на FAA неведнъж през норвежката кампания влиза в ролята на изтребителна такава и записва два Ju-88(единия наскоро го вадиха от едно езеро в Норвегия ако не се лъжа), eдин сигурен He-111, eдин вероятен такъв и две Щуки, а по времето когато се появява искания от Гоги тежък морски бомбардировач, хърикейните силно са понамалели и са отишли главно на второстепенни фронтове а ескадрилите в Метрополията вече масово летят на Спитфайър Vb, за който Зееадлера не е проблем, а Кондора е много слаба ракия.
      Ако ще си играем в такива условия аз искам от водещия в правилата да се включи наряд за операция "Цирк" и за операция "Шомпъл". В нашия случай Цирка ще представлява изпращане на голяма група изтребители(суперкрило подобно на сформираното по идея на Бейдър, както си му е реда - звено състоящо се от две двойки, ескадрила от 4 звена и така нататък, докато докараме до 90 изтребителя колкото на моменти е достигало суперкрилото на Бейдър) срещу откритата формация Уралбомбери(а през цялата Битка за Британия наземната служба за насочване е успявала да засече немските формации кажи речи при събирането им - проблема в началото е бил с бързото информиране на дежурните ескадрили и със събирането на достатъчно сили на нужното място - който не вярва да чете биографиите на Бейдър и Джонсън) а Шомпъла в нашия случай ще представлява забъркването на патаклама между нашите изтребители и Луфтвафе, за да може малка група наши бомбардировачи(не ми трябва нещо сложно за целта Стърлингите и Халифаксите идеално биха свършили работа - просто на две машини във формацията ще слагаме по една Coockie и малко запалителни бомби, а останалите ще товарим с 250 килограмови и запалителни бомби) да проследи завръщащите се Уралбомбери до базата им и да ги гости когато кацат или току що са кацнали.
      Накратко казано ако Зееадлер е основата на Уралбомбера RAF ще си води съвсем настъпателна война, ако ли пък е Кондора ще разполага с точно три месеца преди да сме обърнали всеки възможен въглевоз на роднина на Одасити и да сме пратили един избягал холандски тралщик в САЩ за разглабяне, изучаване на зенитната му артилерия и пускането и в масово производство(в резултат на което единствения възможен начин за бомбомятане по нашите конвои ще е от над 3000 м. а ние освен със заградителен огън и разтягане на колоните в конвоя няма да има нужда да му отговаряме с друго понеже КВОто на 250 кг, бомби в случая ще клони към максимума) в резултат на което Гогенвафе много бързо ще се отучи да напада други конвои освен каботажните такива и то в много лошо време.
      Накратко казано цялата алтернативка практически става безмислена още повече, че през това време конструкторското бюро което трябва да направи Ураладлер(вероятно Юнкрес) реално е заето с други проекти, силно необходими за сухопътната война и няма капацитета да го довърши преди 1942, друго конструкторско бюро водещо подобна разработка (Месершмит) практически е зарязало проектите Ме 261 и Ме 264 и се е отдало на перспективни изследвания относно стрелковидното крило и реактивната тяга, а машината на Хейкел (Не-177 Грейф) има проблеми, благодарение на които влизането и в производство се забавя значително, Курт Танк пък работи в съвсем различна област.

      Ако някой се чувства подразнен от горното настоятелно го съветвам да се върне при книжките и да преглътне разрдразнението, щото не води до нищо добро
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Аз съм съгласен и на двата варианта - и с немския флот може повече и с британския няма да те оставим да дишаш. :sm113:
        Виж какво съм сложил като цифри за цялостната дейност на немските самолети. не е много обнадеждаващо.
        Гога, алтернативата сие твоя. Само искам реално да оценим способностите на самолетите. Ето сложихме цифри. изхождайки от тях ще можем да преценим доколко ефективни ще са твоите идеи.
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          Odzava написа
          Аз съм съгласен и на двата варианта - и с немския флот може повече и с британския няма да те оставим да дишаш. :sm113:
          Виж какво съм сложил като цифри за цялостната дейност на немските самолети. не е много обнадеждаващо.
          Гога, алтернативата сие твоя. Само искам реално да оценим способностите на самолетите. Ето сложихме цифри. изхождайки от тях ще можем да преценим доколко ефективни ще са твоите идеи.
          Ама кат ше е алтернативка - да е такава. Не от едната страна самолет полетял за пръв път през 1942 да литне 6 години по рано, а от другата да се иска да го гоним със Сопвич Триплан
          Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

          Comment


            Аз казах, че алтернативате според мен ще е двустранна. Но все пак натоварихме Динайн за арбитър. Нека той реши какво ще допусне. Иначе Гогата ще иска и по 2 76 мм зенитки на кораб и самолетоносачи с двуплощници и Брегово командване със състава на клас на военно обучение разберете се колко по-рано може да се вкарва даден самолет или технология. Аз за флота се придържа 99% към реалността.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              Odzava написа
              разберете се колко по-рано може да се вкарва даден самолет или технология
              Е тука ще е трудния момент. Айде от мене една отстъпка - няма да преоборудваме Шорт Съндърланд в АУАКС с бофайтърския радар. Ще го ползваме с неговия си и без доплълнителни средства за връзка. Обаче как луфтмаршал Георг ще освободи конструкторски капацитет за ускоряване на неговия си проект със 6 години, без да засегне други проекти нужни и за сухопътната война, не знам
              Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

              Comment


                Негов проблем. Аз порових за статистиката и не искам да слушам вече за В-17 и битката в Море на Бисмарк. Ето ги данните за първите 22 месеца. да видим как ще ги надскочи
                Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                Неизвестен руски адмирал

                Comment


                  Динайн намери време да про4ета последните 4 страници (ízвинява се zа маймуницата, проклети немски клавиатури). След като ги про4ете е на път да подаде оставката си като водеЩ. Първо, в момента съм в Берлин и нямам въобЩе време zа това. Второ, пове4ето от правилата са ве4е ясно zададени (в zаклÜ4ената тема) и оттях ясно се вижда 4е няма никакво zна4ение колко оръдия или какъв радар има даден самолет. В ТР Британия си има 2 модела тежки иzтребители в проиzводство от 40та година и това е достатъ4но. Самолетът на Гоги е проект от 1935 година, ниЩо не трябва да се подранява с 6 години. Вси4ко това го говорехме ве4е и не раzбирам zа какво е препирнята (всъЩност раzбирам и zатова не искам да у4аствам). При вси4ки слу4аи, как по_дяволите си представяте да се иz4исляват характеристистики и коефиценти на 20_30 раzли4ни модели самолети, кораби и подводници, 4е и Средиzемно море и италианския флот искате да вкарвате??? :kill_myse
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Извинявам се за Супермарината, това беше мой пристъп на фантазия, удря ме като някои хора маларията.

                    Comment


                      Dinain написа
                      Динайн намери време да про4ета последните 4 страници (ízвинява се zа маймуницата, проклети немски клавиатури). След като ги про4ете е на път да подаде оставката си като водеЩ. Първо, в момента съм в Берлин и нямам въобЩе време zа това. Второ, пове4ето от правилата са ве4е ясно zададени (в zаклÜ4ената тема) и оттях ясно се вижда 4е няма никакво zна4ение колко оръдия или какъв радар има даден самолет. В ТР Британия си има 2 модела тежки иzтребители в проиzводство от 40та година и това е достатъ4но. Самолетът на Гоги е проект от 1935 година, ниЩо не трябва да се подранява с 6 години. Вси4ко това го говорехме ве4е и не раzбирам zа какво е препирнята (всъЩност раzбирам и zатова не искам да у4аствам). При вси4ки слу4аи, как по_дяволите си представяте да се иz4исляват характеристистики и коефиценти на 20_30 раzли4ни модели самолети, кораби и подводници, 4е и Средиzемно море и италианския флот искате да вкарвате??? :kill_myse
                      Че кой е казал че войната е лесна работа? . Това

                      което всъщност е реалния продукт на програмата Уралбомбер прави първия си полет през 1942 г.(и то като тежък транспортен самолет), нищо че се разработва от 1935(в реалната история) щото е било даже не второразряден, а треторазряден проект(по това време конструкторското бюро се занимава с проекти свързани със сухопътната война паралелно с това, а последните са му с много по-висок приоритет), та за това се питам как ще се ускори проекта, дето реално дръпва когато се мести от Дасау в Прага, което по обясними причини не се случва преди 1938-1939.
                      Last edited by Sailor_Malan; 28-02-2007, 00:43.
                      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                      Comment


                        НеЩо бъркаШ. Ju-89 V-1 (първият прототип) е по4ти zавърШен когато Вефер умира преz Üни 36 и иzлита zа първи път в декември съЩата година. После проекта е zанемарен, в ТР, само 4е ние от самото на4ало се раzбрахме 4е Вефер оживява и проекта се раzвива по план, тоест към края на 39а е напълно реалисти4но да е на въоръжение. Вси4ко това го писахме надълго и наШироко, май се въртим в омагьосан кръг... :evil:
                        "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                        "But I know none, and therefore am no beast."

                        (Richard III - William Shakespeare)

                        Comment


                          Dinain написа
                          НеЩо бъркаШ. Ju-89 V-1 (първият прототип) е по4ти zавърШен когато Вефер умира преz Üни 36 и иzлита zа първи път в декември съЩата година. После проекта е zанемарен, в ТР, само 4е ние от самото на4ало се раzбрахме 4е Вефер оживява и проекта се раzвива по план, тоест към края на 39а е напълно реалисти4но да е на въоръжение. Вси4ко това го писахме надълго и наШироко, май се въртим в омагьосан кръг... :evil:
                          Остави го оня, на мене лично ми писна от неговите простотии и отивам да си пиша темата в чуждестранен форум,:tdown

                          Comment


                            Dinain написа
                            НеЩо бъркаШ. Ju-89 V-1 (първият прототип) е по4ти zавърШен когато Вефер умира преz Üни 36 и иzлита zа първи път в декември съЩата година. После проекта е zанемарен, в ТР, само 4е ние от самото на4ало се раzбрахме 4е Вефер оживява и проекта се раzвива по план, тоест към края на 39а е напълно реалисти4но да е на въоръжение. Вси4ко това го писахме надълго и наШироко, май се въртим в омагьосан кръг... :evil:
                            Aми някой се напъваше британците да са максимално близко до реалната история пък той да е много алтернативен, за това и аз реших да поискам същото - в крайна сметка реалния продукт от програмата е именно Зееадлер :mhehe: (проекта реално не е занемарен - Юнкерс си продължава изследователската дейност по него)
                            А сега Георг се прави на обиден и ще ходи да си пише тема в чужд форум. Ми негов си проблем. Дано там да му мине. И без друго в цялата алтернативка има силно безмислен момент за който Георг не мисли(не знам що) - успеваемостта в борбата с кораби при хоризонтално бомбомятане от голяма височина с обикновена 250 кг бомба е нищожна - статистиката Одзава я показа по-горе. Може да пострада някой единичен транспорт в конвои или да потопиш кораб който пътува сам при късмет(всъщност него е сравнително безопасно да го нападнеш и с плоско пикиране - в случая с конвоя това си е сигурна смърт или баня в океана и при късмет посещение в пленнически лагер), нещо което в тия месеци се е случвало, но да разбиеш конвой - надали.
                            Но както имах възможност да кажа и по-горе - войната никога не е била лесно нещо и някой вместо да се прави на интересен да вземе да помисли, че реално самолет от тоя вид става противокорабен оръжеен комплекс с появата на първите управляеми боеприпаси.
                            Last edited by Sailor_Malan; 28-02-2007, 17:02.
                            Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                            Comment


                              Много странно развитие на нещата. Последният пост ми напомня за поговорката за Сърдитко Петко .... Дано в чуждестранните форуми фантасмагориите са на нивото на пишештия.
                              Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                              Неизвестен руски адмирал

                              Comment


                                Здравейте! Това, което ще напиша не е по темата, но...Имам нужда от помощ и не успях да намеря друга по-подходяща тема, където да попитам за отговора на въпроса си. Интересува ме дали в Англия през 17-ти век роднините на загиналите в морето (заради злополука, не по време на война) моряци са получавали известие за смъртта на близките си или са ги чакали години без никой да им каже какво се е случило с тях. И също така дали семейството е получавало парично обещетение плюс вещите на загиналия близък. Не знам къде да търся информация по този въпрос, тъй като случаят е доста специфичен. Ако някой знае отговора нека пише тук или на e-mail-а ми: sisi_2003@abv.bg

                                Comment

                                Working...
                                X